Andrzej Duda złożył życzenia Halinie Łabonarskiej Wiadomości
Andrzej Duda złożył życzenia Halinie Łabonarskiej

"Proszę przyjąć serdeczne gratulacje oraz z serca płynące życzenia z okazji Pani urodzin. To doskonała okazja, by przypomnieć Pani wspaniałe kreacje teatralne, filmowe i telewizyjne, które niemal od pół wieku wzbogacają polską kulturę" - pisze Andrzej Duda w specjalnym liście. Prezydent złożył aktorce Halinie Łabonarskiej życzenia z okazji 70. rocznicy urodzin.

Chiny nałożyły sankcje na Koreę Północną Wiadomości
Chiny nałożyły sankcje na Koreę Północną

Całkowity zakaz importu do Chin stali, węgla, rudy żelaza i ołowiu, oraz ryb i owoców morza już od dziś obowiązuje Koreę Północną. Jest to potężne uderzenie w komunistyczną Koreę, bowiem Chiny to główny kierunek eksportowy tego kraju. Aż 90%. eksportu w państwie Kim Dzong Una trafia właśnie do Państwa Środka.

Jak konflikt USA i Korei Północnej wpłynął na giełdę?  Wiadomości
Jak konflikt USA i Korei Północnej wpłynął na giełdę? 

Spadek akcji na globalnych rynkach, który dokonał się w ubiegłym tygodniu to jedynie efekt chęci realizacji zysków przez inwestorów – uważa Rafał Sadoch, analityk Domu Maklerskiego mBanku. Jako pretekst posłużyła wymiana zdań między Donaldem Trumpem, a administracją Kim Dzong Una. Jednak o ile nie dojdzie do eskalacji konfliktu, rynki niebawem powinny powrócić do wzrostów.

[video] Adam Andruszkiewicz: Zachód traktuje nas jak ludzi gorszej kategorii, ale to się zmieni Wiadomości
[video] Adam Andruszkiewicz: Zachód traktuje nas jak ludzi gorszej kategorii, ale to się zmieni

"Zachód uważa nas za swoją kolonię, nawet artykuły spożywcze czy chemiczne które nam sprzedaje, są gorszej jakości niż te same artykuły np w Niemczech. Nie może być tak, że Niemcy czy Francuzi za tą samą cenę mają lepsze produkty od nas. Jesteśmy przez Zachód traktowani jak ludzie gorszej kategorii, ale to się zmieni! Już we wrześniu szykuję wielką akcję w tej sprawie. Polska i Polacy nie są śmietnikiem i nie pozwolę byśmy byli gorzej traktowani. Nie pozwolę!" - napisał Adam Andruszkiewicz na Facebooku.

[Transmisja online] Obchody Święta wojska Polskiego Wiadomości
[Transmisja online] Obchody Święta wojska Polskiego

Zapraszamy do oglądania obchodów Święta wojska Polskiego na żywo. Transmisję prowadzi Kancelaria Prezydenta RP

[teledysk hip-hop] SBR Ekipa: "Cud nad Wisłą" Wiadomości
[teledysk hip-hop] SBR Ekipa: "Cud nad Wisłą"

Hip-hopowy teledysk "Cud nad Wisłą" grupy SBR Ekipa, opowiadający losy Bitwy Warszawskiej

[video] Ks. Tomasz Falak o Wniebowzięciu NMP [Matki Boskiej Zielnej] Wiadomości
[video] Ks. Tomasz Falak o Wniebowzięciu NMP [Matki Boskiej Zielnej]

Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej ma trzy płaszczyzny: teologiczną, ludową i patriotyczną. Dla ks. Tomasza Falaka, proboszcza parafii Wniebowzięcia NMP w Łodzi, święto jest letnim odpowiednikiem świąt Wielkanocnych.

[video] Krysztopa w TVP Info: Obrona Terytorialna jest odpowiedzią na obawy mieszkańców Podlasia Wiadomości
[video] Krysztopa w TVP Info: Obrona Terytorialna jest odpowiedzią na obawy mieszkańców Podlasia

- Ja kilka lat temu w wywiadzie dla Blogpublika.com zadałem pytanie generałowi Koziejowi o to jakie ma propozycje jako promotor Białek Księgi, doradca prezydenta do spraw obronności i tak dalej, jakie ma propozycje dla mieszkańców Podlasia, którzy martwią się tym, a było to niedługo po wybuchu wojny na Ukrainie, że w razie czego grozi im los mieszkańców Donbasu. I generał Koziej udzielił odpowiedzi wymijającej - mówił redaktor Cezary Krysztopa w programie Minęła 20 w TVP Info

[video] Prezydent Andrzej Duda: Cześć i chwała bohaterom! Wieczna pamięć poległym! Wiadomości
[video] Prezydent Andrzej Duda: Cześć i chwała bohaterom! Wieczna pamięć poległym!

- Przede wszystkim cieszę się ogromnie z tego, że w przeddzień Święta Wojska Polskiego, w przeddzień 97 rocznicy Bitwy Warszawskiej, spotykamy się właśnie tutaj na warszawskim wojskowym cmentarzu powązkowskim w kwaterach żołnierzy poległych w tamtej wielkiej wojnie i w tamtej wielkiej bitwie. To niezwykle specyficzne miejsce. To miejsce gdzie spoczywają oni, gdzie po nich spoczęli ci, którzy polegli w 1939 roku, gdzie po nich spoczęli ci, którzy polegli w Powstaniu Warszawskim, gdzie jest takie specyficzne miejsce narodowej pamięci o naszych żołnierzach, o rycerstwie spod kresowych stanic, o obrońcach naszych polskich granic - mówił Prezydent Andrzej Duda na wojskowych Powązkach w przeddzień obchodów rocznicy Bitwy Warszawskiej i Święta Wojska Polskiego

[video] Minister Macierewicz: Armia Polski to trzecia, czwarta armia Europy Wiadomości
[video] Minister Macierewicz: Armia Polski to trzecia, czwarta armia Europy

- Mamy chyba jako naród głęboką świadomość, że Wojsko Polskie jest symbolem, ale i głównym czynnikiem gwarantującym niepodległość państwa polskiego i nie chodzi tu o Grunwald, Cedynię, Cecorę, Kłuszyn, czy Bitwę Wiedeńską. Chodzi przede wszystkim o Bitwę Warszawską i chodzi o rolę jaką w wywalczeniu niepodległości w XX wieku, a więc w czasach najnowszych, odegrało Wojsko Polskie. Bez silnego Wojska Polskiego nie ma niepodległości - mówił Antoni Macierewicz w TVP Info

Albo Polska odzyska co jej się należy od Niemiec, albo już na zawsze pozostanie w cieniu Berlina Wiadomości
Albo Polska odzyska co jej się należy od Niemiec, albo już na zawsze pozostanie w cieniu Berlina

Nie wiemy, czy kwestia odzyskania należnego nam od Niemiec odszkodowania to kolejny polityczny trik prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, czy też rzeczywista dziejowa sprawiedliwość, ale sprawa nabrała ostatnio wielkiego tempa.

Ewa Zarzycka dla "TS": Ulica „Bitwy Warszawa” Wiadomości
Ewa Zarzycka dla "TS": Ulica „Bitwy Warszawa”

Gdy byłam dzieckiem, dzień Wojska Polskiego obchodzony był 12 października. Było to upamiętnienie chrztu bojowego 1 Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki pod Lenino, zalążka „jedynie słusznej” wówczas armii polskiej. To, że święto to ustanowiono właśnie tego, a nie innego dnia, że łączy się z tym, a nie innym historycznym wydarzeniem, było podkreślane tak mocno, iż „Dzień Wojska” i „rocznica bitwy pod Lenino” stały się niemal synonimami. Od 1992 r. Święto Wojska Polskiego obchodzimy, jak przed wojną, 15 sierpnia. Ale ów powrót do tradycji jest niepełny, jakby wstydliwy. Nie ma dziś owego automatycznego powiązania – i w odbiorze społecznym, i niestety w mediach, owego święta z bitwą warszawską. Tak jakby data ta została wybrana przypadkowo, jakby nie miała żadnego historycznego tła i kontekstu. Ot, kolejne nawiązanie do II RP. Dla wielu 15 sierpnia kojarzy się wyłącznie ze świętem kościelnym, innym nic nie mówi. Jak pewnie tej pani, wcale nie młódki, która niedawno mnie spytała, jak dojść do ulicy „Bitwy Warszawa”.

W odpowiedzi na propozycję debaty szefowa Fundacji Otwarty dialog rozdała bany Wiadomości
W odpowiedzi na propozycję debaty szefowa Fundacji Otwarty dialog rozdała bany

Znany twitterowicz @Antyleft_, który opublikował dane na temat finansowania ze środków publicznych fundacji i stowarzyszeń związanych z dziećmi przedstawicieli poprzedniej władzy, czym wywołał wielką dyskusję na temat tak zwanego "trzeciego sektora" NGO, wezwał do publicznej debaty na Twitterze Ludmyłę Kozłowską, szefową fundacji otwarty Dialog, której szef rady Bartosz Kramek wzywał do obalenia legalnych władz RP. W odpowiedzi Ludmyła Kozłowska zbanowała go na Twitterze.

Ks. Isakowicz-Zaleski: Haniebne słowa Róży Thun. Oczekuję publicznych przeprosin lub złożenia mandatu Wiadomości
Ks. Isakowicz-Zaleski: Haniebne słowa Róży Thun. Oczekuję publicznych przeprosin lub złożenia mandatu

"Mamy w Polsce grupę, która marzy o tym, żeby zrobić kolejne Auschwitz, tym razem Niemcom" – powiedziała wczoraj na antenie TVP Info europosłanka PO Róża Thun. Do tych skandalicznych słów odniósł się ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. – Oczekuję od pani poseł publicznych przeprosin lub złożenia mandatu – oświadczył.

Prezydent pośmiertnie mianuje na stopnie generalskie i admiralskie Wiadomości
Prezydent pośmiertnie mianuje na stopnie generalskie i admiralskie

W przeddzień Święta Wojska Polskiego Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczy na ręce członków rodzin pośmiertne akty mianowania na stopnie generalskie i admiralskie.

"Solidarność" proponuje zmiany w ustawie o rentach strukturalnych i ubezpieczeniu społecznym rolników Wiadomości
"Solidarność" proponuje zmiany w ustawie o rentach strukturalnych i ubezpieczeniu społecznym rolników

Związek proponuje, aby możliwe było wcześniejsze przekazanie gospodarstwa rolnego następcy i przejście z tego tytułu na rentę strukturalną.

MON reformuje armię. "Za 12 lat Polska będzie zdolna samodzielnie odeprzeć atak na swoje terytorium" Wiadomości
MON reformuje armię. "Za 12 lat Polska będzie zdolna samodzielnie odeprzeć atak na swoje terytorium"

Najpóźniej za 12 lat Polska będzie zdolna samodzielnie odeprzeć atak na swoje terytorium. Zreformowany zostanie system zakupu sprzętu, uzbrojenia i szkolenia polskich wojsk. Armię czekają też poważne zmiany kadrowe i organizacyjne - to tylko początek długiej drogi reform, które szykuje Ministerstwo Obrony Narodowej. Po zakończonym w maju Strategicznym Przeglądzie Obronnym resort na dobre zajął się porządkowaniem stanu polskich sił zbrojnych.

Sondaż: Elektoraty PO i Nowoczesnej chcą zmiany liderów ich partii Wiadomości
Sondaż: Elektoraty PO i Nowoczesnej chcą zmiany liderów ich partii

Kiepskie wiadomości dla Grzegorza Schetyny i Ryszarda Petru. Wyborcy formacji opozycyjnych PO i Nowoczesnej chcą zmiany liderów partii - wynika z najnowszego sondażu IPSOS dla OKO.press.

14 sierpnia 1980 – 37 lat lat temu rozpoczął się historyczny strajk w Stoczni Gdańskiej Wiadomości
14 sierpnia 1980 – 37 lat lat temu rozpoczął się historyczny strajk w Stoczni Gdańskiej

Dziś mija 37. rocznica rozpoczęcia w Stoczni Gdańskiej strajku, który doprowadził do podpisania w Gdańsku 31 sierpnia 1980 r. porozumienia między komisją rządową, a komitetem strajkowym i powstania NSZZ „Solidarność” - niezależnej od władz, legalnej organizacji związkowej.

"Gazeta Polska Codziennie": Szczątki Polaków do dziś służą na Zachodzie jako "pomoc naukowa" Wiadomości
"Gazeta Polska Codziennie": Szczątki Polaków do dziś służą na Zachodzie jako "pomoc naukowa"

Do dziś wiele uniwersytetów w Europie Zachodniej wykorzystuje jako pomoc naukową czaszki, kości, szkielety pomordowanych Polaków. Niemcy handlowali tymi szczątkami podczas II wojny światowej - czytamy w dzisiejszym numerze "Gazety Polskiej Codziennie".

Emerytury
Stażowe