Zniszczenia infrastruktury energetycznej Ukrainy w wyniku rosyjskich ostrzałów osiągają punkt krytyczny; w UE nieustannie pracujemy nad tym, by wesprzeć Ukrainę w utrzymaniu jej sieci elektrycznej - oznajmił w czwartek komisarz UE ds. zarządzania kryzysowego Janez Lenarczicz.
Sensacyjne informacje zdradził na Twitterze Amjad Taha z Brytyjskiego Centrum Studiów i Badań nad Bliskim Wschodem. Poinformował on o podejrzeniach ustawienia meczu otwarcia Katar–Ekwador, który zostanie rozegrany już w niedzielę.
Sąd apelacyjny utrzymał wyrok sądu pierwszej instancji skazując w czwartek 50-letniego Leszka S. na 11 lat i 3 miesiące bezwzględnego więzienia za wykorzystanie seksualne małoletnich poniżej 15. roku życia – potwierdziła w rozmowie z PAP rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Kaliszu sędzia Edyta Janiszewska.
Gazprom Explorer poinformował, że Trybunał Arbitrażowy uznał za zasadne roszczenia, które rosyjski potentat wystosował względem względem fińskiego Gasum. Finowie w tej sprawie są jednak innego zdania.
Papież Franciszek przyjął w czwartek na audiencji członków Konferencji Episkopatu Niemiec (DBK) z okazji ich wizyty ad limina Apostolorum. "Dwugodzinne spotkanie miało formę otwartej rozmowy, w której biskupi mogli zgłaszać swoje pytania i problemy, a papież odpowiadał na nie indywidualnie" – czytamy w komunikacie niemieckiego episkopatu po audiencji
Były dowódca wojsk Stanów Zjednoczonych w Europie – Ben Hodges wypowiedział się na temat zastąpienia Władimira Putina przez innego polityka.
Jedna z najbardziej znanych i utytułowanych polskich modelek, Joanna Krupa, zabrała głos po opublikowaniu szokującego filmu na Instagramie, z którego wynikało, że została zaatakowana na ulicy przez nieznajomego mężczyznę.
Izba Odpowiedzialności Zawodowej SN do 29 listopada odroczyła wydanie orzeczenia ws. zażalenia prokuratury na brak zgody na zatrzymanie i przymusowe doprowadzenie do prokuratury sędziego Igora Tuleyi. Jego zatrzymania domagają się śledczy, którzy chcą go przesłuchać i postawić mu zarzuty ujawnienia tajemnicy ze śledztwa.
Posłowie PiS Jarosław Krajewski i Wojciech Zubowski złożyli interpelację do Ministerstwa Sportu i Turystyki w sprawie nieprawidłowości przy budowie Stadionu Narodowego w Warszawie.
Jak informuje „The Wall Street Journal”, drony irańskiej produkcji, które czynią poważne szkody w wojnie na Ukrainie, w dużej mierze zostały wykonane z części wyprodukowanych przez firmy ze Stanów Zjednoczonych i Unii Europejskiej.
Papież Franciszek mianował 38-letniego Brazylijczyka Gleisona De Paula Souzę sekretarzem jednego z największych urzędów Kurii Rzymskiej. Nowy "numer dwa" Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia ma wykształcenie teologiczne i filozoficzne. W przeszłości był seminarzystą w zgromadzeniu księży orionistów. Obecnie jest mężem, ojcem i najmłodszym sekretarzem w Kurii Rzymskiej.
Sąd okręgowy w Hadze skazał w czwartek dwóch Rosjan, Siergieja Dubinskiego i Igora Girkina oraz Ukraińca Leonida Charczenkę na karę dożywotniego pozbawienia wolności za zestrzelenie w 2014 r. nad wschodnią Ukrainą samolotu MH17 linii Malaysian Airlines. Zginęło 283 pasażerów i 15 członków załogi. Czwarty oskarżony w sprawie, Rosjanin Oleg Pułatow został uniewinniony.
Współprzewodniczący Lewicy Włodzimierz Czarzasty był gościem Radia Wrocław. Wicemarszałek Sejmu wypowiedział się między innymi na temat Komisji Europejskiej.
Proszę o uszanowanie prywatności rodzin ofiar tragicznego zdarzenia w Przewodowie - powiedział w czwartek w Przewodowie prezydent Andrzej Duda.
Dziś piloci będący na samozatrudnieniu i świadczący usługi na rzecz linii lotniczej SprintAir przesłali poprzez swój związek zawodowy TOZPLiN NSZZ „Solidarność” informację do Zarządu SprintAir SA o rozpoczęciu działalnością związku w firmie oraz zaproszenie do podjęcia dialogu społecznego celem poprawy warunków zatrudnienia i wynagradzania.
Spięcie między Joanną Muchą i Kamilą Gasiuk-Pihowicz na Twitterze. Była posłanka Platformy Obywatelskiej zarzuciła poseł KO manipulowanie w kwestii dotyczącej kar za nieuzasadnione nieprzekazanie informacji i dokumentów, o które wnioskuje komisja ds. pedofilii.
W Pałacu Buckingham zawrzało po tym, jak król Karol III ogłosił ważną decyzję dotyczącą funkcjonowania dworu. Skompromitowany brat Karola, książę Andrzej, będzie trzymany z dala od rodziny.
O konieczności rozpoznawania znaków czasu jako wyzwaniu życia chrześcijańskiego mówił podczas porannej Mszy św. u grobu św. Jana Pawła II w bazylice watykańskiej abp Adam Szal. Metropolita przemyski przewodniczył koncelebrowanej Eucharystii, którą sprawowali wraz z nim między innymi kardynał Konrad Krajewski, metropolita lwowski, abp Mieczysław Mokrzycki oraz biskup pomocniczy charkowsko- zaporoski Jan Sobiło. Przy tej okazji przypomniał świadectwo sług Bożych Jana i Wiktorii Ulmów z Markowej.
Mateusz Borek w mocnych słowach wypowiedział się na temat reprezentacji Polski po spotkaniu z Chile. Kadrowicze Czesława Michniewicza wygrali z drużyną z Ameryki Południowej 1:0, lecz styl pozostawia wiele do życzenia.
Niemieckie media komentują wydarzenia w Polsce dotyczące eksplozji, do której doszło w Przewodowie w województwie lubelskim. W wyniku tego zdarzenia zginęło dwóch Polaków. Na łamach niemieckiej prasy można spotkać się z pochlebnymi komentarzami na temat postawy polskiego rządu w tej sytuacji.