Minister w KPRM Michał Wójcik domaga się wyjaśnień od władz Katowic w sprawie wypadku, w którym 19-letnia kobieta została przejechana przez autobus.
Prod. Ryszard Legutko był pytany przez portal wPolityce o konflikt Polski ze stosującymi pozatraktatową presję organami UE.
Rzecznik PO Jan Grabiec poinformował dzisiaj o projekcie ustawy blokującej rozporządzenie prezydenta ws. podwyżek dla polityków.
- Polityczny nieudacznik zwany rzecznikiem PO poseł @JanGrabiec twierdzi, że akt terroru dokonany na punkt szczepień w Zamościu to wina rządu. Ciekawe czy zmiana pogody to także wina rządu? - napisał w mediach społecznościowych poseł PiS Jan Mosiński.
Radosław Fogiel został właśnie wybrany na wiceprzewodniczącego partii Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy – poinformował europoseł PiS Tomasz Poręba.
– Ja naprawdę nie mam słów, nie wiem w ogóle, od czego zacząć. Widziałem te obrazki, które mrożą krew w żyłach – komentował wydarzenia z Zamościa minister Adam Niedzielski.
- Osoby, które rozpoznają mężczyznę na publikowanym nagraniu lub posiadają istotne informacje na temat tego przestępstwa, proszone są o kontakt z Policją pod numerem telefonu 47 815-19-00 lub telefon alarmowy 112 - wskazano na stronie lubelska.policja.gov.pl.
Wśród europejskich posłów najwyższe wynagrodzenia dostają włoscy parlamentarzyści, którzy zarabiają ok. 11 tys. euro miesięcznie brutto. Zbliżone wynagrodzenia otrzymują parlamentarzyści w Niemczech - lekko ponad 10 tys. euro miesięcznie brutto. We Francji z kolei posłowie dostają ponad 7 tys. euro miesięcznie brutto. Za to posłowie w Hiszpanii i Portugalii dostają w ciągu roku aż po 14 wypłat.
W nocy z niedzieli na poniedziałek nieznana osoba podpalił mobilny punkt szczepień oraz budynek siedziby sanepidu w Zamościu. Minister Adam Niedzielski wyznaczył nagrodę dla osoby, która pomoże złapać sprawcę.
15 sierpnia 2021 r. odbędzie się IX edycja ogólnopolskiego biegu "Tropem Wilczym", którego uczestnicy oddadzą hołd Żołnierzom Wyklętym - bohaterom podziemia antykomunistycznego. Patronat medialny nad wydarzeniem objął "Tygodnik Solidarność" i portal Tysol.pl.
Badania toksykologiczne wykazały, że kierowca autobusu, który w sobotę w Katowicach przejechał 19-latkę i usłyszał m.in. zarzut zabójstwa dziewczyny, miał w organizmie trzy rodzaje leków - przeciwbólowych i antydepresyjnych – podała prokuratura.
- Białoruska atletka Kryscina Tsimanouskaya jest już w bezpośrednim kontakcie z polskimi dyplomatami w Tokio. Otrzymała wizę humanitarną. Polska zrobi wszystko, aby pomóc jej w kontynuowaniu sportowej kariery - poinformował Marcin Przydacz, wiceminister spraw zagranicznych.
- Panina odnosząc się do zapowiedzi Mariusza Błaszczaka ws. zwiększenia liczby żołnierzy w Polsce, stwierdziła, że rozbudowa armii jest Polsce potrzebna, by… zaatakować Ukrainę - zaznaczył rzecznik Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych, Stanisław Żaryn.
Na łamach "Dużego Formatu" (dodatku "Gazety Wyborczej") pojawił się wywiad z Andrzejem Piasecznym. Znany piosenkarz twierdzi, że decyzję o zdjęciu go z anteny TVP miał podjąć... sam Jarosław Kaczyński.
Obrzydliwy postępek, tania farsa – tak oceniają białoruskie media państwowe postępowanie lekkoatletki Krysciny Cimanouskiej. W niedzielę w Tokio białoruska sprinterka oświadczyła, że za krytykę władz sportowych została odsunięta od udziału w Igrzyskach Olimpijskich i próbowano ją siłą wywieźć do kraju.
Dziennikarz i komentator sportowy Mateusz Borek poinformował na Twitterze, iż jego publikacje w Przeglądzie Sportowym zostały wstrzymane decyzją właściciela tytułu - szefa portalu Onet.pl.
Polska rozpoczęła proces przyznawania azylu białoruskiej sprinterce Kryscinie Cimanouskiej, która odmówiła powrotu do kraju z Igrzysk Olimpijskich w Tokio - podała japońska telewizja NHK, powołując się na źródła.
- Chciałabym, aby dostarczyć państwu dużo emocji. Trzymajcie kciuki. Wtorek 13:35 - powiedziała Anita Włodarczyk, dwukrotna mistrzyni olimpijska.
1 sierpnia Warszawa i cała Polska obchodziły 77. rocznicę Powstania Warszawskiego. Z tej okazji w całym kraju odbywały się uroczystości, a Warszawiacy gromadzili się w miejscach związanych z Powstaniem. Jednym z takich miejsc był Pawiak - największe niemieckie więzienie polityczne na terytorium okupowanej Polski, zniszczone przez Niemców podczas powstania warszawskiego w sierpniu 1944. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji fotoreportera "TS" Tomasza Gutrego.
Chodzi o białoruską lekkoatletkę, której Polska zaoferowała wizę humanitarną.