"Rzeczpospolita" pisze o kulisach pomysłu szczytu Komisji Europejskiej i polskich władz. Z obu stron chciano iść na ustępstwa w celu załagodzenia sporów. Na drodze stanęły aspiracje różnych unijnych frakcji i kampania wyborcza.
Krystyna Pawłowicz poinformowała o niepokojącym fakcie.
W niemieckim mieście Freiburg ulicami szedł katolicki marsz.
Robert Mazurek podczas rozmowy z szefem ludowców dość niekonwencjonalnie zareagował złośliwość rozmówcy.
Minister spraw wewnętrznych odpowiedział na krytykę związaną z zatrzymaniem działaczki Obywateli RP w związku z kolportażem wizerunków Matki Bożej Częstochowskiej z aureolą w barwach tęczy LGBT.
Abp Kupny i abp Wojda skomentowali rozpowszechniane przedstawienie wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej w aureoli tęczy LGBT.
Mec. Jerzy Kwaśniewski przypomniał werdykt Europejskiego Trybunału Praw Człowieka dotyczący kwestii ataku na obiekt kultu.
Coraz częściej można napotkać retorykę, w myśl której sześciobarwna tęcza LGBT nie obraża wizerunku Maryi, bo symbol tęczy ma pochodzenie biblijne. Na taki argument odpowiedzieli Filip Memches i Jakub Szymczuk.
Andrzej Gajcy zadał pytanie będące esencją w kwestii tego, co dzieje się w przestrzeni publicznej od jakiegoś czasu.
Wiele się dziś mówi o tolerancji, poszanowaniu inności i walce z "mową nienawiści". Te pojęcia jednak nigdy nie dotyczyły i nie dotyczą chrześcijan, a szczególnie katolików. Jaskrawym tego przykładem był aplauz z jakim poród samozwańczych "elit" spotkało się antykościelne i antychrześcijańskie przemówienie Leszka Jażdżewskiego. Dziś kolejna odsłona, profanacje wizerunku Matki Boskiej w internecie.
- Dzięki wsparciu Unii zwalczymy smog i zlikwidujemy węgiel jako paliwo do domów i mieszkań w ciągu najbliższej dekady - mówił Grzegorz Schetyna, lider Platformy i Koalicji Europejskiej podczas ostatniej konwencji - Wdrożyliśmy już program kotłów nowej generacji, zatwierdzony w Brukseli, który mówi, że węgiel na nowych technologiach, w nowoczesnych kotłach będzie spalany ekologicznie. Jak widać Platformie znowu przeszkadza węgiel kamienny w naszym obszarze w Polsce - odpowiedział wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, a Solidarność wezwała do określenia stanowisk ugrupowań politycznych w kwestii unijnej polityki klimatyczno-energetycznej. O komentarz poprosiliśmy wiceprzewodniczącego Platformy Obywatelskiej Borysa Budkę.
Niemiecka stacja telewizyjna ARD zarzuciła TVP, że 3 maja transmitowała defiladę wojskową zamiast wykładu Donalda Tuska. Niemieckim dziennikarzom na Twitterze odpowiedział Jacek Kurski, prezes telewizji publicznej.
- Kochani Czytelnicy, prosimy napiszcie czego oczekujecie od waszej „Gazety Wyborczej” - prosi Gazeta Wyborcza
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński zapowiedział że stał ekspozycja w Muzeum Auschwitz, która przedstawia martyrologię narodu polskiego zostanie zmieniona. – Wątki, na których nam zależy, czyli obecność pamięci o polskich ofiarach, które były pierwszymi ofiarami; pierwsi więźniowie – transport z Tarnowa. (…) To będzie tam obecne – zdradził prof. Gliński.
Podczas tegorocznej „majówki”, od 30.04 do 05.05.br., Policja prowadziła ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne „Bezpieczny weekend”, których celem było zapewnienie bezpieczeństwa, porządku i płynności w ruchu drogowym.
Jutro druga rocznica wyboru Emmanuela Macrona na prezydenta Francji – zapowiadany na „lidera nowej Europy” polityk nie ma jednak powodów do świętowania – sondaże od dłuższego czasu mu nie sprzyjają.
Prokuratura Okręgowa w Gdańsku od nowa prowadzi śledztwo ws. rysunku "Polish holocaust" autorstwa red. naczelnego portalu Tysol.pl, Cezarego Krysztopy. Śledczy zbadają, czy praca propaguje nienawiść do narodu żydowskiego i ustrój totalitarny. Z Cezarym Krysztopą rozmawia Mateusz Kosiński
– Jak słuchałem tego, co mówił Leszek Jażdżewski, to jego wystąpienie mnie zaskoczyło. To jest bardzo inteligentny człowiek, a to przemówienie było nieinteligentne. To, co jest przesadne, nie ma znaczenia – Adam Michnik w rozmowie z Tomaszem Lisem zdradził co sądzi o przemowie Leszka Jażdżewskiego przed wykładem Donalda Tuska.
Brak odpowiedniego zespołu spowodował przełożenie polskiej wyprawy zimowej na K2 z roku 2019 na rok 2020 – poinformował Piotr Tomala kierownik programu Polski Himalaizm Zimowy im. Artura Hajzera.
30 kwietnia w Łazienkach Królewskich w Warszawie naprzeciwko kancelarii premiera podpalił się mężczyzna, jak informuje RMF FM – poszkodowany dziś zmarł.