"Z opublikowanego właśnie sondażu IPSOS dla OKO.press wynika, że PiS ma obecnie 40 proc. poparcia, a razem z Kukizem 51 proc. Poparcie dla PiS wśród prostych ludzi na wsi rośnie i przekracza 50 proc.! Jaki wstyd!" - pisze Jan Hartman na swoim blogu.
"Z ogromną przykrością i niedowierzaniem przyjąłem informację, że podobno Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II usuwa ze swego logo krzyż oraz tradycyjne zawołanie „Deo et Patriae” (Bogu i Ojczyźnie), a także polskiego Orła w koronie" - pisze na stronie niedziela.pl Mirosław Piotrowski, poseł do Parlamentu Europejskiego. Sprawa szybko zyskała szeroki rozgłos, a internauci głośno zaczęli domagać się komunikatu od uczelni w tej sprawie.
Wnuk legendarnej przywódczyni Sierpnia '80 był dzisiaj "Gościem Poranka" w TVP Info. Wyraził nadzieję, że Ewa Kopacz, a nawet cały rząd i ministrowie staną przed Trybunałem Stanu. "Okłamano nie tylko rodziny, ale wszystkich Polaków. Lista osób, które uczestniczyły w okłamywaniu polskiego społeczeństwa jest długa" – stwierdził.
25 sierpnia br. odbędzie się w Gdańsku pierwsza debata konstytucyjna. Miejsce wyjątkowe – historyczna Sala BHP. W debacie będzie uczestniczyła reprezentacja „Solidarności” oraz innych organizacji społecznych.
W "Gazecie Wyborczej" spodziewałem się dziś przeczytać wywiad z Czesławem Miłoszem. Ja wiem że nie żyje Czesław Miłosz, ale już nie takie rzeczy ta gazeta robiła" - powiedział publicysta w programie "Chłodnym Okiem" na antenie TV Republika.
Polacy otrzymali 1,5 miliarda euro, czyli 2 procent z sumy odszkodowań dla ofiar III Rzeszy - powiedział Dariusz Pawłoś, prezes Fundacji Polsko-Niemieckie Pojednanie.
W najnowszym "Komentarzu Tygodnia" Witold Gadowski mówi o Radiu WNET, tarciach między prezydentem a rządem, i o tym czy Polska doczeka się reparacji wojennych za II wojnę światową.
Dzisiaj odbędzie się 88. miesięcznica smoleńska. Obywatele RP zapowiedzieli swoją obecność i próby zablokowania manifestacji, istnieje zatem ryzyko, że może dojść do awantur. Minister Mariusz Błaszczak zadeklarował, że policja zapewni bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom uroczystości, a wiceszef resortu spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński zaapelował do przeciwników obchodów, by nie blokowali zgromadzenia.
Na zlecenie "Wiadomości" TVP1 przeprowadzono sondaż w sprawie reparacji wojennych, które miałyby zostać wypłacone przez Niemcy z powodu szkód wyrządzonych w czasie II wojny światowej. Z badania wynika, że zdecydowana większość Polaków uważa, że Niemcy powinni wypłacić Polsce odszkodowania.
Szef MSWiA Mariusz Błaszczak był dzisiaj gościem Piotra Goćka w "Sygnałach Dnia" Polskiego Radia. "Policja zapewni bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom dzisiejszego zgromadzenia w rocznicę katastrofy. Zostały zaangażowane podobne siły i środki jak miesiąc temu" - mówił polityk.
"Chcę doprowadzić do tego, żeby sąd się wypowiedział, czym jest komisja weryfikacyjna. Odwołuję się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. To też droga, którą chciałabym uzyskać interpretację konstytucyjności tej ustawy, bo według mnie nie mamy Trybunału Konstytucyjnego, jest atrapa" - mówiła Hanna Gronkiewicz-Waltz, będąca dzisiaj gościem radia TOK FM.
– Pochodzenie miałem słuszne: robotniczo-chłopskie – powiada dziś Franciszek Baranowski. – Ale to PRL okazał się być dla robotników i chłopów najbardziej opresyjny.
Producent napoju Tiger reklamował się na Instagramie przy pomocy grafiki obrażającej pamięć Powstania Warszawskiego, czym wywołał powszechne oburzenie, oraz akcję na Twitterze #NiePijeTigera. Dziennikarz TVP Info Michał Rachoń wziął udział w akcji, wylewając na wizji napój na podłogę
Równo dziesięć lat temu pojawił się smartphone firmy Apple. Nie był to pierwszy tego typu telefon w historii globu. Jego parametry nie były rewelacyjne, a zastosowana technologia znana w świecie specjalistów. Ale to właśnie Iphone zapoczątkował erę smartfonów. Dlaczego? Nikt na to pytanie nie potrafi do końca odpowiedzieć.
"Kto widział co zrobił Michał Rachon w Minela20!!! Reka w górę!!! Szacun Panie Michale!!! - emocjonują się internauci. Dziennikarz TVP wylał na wizji napój energetyczny Tiger, po czym zgniótł puszkę i wyrzucił ją za siebie.
"Niech przeklęty będzie dzień, w którym ten potwór wylazł ze swojej nory. Tkwił tam w uśpieniu przynajmniej od pogromów kieleckich, może od '68. A teraz znów jest, pręży swoje oślizgłe, ociekające krwią cielsko i węszy: kogo by teraz pożreć... Biedny, otumianiony 500+, tanio kupiony pseudodumą rodem z paska wiad. tvp 40 procentowy "narodzie" - rozpłyń się i przepadnij. Jesteś zakałą świata!" - napisał o Polakach aktor i zagorzały "obrońca demokracji" aktor Jacek Poniedziałek. Obruszył go tak fake news o usunięciu z listy lektur Czesława Miłosza.
"Proszę Państwa. Sam w to nie wierzę, ale to prawda. Przed chwilą zadzwonił do mnie chłopak z Tigera. Wyraźnie skonsternowany. Kilkukrotnie mówił jak bardzo jest im głupio w firmie przez błąd, który popełnili. W moim poprzednim poście napisałem, że "Zbiórka dla Powstańców 2017" to odpowiednia forma pokuty... I TAK SIĘ STAŁO!!! Ostatnie zdanie, naszej rozmowy - "kwota, którą przelaliśmy jest tak wielka jak nasze poczucie wstydu". I faktycznie jest WIELKA. 500.000 PLN!!! DZIĘKUJĘ!!! W imieniu bohaterów naszego Państwa DZIĘKUJĘ!!! To są pieniądze na leki, protezy, aparaty słuchowe, prąd, wodę, święta... Jestem cholernie wzruszony. Każda, nawet najgłupsza decyzja może mieć swój happy end. Oto i on." - napisał na swoim FB dziennikarz Filip Chajzer, który wcześniej zasugerował taką formę zadośćuczynienia, za skandaliczne reklamy napoju Tiger.
Małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak chce, aby kibice Legii otrzymali Medal Komisji Edukacji Narodowej. Jak zapewniła na swoim Twitterze, zwróci się o to do min. Anny Zalewskiej.
NATO jest zatrwożone. A Putin już od dłuższego czasu cieszy się z tego, co cię dzieje w polskiej armii. Przeciwnik wie o tym, że armia się nie modernizuje, że nie ma żadnego postępu, że ograniczono szkolenia wojska, że buduje się formację, która nie pasuje do struktur NATO. On czyta nasze media, obserwuje polską armię, ma wszędzie agentów. Na Kremlu śpią spokojnie - powiedział w wywiadzie udzielonym Wirtualnej Polsce gen. Waldemar Skrzypczak.
Jak mamy razem żyć? Pewnie wielu uważa, że skoro oni zachowują się jak bandyci, to nasze święte prawo zemsty by czynić to samo. Ale to ślepa uliczka. Więc co z tym? Jak mamy żyć po pisowskiej apokalipsie? – pyta na Facebooku dziennikarz Marcin Meller.