W wyborach na gubernatora w stanie Wirginia wygrał wspierany przez Donalda Trumpa, Glenn Youngkin. Pokonał on wspieranego przez Joe Bidena i Baracka Obamę Terry'ego McAuliffe.
2 listopada setne urodziny obchodziła Wanda Półtawska, doktor nauk medycznych oraz specjalista w dziedzinie psychiatrii, ale także przyjaciółka św. Jana Pawła II, była więźniarka obozu w Ravensbrück i dama Orderu Orła Białego.
- Zaduszki to dzień, gdy Polacy wspominają zmarłych i oddają im szacunek, a nie żerują na ich śmierci, jak D. Tusk przywołujący śp. P. Adamowicza, by atakować J. Kaczyńskiego. Dość tej szczujni! - napisał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro na Twitterze.
Henryk Kowalczyk, wicepremier i minister rolnictwa, był gościem programu "Gość Wydarzeń" na antenie Polsatu. Minister był pytany m.in. o inflację.
Incydent miał miejsce w nocy z 1 na 2 listopada.
Jak informuje Straż Graniczna, w ciągu ostatniej doby odnotowano 351 prób nielegalnego przekroczenia granicy. To mniej niż wciągu ostatnich dni.
Liczni mieszkańcy terenów sąsiadujących z granicą polsko-białoruską są za powstaniem zapory. Tłumaczą, że będą się czuć bezpieczniej; wielu zwraca przy tym uwagę, że migranci, którzy usiłują przedrzeć się na nasze terytorium, są traktowani instrumentalnie przez dyktatora Białorusi, który celowo wywołał kryzys.
Polska jest na 1. miejscu w Unii Europejskiej i 2. na świecie pod względem skali odbudowy rynku pracy w czasie COVID-19 - poinformował Polski Instytut Ekonomiczny, odnosząc się do najnowszego raportu Międzynarodowej Organizacji Pracy (MOP).
2 listopada 1921 r. urodziła się Wanda Półtawska, ofiara eksperymentów medycznych w niemieckim obozie KL Ravensbruck, lekarz psychiatra, współpracowniczka i przyjaciółka Jana Pawła II, kobieta - którą nazywał swoim ekspertem od "Humanae vitae". Wielki obrońca życia.
Dziś papież Franciszek odprawił mszę na cmentarzu na wzgórzu Monte Mario. Jest to Francuski Cmentarz Wojskowy, na którym leżą żołnierze Francuskiego Korpusu Ekspedycyjnego.
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o budowie zabezpieczenia granicy państwowej - poinformowała PAP we wtorek Kancelaria Prezydenta. Zmiany zakładają, że na polskiej granicy stanowiącej granicę zewnętrzną UE powstanie bariera zabezpieczająca przed nielegalną migracją. Zapora ma kosztować łącznie 1 mld 615 mln zł.
W Dzień Zaduszny kard. Kazimierz Nycz poprowadził procesję żałobną i odprawił mszę św. za zmarłych duchownych, rządzących i za ludzi kultury archidiecezji warszawskiej. Śmierć jest odsłonięciem zasłony, która ukaże nam piękno i chwałę Pana oraz blask naszego zmartwychwstania – mówił kard. Nycz.
Publikacja prywatnej wiadomości wywołała oburzenie nad Sekwaną, co może zwiastować dalsze pogłębianie się kryzysu na linii Australia-Francja.
Przy grobie świętego Jana Pawła II w bazylice watykańskiej odprawiona została we wtorek msza w związku z przypadającymi tego dnia setnymi urodzinami Wandy Półtawskiej, przyjaciółki i współpracownicy polskiego papieża, byłej więźniarki niemieckiego obozu Ravensbrueck, obrończyni życia.
Prawo i Sprawiedliwość szykuje zmiany w wymiarze sprawiedliwości. Poza likwidacją Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, zmiany mają dotknąć organizacji tego sądu.
Polski piłkarz złamał kość śródstopia i nie weźmie udziału w listopadowym zgrupowaniu reprezentacji.
Gazprom nie zarezerwował dodatkowych przepustowości na tranzyt gazu przez Ukrainę i Polskę na trzy pierwsze kwartały 2022 r. - podał we wtorek dziennik "Kommiersant". Zdaniem gazety rosyjski koncern liczy na szybką certyfikację operatora Nord Stream 2.
- Coming out i życie jako gej w sposób otwarty nie jest hipokryzją. Ludzi nie należy wyśmiewać za to że nie ukrywają tego że są gejami. Dziwna i homofobiczna wypowiedź Pana Staszewskiego w @RadioZET_NEWS - napisał na Twitterze rzecznik MSZ, Łukasz Jasina.
Pfizer podwyższył prognozowaną wysokość zysku ze sprzedaży szczepionek przeciwko Covid-19 w 2021 r. o 7,5 proc. Oczekuje, że zarobi 36 mld dolarów, ponieważ podpisuje umowy na dodatkowe dawki oraz otrzymuje zezwolenia na stosowanie preparatów u dzieci.
- W Polsce narasta fala nienawiści, pogardy, coraz częściej także przemocy. Jarosławie Kaczyński jesteś za to bezpośrednio odpowiedzialny. (...) Jesteś odpowiedzialny za narastanie tej fali, za rosnący niepokój, rosnący strach. Nie zostawimy tej sprawy. Nie będziemy milczeć. I wiedz jedno. Nie damy się zastraszyć - powiedział lider PO, Donald Tusk.