Dzień św. Floriana – 4 maja, znamy jako święto strażaków. Nie każdy z nas pamięta, że to także Dzień Hutnika. A pamiętać powinniśmy, gdyż polskie hutnictwo metali nieżelaznych to nasza narodowa duma – jesteśmy jednym z wiodących producentów miedzi i srebra rafinowanego. A jak się to wszystko zaczęło?
Informacje dotyczące prawnych, a co za tym idzie i organizacyjnych zmian w naszej ochronie zdrowia dotyczą każdego. A że docierają do nas z różnych źródeł, należałoby je uporządkować.
– Pracodawcy muszą gonić zmieniający się rynek pracy, jeżeli chcą pozyskać kandydatów – mówi w rozmowie z Maciejem Chudkiewiczem Justyna Piesiewicz, konsultantka i ekspertka branży HR, prezes Zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Ekspertów Komunikacji i Przywództwa IACL.
- Ta konstytucja z 1997 roku zawiera mnóstwo błędów. Trudno się kierować konstytucją uchwaloną przez postkomunistów, jednak w myśl przestrzegania prawa musimy się do niej dostosować - mówi w wywiadzie dla Fronda.pl dziennikarka Dorota Kania.
Dwadzieścia lat temu w referendum przyjęto Konstytucję Rzeczpospolitej Polskiej. I niemal od razu pojawiły się propozycje zmiany jej zapisów. Niemal zawsze orędownikiem zmian była ekipa rządząca i zawsze opozycja była im przeciwna.
"Mija pół roku, odkąd nowelizacja ustawy o broni trafiła do sejmowej zamrażarki. Sprawa dzieli posłów PiS" - czytamy w dzisiejszej "Rzeczpospolitej". Według gazety za liberalizacją dostępu do broni jest szef MON Antoni Macierewicz, przeciwny jest natomiast Jarosław Kaczyński.
Dzisiaj o godzinie 3:00 w środku nocy pracownicy brytyjskiego dworu zostali pilnie wezwani, na spotkanie do pałacu. "Wszyscy siedzą jak na szpilkach" – pisze „Daily Mail” w oczekiwaniu na oficjalną informację. Spekuluje się głównie na temat stanu zdrowia 91-letniej królowej Elżbiety II oraz jej męża księcia Filipa, który w czerwcu skończy 96 lat.
– To nie jest pomysł prezydenta, to pomysł PiS. Przypomnę, że już w ubiegłym roku prezes Kaczyński mówił o tym głośno – mówiła na antenie TVN 24 Elżbieta Witek pytana o wczorajszą zapowiedź prezydenta Andrzeja Dudy dotyczącą zmiany konstytucji.
- Na pewno nie włączę się w dyskusję organizowaną przez pana prezydenta Dudę. oczywiście warto rozmawiać o wszystkim, także o ustroju państwa. Warto zawsze rozmawiać z prezydentem, ale pod jednym warunkiem, że ma się do czynienia z prezydentem, który wypełnia swoje konstytucyjne obowiązki. Obowiązkiem prezydenta jest stać na straży konstytucji, a pan prezydent, niestety, sam tolerował, ale też sam czynnie łamał obowiązującą konstytucję. Więc dla mnie wiarygodność pana prezydenta, jeśli chodzi o stosunek do konstytucji, jest mocno nadszarpnięty. - powiedział w porannej rozmowie radia RMF FM były prezydent Bronisław Komorowski.
27-latka z Polski, która przebywała na samotnej wycieczce w Egipcie zmarła w szpitalu w Hurghadzie, jednak okoliczności jej śmierci budzą wiele znaków zapytania. Niedługo przed śmiercią skontaktowała się z chłopakiem, była przerażona. – W sprawie śmierci Polki w Hurghadzie w Egipcie wykluczono udział osób trzecich – twierdzi Radomir Świderski z biura podróży Rainbow, z którym podróżowała Polka.
Blisko 284 tysiące tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników przystąpi dziś do pierwszego egzaminu maturalnego. O godz. 9.00 rozpocznie się pisemny egzamin z języka polskiego.
1 maja były prezydent Lech Wałęsa opublikował na portalu społecznościowym dokument, do którego - jak podkreśla prof. Sławomir Cenckiewicz - nie posiada tytułu prawnego. "Gdzie jest państwo prawa" - pyta historyk.
- Chcę jeszcze raz podkreślić, że i uczestnicy dzisiejszego spotkania i nasi partnerzy w Europie podkreślają bardzo stanowczo: zmiana konstytucji w Polsce, która nie rozstrzyga że wchodzimy tylko umożliwia przyjęcie waluty europejskiej, jest i tak konieczna. I to, że do tej pory nie zmieniliśmy tej konstytucji, to jest nasze zaniechanie. Krytycznie oceniane -mówił w archiwalnej [2008] wypowiedzi przypomnianej przez TVP Info Donald Tusk
- Macron zdecydowanie lepiej przygotowany. Pod każdym względem. Marine Le Pen jakby zapętlona w tym, co zwykle mówiła na każdym wiecu - ocenił debatę prezydencką Le Pen- Macron Eryk Mistewicz znawca polityki francuskiej
- Oto dwa wpisy Jacka Saryusz-Wolskiego na Twitterze, które pokazują, jak były polityk PO merda ogonkiem i staje słupka przed panem Prezesem - pisze publicysta mediów Michnika
- Konstytucja musi być prawem nie partyjnym a OBYWATELSKIM! Referendum- tak, ale nie jako dyskusja nad PiS-owskim projektem a jako głosowanie nad wejściem w życie ustawy zasadniczej, która będzie dziełem CAŁEGO Narodu - pisze Paweł Kukiz lider Kukiz'15
- Ludzie są oburzeni tym pomysłem - pisze na Facebooku Wirtualna Polska o pomyśle prezydenta na referendum o zmianie konstytucji - Słowa Andrzeja Dudy wywołałby burzę w sieci - tytułuje swój artykuł - Prezydent zapowiada referendum ws. konstytucji. PiS uspokaja, a na Twitterze burza - Czytamy w tytule po otwarciu pliku. A jak jest w istocie? Sprawdzamy
- Politycy powinni charakteryzować się tym, że przede wszystkim zabiegają o interesy swojego kraju (...) Polska jest krajem, który ma swoje zdanie, mówi o swoich interesach, to nie podoba się wielu za granicą - mówił prezydent Andrzej duda w TVP Info
W żadnym cywilizowanym kraju, poza Polską, nie ma sytuacji, w której właścicielami 90 proc. mediów lokalnych są spółki z jednego, obcego kraju: Niemiec. W każdym normalnym, cywilizowanym kraju niepozwala się na monopole i walczy się z nimi. Jeżeli w jakimś obszarze gospodarki doszło do tego, trzeba monopol po prostu rozbić – mówi Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego w rozmowie z Andrzejem Berezowskim
- Nie, nie oburza mnie, dlatego, że Polska pod rządami obecnego rządu zasłużyła sobie na złą opinię - mówi najpierw Czesław Mroczek, generał w stanie spoczynku, polityk Platformy Obywatelskiej w odpowiedzi na pytanie o to czy oburza go stawianie Polski w jednym szeregu z putinowską Rosją przez Emmanuela Macrona