Jan Pietrzak, Macin Wolski, Zayazd i inni wybitni artyści na jednej scenie. Nie możesz tego przegapić Wiadomości
Jan Pietrzak, Macin Wolski, Zayazd i inni wybitni artyści na jednej scenie. Nie możesz tego przegapić

Wybitni polscy artyści wystąpią na jednej scenie podczas dorocznego koncertu upamiętniającego rocznicę Bitwy Warszawskiej. Na koncert zaprasza Towarzystwo Patriotyczne.

Muzeum Warszawy. Nowe stare Muzeum Wiadomości
Muzeum Warszawy. Nowe stare Muzeum

W maju 2017, po 4 latach intensywnych prac modernizacyjnych, konserwacyjnych, a także koncepcyjnych zostało otwarte Muzeum Warszawy, nowa twarz Muzeum Historycznego m.st. Warszawy. Z ponad 300 tysięcy przedmiotów, zarówno dzieł sztuki, jak i rzeczy codziennych, wybrano 7352, by zaprezentować je publiczności w zupełnie inny sposób niż dotychczas.

Sztukmistrzowie z całego świata w Lublinie Wiadomości
Sztukmistrzowie z całego świata w Lublinie

Lublin ma zupełnie wyjątkową wizytówkę miasta. Jest nią odbywający się od 10 lat festiwal sztuki Nowego Cyrku Carnaval Sztukmistrzów. To jedyna taka impreza w Polsce. Najlepsi klowni, kuglarze, żonglerzy, akrobaci i inni artyści uliczni z całego świata pod koniec lipca przybywają do miasta na 4 dni. Można podziwiać ich na żywo na ulicach, w najpiękniejszych punktach Lublina i w wybranych przestrzeniach pod dachem.

Na festiwal…ale gdzie? Wiadomości
Na festiwal…ale gdzie?

Letni festiwal muzyczny to dla wielu już absolutnie obowiązkowa pozycja, bez której nie wyobrażają sobie wakacji. Kilkudniowe, zazwyczaj weekendowe imprezy, zarówno w Polsce jak i za granicą przyciągają co roku od kilku do nawet kilkuset tysięcy osób. Dużych muzycznych wydarzeń jest na pęczki, a ich bogactwo i różnorodność są tak wielkie, jak rozpiętość gustów fanów.

Papryczki znów w Polsce Wiadomości
Papryczki znów w Polsce

Red Hot Chilli Peppers, jeden z najważniejszych zespołów w historii rocka, powraca na koncert do Polski.

Powołanie Narodowego Funduszu Ochrony Zabytków Wiadomości
Powołanie Narodowego Funduszu Ochrony Zabytków

Nowelizacja ustawy o ochronie zabytków przyjęta 22 czerwca 2017 r. przez Sejm RP umożliwi powołanie Narodowego Funduszu Ochrony Zabytków.

Kolejna cenna inicjatywa Roberta Grudnia tym razem o św. Bracie Albercie Wiadomości
Kolejna cenna inicjatywa Roberta Grudnia tym razem o św. Bracie Albercie

W ramach autorskiego projektu Roberta Grudnia w całej Polsce będzie można zobaczyć wyjątkowy spektakl upamiętniający i przybliżający postać św. Brata Alberta zwanego Ojcem Ubogich. W tym roku obchodzony jest w Polsce Rok Świętego Brata Alberta.

Prezydent Opola zamienił festiwal piosenki polskiej na festiwal piosenki niemieckiej? Wiadomości
Prezydent Opola zamienił festiwal piosenki polskiej na festiwal piosenki niemieckiej?

Zamiast Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, który nie odbył się z powodu zerwania umowy z Telewizją Polską, przez prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego, we wrześniu w Opolu odbędzie się JugendFestivalMłodych organizowany przez organizacje mniejszości niemieckiej - pisze Dziennik.pl

Prestiżowe wyróżnienie dla Roberta Grudnia Wiadomości
Prestiżowe wyróżnienie dla Roberta Grudnia

Robert Grudzień otrzymał prestiżowe wyróżnienie – medal 700-lecia Miasta Lublina. Uroczystość jego wręczenia odbyła się podczas koncertu z okazji trzydziestej rocznicy wizyty św. Jana Pawła II w Lublinie.

[Fotorelacja] Nasz Patronat. Tak festiwal "Południca" im. Kazimierza Grześkowiaka wyglądał w zeszłym roku Wiadomości
[Fotorelacja] Nasz Patronat. Tak festiwal "Południca" im. Kazimierza Grześkowiaka wyglądał w zeszłym roku

Szanowni Państwo ruszamy z III edycją Festiwalu Polskiej Piosenki im. Kazimierza Grześkowiaka pn. Południca 2017. Festiwal odbędzie się w dniach 2 -3 września. Idea i założenia Festiwalu są identyczne z zeszłorocznymi. Dla przypomnienia: Celem inicjatywy, jest przypomnienie znakomitego dorobku Kazimierza Grześkowiaka oraz zachęcenie twórców i miłośników piosenki satyrycznej, zaangażowanej w piętnowanie przywar i ułomności naszego społeczeństwa, do kontynuowania tego nurtu, z zachowaniem walorów artystyczno – filozoficznych jego twórczości. Festiwal ma zachęcić autorów, kompozytorów i wykonawców do podjęcia tradycyjnych, polskich wątków muzycznych i przeniesienia ich na grunt współczesny.

Festiwal im Kazimierza Grześkowiaka "Południca". Zgłoś się do konkursu! Wiadomości
Festiwal im Kazimierza Grześkowiaka "Południca". Zgłoś się do konkursu!

Szanowni Państwo ruszamy z III edycją Festiwalu Polskiej Piosenki im. Kazimierza Grześkowiaka pn. Południca 2017. Festiwal odbędzie się w dniach 2 -3 września. Idea i założenia Festiwalu są identyczne z zeszłorocznymi. Dla przypomnienia: Celem inicjatywy, jest przypomnienie znakomitego dorobku Kazimierza Grześkowiaka oraz zachęcenie twórców i miłośników piosenki satyrycznej, zaangażowanej w piętnowanie przywar i ułomności naszego społeczeństwa, do kontynuowania tego nurtu, z zachowaniem walorów artystyczno – filozoficznych jego twórczości. Festiwal ma zachęcić autorów, kompozytorów i wykonawców do podjęcia tradycyjnych, polskich wątków muzycznych i przeniesienia ich na grunt współczesny.

Dali kontra Warhol w Warszawie Wiadomości
Dali kontra Warhol w Warszawie

W Warszawie trwa niezwykła wystawa prezentująca sylwetki i twórczość dwóch największych skandalistów XX wieku – Salwadora Dali i Andy Warhola. Kontrowersyjni artyści już za życia stali się legendą, a ich dzieła przeszły do historii, całkowicie zmieniając świat sztuki.

Majstersztyk Pawła Domagały [VIDEO] Wiadomości
Majstersztyk Pawła Domagały [VIDEO]

I przyszedł taki poniedziałek, w którym jedynie co chce się, to posiedzieć nad wodą...

[video] "Począwszy od Kaina" Singiel z nowej płyty Natalii Niemen Wiadomości
[video] "Począwszy od Kaina" Singiel z nowej płyty Natalii Niemen

Singiel z najnowszej płyty Natalii Niemen pt. "Niemen mniej znany". Tym razem to „Począwszy od Kaina” zaśpiewane w duecie z Krzysztofem Zalewskim

Cugowski, Lombard, Lampert - artyści wspominają Zbigniewa Wodeckiego Wiadomości
Cugowski, Lombard, Lampert - artyści wspominają Zbigniewa Wodeckiego

Zbigniew Wodecki, mimo że grał wiele koncertów, każdy traktował jak ten wyjątkowy. Wojciech Gąssowski podkreśla, że każdy występ dopinał na ostatni guzik.

Zatopiony samochód, niebywała prośba do przyjaciół - nieznane fakty z życia Zbigniewa Wodeckiego Wiadomości
Zatopiony samochód, niebywała prośba do przyjaciół - nieznane fakty z życia Zbigniewa Wodeckiego

O Zbigniewie Wodeckim w najnowszym numerze "Tygodnika Solidarność" pisze Izabela Kozłowska.

Robert Grudzień dla Tysol.pl: Nie dałem się wciągnąć we współpracę z SB. Odpłacili mi się za to Wiadomości
Robert Grudzień dla Tysol.pl: Nie dałem się wciągnąć we współpracę z SB. Odpłacili mi się za to

Rozmowa z Robertem Grudniem artystą muzykiem, kompozytorem, twórcą projektów artystyczno-edukacyjnych pt. „Spotkania z historią i sztuką”.

Wandale na salonach. Street art to pojemne i niejednoznaczne pojęcie Wiadomości
Wandale na salonach. Street art to pojemne i niejednoznaczne pojęcie

Street art to pojemne i niejednoznaczne pojęcie. Dla jednych to wandalizm, dla innych sztuka, odbicie naszych czasów. Tak naprawdę oba twierdzenia są prawdziwe.

[VIDEO] Nie żyje Zbigniew Wodecki Wiadomości
[VIDEO] Nie żyje Zbigniew Wodecki

W Warszawie zmarł Zbigniew Wodecki. Miał 67 lat. O śmierci artysty poinformowano na jego oficjalnej stronie internetowej.

"Czerwone pająki", czyli dziennik żołnierza LWP Wiadomości
"Czerwone pająki", czyli dziennik żołnierza LWP

O służbie w Ludowym Wojsku Polskim (LWP) z innej perspektywy - tak w skrócie można powiedzieć o książce-dzienniku autorstwa Józefa Marii Ruszara. W środę w Warszawie promocja książki "Czerwone pająki".

Emerytury
Stażowe