Tematem nadchodzącego numeru Tygodnika Solidarność jest szczery wywiad z Michałem Wiśniewskim, który opowiada o swojej drodze zawodowej, ale również o tym jak został bankrutem. Jednak wydarzeniem zeszłego tygodnia było spotkanie Premiera Mateusza Morawieckiego z Komisją Krajową "S", po którym Przewodniczący Piotr Duda powiedział Tygodnikowi Solidarnosć - "Przełomu nie było, ale Premier przedstawił wiele interesujących propozycji. Dlatego nie mieliśmy powodu, aby już teraz przekształcać się w sztab protestacyjny. Myślę, że dzisiaj jest bliżej porozumienia niż protestów, ale dopóki nie dostaniemy oferty na piśmie, nic nie jest przesądzone"
I Kompania Kadrowa utworzona w 1914 roku w Krakowie przez Józefa Piłsudskiego, był to symboliczny początek Wojska Polskiego, pododział stworzony z żołnierzy Polskich Drużyn Strzeleckich o członków "Strzelca".
Po tym, jak kandydat na prezydenta Warszawy z ramienia Platformy Obywatelskiej uznał, że defilada na Święto Wojska Polskiego sparaliżuje stołeczną komunikację, zwrócił się do niego Dawid Wildstein.
Rafał Trzaskowski zareagował na informacje o tym, że Dyrektor Biura Bezpieczeństwa warszawskiego ratusza okazała się pracownikiem peerelowskiego MSW, twierdząc, że lustracja jest próba usprawiedliwienia faszyzmu podczas marszu w rocznicę Powstania Warszawskiego. Do tej wypowiedzi odniósł się z kolei Adam Andruszkiewicz.
Efraim Podoksik, wykładowca na Wydziale Nauk Politycznych Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie oraz Michael Kochin, profesor w Wyższej Szkole Nauk Politycznych, Rządowych i Spraw Zagranicznych Uniwersytetu w Tel Awiwie napisali w "Jerusalem Post" odpowiedź na liczne opinie szkalujące wojenną historię Polski.
Dane nowego sondażu poparcia dla partii politycznych ujawnił na Twitterze dziennikarz TVP Info Adrian Klarenbach. Według badania 42% respondentów wyraża poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości, a 24,6% dla Platformy Obywatelskiej. Sondaż wykonała pracownia CBM Indicator dla Wiadomości TVP
Brytyjski "The Guardian" opublikował artykuł zatytułowany "Polska nie może zupełnie pozbyć się winy", w którym teza ogólna brzmiała, że owszem, to Niemcy zaplanowali zagładę Żydów, jednak mieli oni licznych pomocników. Na tę opinię zareagowało dwoje naukowców: prof. historii Polski z Uniwersytetu Londyńskiego oraz polska doktor nauk medycznych, psychiatra, była opozycjonistka z czasów PRL-u, mieszkająca od kilkudziesięciu lat w Wielkiej Brytanii.
Dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy, znana opinii publicznej w ostatnich dniach z blokady marszu w rocznicę Powstania Warszawskiego, w 2014 roku mówiła...
Generał brygady Mirosław Gawor to prywatnie mąż Ewy Gawor - Dyrektora Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m. st. Warszawy, byłej ppor. w peerelowkim MSW. Swoją karierę rozpoczynał jako funkcjonariusz MO, później funkcjonariusz i szef BOR. Jego kariera w Biurze Ochrony Rządu zaczęła za czasów Lecha Wałęsy. W jego biogramie przeczytać możemy: "prezes zarządu m.in. w KGM Energia, Biurze Ochrony ROCA, Warszawskim Klubie Sportowym Gwardia oraz członek organu nadzoru Fundacji byłych funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu" .
15 sierpnia br. w stolicy ma odbyć się defilada, zorganizowana w Dzień Wojska Polskiego w ramach obchodów 100-lecia niepodległości RP oraz 98. rocznicy Cudu nad Wisłą. Swoje zdanie o tym wydarzeniu przedstawił Rafał Trzaskowski
Minimum 10 osób zostało rannych w nocnej strzelaninie, do której doszło w Moss Side w Manchesterze.
Znany historyk i dyrektor WBH opublikował zdjęcia i informacje o obecnej urzędniczce stołecznego ratusza, wcześniej będącej pracownikiem komunistycznego aparatu, która odpowiada za bardzo kontrowersyjne działania ratusza, np. blokadę marszu podczas rocznicy Powstania Warszawskiego.
W programie "Woronicza 17" wiceminister sprawiedliwości mówił na temat postawy prezydenta Gdańska w sprawie Westerplatte oraz blokady przemarszu podczas rocznicy Powstania Warszawskiego i opinii Hanny Gronkiewicz-Waltz o defiladzie wojskowej na 100. rocznicę niepodległości w Święto Wojska Polskiego.
Po publikacji sondażu Estymatora, według którego PiS znów ma szansę na samodzielną władzę w przyszłym parlamencie, a wespół z formacją Kuliz'15 stanowiliby w Sejmie ok. 50%, Dariusz Rosati wypowiedział się na ten temat obrażając elektorat, poprzez określenie go "durnym". Sprawę podsumował naczelny "Super Expressu".
Po wypowiedzeniu na antenie TVN opinii o tym, że należy "olać tych ich [czytaj: bliskich patriotom-red.] Żołnierzy Wyklętych i duchy przeszłości", Marcin Meller spotkał się z falą krytyki. Na publiczną wypowiedź dziennikarza zareagowała też posłanka PiS.
"Jam jest chlebem żywym, który zstąpił z nieba". Komentarz do Ewangelii i czytania o proroku Eliaszu - o. Adam Szustak.
- I u nas za czterdzieści lat znów wrócimy do demokracji rządów prawa -mówił w programie Ex Katedra Jacka Żakowskiego w Superstacji prof. Andrzej Rzepliński, porównując obecną sytuację w Polsce do latynoamerykańskich reżimów
Bardzo ciekawa sytuacja w Łodzi. Niewielka demonstracja pod łódzkim sądem. Co ciekawe te same twarze, które znamy z Warszawskich ulic...
Ten i inne rysunki zobaczycie w nadchodzącym numerze Tygodnika Solidarność
Chrześcijanie w Iraku wracają do swoich domów. Równina Niniwy w północnym Iraku zwana jest także Równiną Świętych. Na tych terenach w czasie „panowania” tzw. Państwa Islamskiego doszło do niewyobrażalnych zbrodni na chrześcijanach i jazydach. Sto tysięcy osób musiało porzucić swoje domy i rodzinne miasta a przez następne lata przyszło im żyć w obozach dla uchodźców. Z najnowszych badań wynika, że już 40 procent z nich wróciło na Równinę Niniwy.