Każdego dnia na ulicach, w parkach, dworcach kolejowych mijamy osoby bezdomne, które dla świata przestały istnieć. Po śmierci na zawsze tracą swoją tożsamość.
"HGW i puszka... Altruizm czy proroctwo?" – spytał na Facebooku Paweł Kukiz pod zdjęciem prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz, która prowadziła wczoraj kwestę na Powązkach. Internauci nie szczędzili złośliwości.
Na uniwersytetach całego świata powstają technologie, które są następnie wdrażane przez przemysł. Dzięki intensywnemu wykorzystaniu wiedzy mamy do czynienia z szybszym postępem technologicznym i efektywniejszym wykorzystaniem środków produkcji. W 2016 roku zanotowano rekordową liczbę przyznanych na świecie patentów. Również polskie uczelnie transferują najnowsze technologie do przemysłu. Na wynalazkach korzysta wojsko, policja i państwowe firmy. Niestety liczba polskich wniosków patentowych drastycznie spadła.
Na polskim rynku pojawiają się pierwsze firmy, które wykorzystują uczenie maszynowe i sztuczną inteligencję w rekrutacji pracowników. Część z nich stosuje komputerowe algorytmy do wyszukiwania na rynku pracy odpowiednich kandydatów. Korzyścią dla firm są oszczędności czasu i kosztów sięgające nawet 40 proc. Polska branża HR na razie nie obawia się jednak konkurencji ze strony nowych technologii.
Za miesiąc wystartuje Krajowy Rejestr Elektroniczny Przedsiębiorców Transportu Drogowego (KREPTD). Znajdzie się w nim wykaz przedsiębiorców, którzy uzyskali zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika. Podobne rejestry działają już w innych krajach Unii Europejskiej, tworząc centralną, ogólnoeuropejską bazę. Jej celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach oraz wyeliminowanie z branży transportowej nieuczciwych podmiotów. Każdy klient korzystający z usług firmy przewozowej powinien zweryfikować jej dane w KREPTD.
Ograniczenie handlu do dwóch niedziel w miesiącu i tylko w sklepach wielkopowierzchniowych – to najnowsza propozycja rządu. Związki zawodowe domagają się bardziej restrykcyjnego zakazu. Eksperci i ekonomiści szacują, że może to mieć negatywny wpływ na polską gospodarkę. W obecnym kształcie rządowy projekt jest kompromisowy dla wszystkich stron – ocenia socjolog z Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu. Według badania CBOS obecnie ograniczenie handlu popiera 61 proc. Polaków.
Telewizja TVN24 wyemitowała materiał dotyczący prawa aborcyjnego, który zdaniem widzów, był kłamliwy. Zaskarżyli go do KRRiT – informuje "Gazeta Polska Codziennie".
Komisja Krajowa NSZZ Solidarność w sprawie ograniczenia handlu w niedzielę: nie pójdziemy na żaden kompromis.
Wczoraj wieczorem w Gdańsku w dzielnicy Lipce nieznany mężczyzna zaatakował noże obywatela Ukrainy - zadał mu cztery ciosy w brzuch, po czym uciekł. Trwa obława policji, która podaje, że sprawca to prawdopodobnie obcokrajowiec.
Podczas wczorajszej konferencji prasowej Sławomir Neumann z PO zaprezentował dokumenty, które mają rzekomo "obciążać PiS za warszawską reprywatyzację". Opublikował je również na Twitterze - w tym skany decyzji MSWiA. "Mam obowiązek zawiadomić Prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 49 ustawy z 29.8.1997 r. o ochronie danych osobowych." - napisał prof. Kamil Zaradkiewicz pod publikacją Neumanna.
Pamiętacie, co usłyszeliśmy od polskiej premier po zamachu w Manchesterze? – takie pytanie padło z ust dziennikarki Laury Ingraham na antenie amerykańskiej stacji telewizyjnej Fox News.
- Argumenty podnoszone za pośrednictwem środków masowego przekazu zarówno przez zwolenników, jak i przeciwników tego rozstrzygnięcia w większości nie mają oparcia w rzeczywistości ani w przepisach prawa, dlatego uważamy za konieczne przybliżenie opinii publicznej tego problemu. Poniżej opisujemy najważniejsze zagadnienia, jakie zostały poruszone. Poprzestajemy przy tym na faktach, powstrzymując się od formułowania opinii - piszą asesorzy zablokowani przez KRS w specjalnym oświadczeniu
„Niebezpieczna ustawa dla jawności życia publicznego. Bez wniosków o dostęp do informacji publicznej afera reprywatyzacyjna mogłaby nie wybuchnąć” - to słowa Jana Śpiewaka o ustawie o jawności życia publicznego, której założenia przedstawił w zeszłym tygodniu minister Mariusz Kamiński. Już ten komentarz powinien wzbudzić czujność u wszystkich, którym zależy na walce z przekrętami.
Psycholog Dorota Zawadzka, znana szerzej jako Superniania z programu emitowanego przez TVN, nie stroni w mediach społecznościowych od komentowania polityki i krytycznego podejścia do rządów Prawa i Sprawiedliwości. Tym razem jednak chyba posunęła się za daleko.
W piękne katolickie święto najbardziej znana polska feministka znów wzbudza kontrowersje. "Nic się nie zmieni dopóki nie zaczniemy bojkotować kościołów lub chodzić tylko tam, gdzie są księża wierzący w Boga a nie w PiS i powrót średniowiecza" - napisała Magdalena Środa na Facebooku.
Internautów z Polski i Francji połączyła akcja "pokaż swój krzyż" (fr. #MontreTaCroix) - podaje Onet.pl. W mediach społecznościowych możemy zaobserwować setki zdjęć krzyży. Jest to odpowiedź na działania Rady Stanu we Francji, która próbuje zdemontować znak chrześcijan z pomnika Jana Pawła II.
Trwa policyjna akcja „Znicz 2017”. Jak co roku policjanci wszystkich pionów czuwają nad bezpieczeństwem tych, którzy wybierają się w podróż i odwiedzają groby swoich bliskich. W tym szczególnym okresie na drogach powiatu ryckiego możemy spotkać wspólne patrole Policji i Żandarmerii Wojskowej.
Choć wartość finansowego majątku polskich gospodarstw domowych wyniosła na koniec ubiegłego roku blisko 1,9 bln zł, to 15 mln Polaków nie ma żadnych oszczędności. Eksperci podkreślają, że do odkładania na przyszłość nie trzeba specjalnych wyrzeczeń. Wystarczy zmienić kilka przyzwyczajeń, a podczas zakupów korzystać z promocji i zniżek. Nawet małe kwoty, które zostaną w kieszeni, można zainwestować i w ten sposób zapewnić sobie finansową poduszkę bezpieczeństwa.
Dzień Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny to dla wszystkich czas szczególnej refleksji i pamięci o tych, których nie ma już z nami. Podobnie jak w poprzednim roku, prezydent Andrzej Duda, wraz z córką i wnuczkami zmarłej w katastrofie smoleńskiej pary prezydenckiej, odwiedził grób Lecha i Marii Kaczyńskich na Wawelu.
- Czy żądał pan opłaty 500 złotych za przejście przez chodnik? Czy podnosił pan czynsze 100-200% po to żeby zmusić lokatorów do eksmisji? Czy prawdą jest to że pan wraz z pomocnikami próbował wyważyć drzwi w mieszkaniu pani Jolanty Brzeskiej? Co pan robił w dniu śmierci pani Jolanty Brzeskiej? - pytał przewodniczący Komisji Weryfikacyjnej zajmującej się dziką reprywatyzacją w Warszawie Patryk Jaki Marka M. zwanego "czyścicielem kamienic"