Wiadomości
Zerówki zmieniają rynek piwa i samych Polaków. Mamy raport na ten temat

Piwa bezalkoholowe stają się powszechne i coraz częściej zastępują napoje z procentami, wspierając trend ograniczania spożycia alkoholu. Polska jest trzecim największym producentem piwa bezalkoholowego w Europie, a w 2024 r. ten segment odnotował w naszym kraju dwucyfrowy wzrost sprzedaży.

Coraz więcej bankrutów w Polsce. Dwa tysiące niewypłacalnych firm Wiadomości
Coraz więcej bankrutów w Polsce. Dwa tysiące niewypłacalnych firm

Rośnie liczba polskich przedsiębiorstw plajtujących z powodu problemów finansowych - wynika z raportu Coface. W pierwszym kwartale niewypłacalność ogłosiło prawie dwa tysiące firm. To o ponad jedną piątą więcej niż w tym samym okresie przed rokiem. 

Rynek mieszkań się przegrzewa? Więcej lokali niż chętnych, spadają ceny  Wiadomości
Rynek mieszkań się przegrzewa? Więcej lokali niż chętnych, spadają ceny

Liczba mieszkań, których budowę deweloperzy rozpoczęli w marcu, spadła o 17,6 proc. rok do roku – donosi Główny Urząd Statystyczny w najnowszym raporcie. Czy to oznaka przegrzania rynku nieruchomości? Z raportu portalu RynekPierwotny wynika, że w pierwszym kwartale tego roku deweloperzy wprowadzili na rynek więcej mieszkań, niż było chętnych do ich zakupu. Na rynku wtórnym widać spadek cen.

Wiadomości
To my kupujący. Kto chce kupić nieruchomość w 2025 roku?

Obecnie dużo się mówi o słabnącym popycie i stagnacji na rynku nieruchomości. Nie oznacza to jednak, że mieszkań nie kupuje nikt. Analiza „To my. Kupujący 2025” skupia się na osobach, które chcą nabyć własną nieruchomość w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Opracowanie powstało dzięki portalowi ogłoszeniowemu Nieruchomosci-online.pl we współpracy z agencją badawczą Inquiry na bazie danych YouGov. W badaniu wzięło udział 600 osób z planami nabywczymi w segmencie mieszkań. Jacy to ludzie? Kto dziś kupuje?

Wiadomości
Wirtualne biura w Warszawie – nowoczesne wsparcie dla Twojego biznesu

W dzisiejszych czasach coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na wirtualne biuro, które oferuje szereg korzyści w zakresie oszczędności oraz wygody. Wirtualne biura w centrum Warszawy stają się szczególnie popularne, ponieważ pozwalają na uzyskanie prestiżowego adresu dla firmy w jednym z najbardziej dynamicznych i rozwiniętych obszarów biznesowych w Polsce. Warto przyjrzeć się bliżej, dlaczego warto wybrać tanie biuro wirtualne i jakie korzyści płyną z posiadania wirtualnego adresu dla firmy w Warszawie, a także jakie rozwiązania są dostępne w stolicy.

Wiadomości
Atom alternatywą dla węgla w ciepłownictwie?

W Polsce system ciepłowniczy opiera się głównie na energetyce węglowej, której kres jest w zasadzie przesądzony w Europie. Co może być dla niej alternatywą? OZE nie musi być tutaj odpowiedzią. Na horyzoncie pojawia się nowe rozwiązanie, które może zrewolucjonizować sposób ogrzewania naszych domów. Jednym z nich jest wykorzystanie małych reaktorów modułowych (SMR) do produkcji ciepła.

Wiadomości
Energetyka przenosi się na północ - PowerConnect Energy Summit w Gdańsku

​W dniach 26–28 marca 2025 roku w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO w Gdańsku odbył się PowerConnect Energy Summit 2025 — nowy event poświęcony przyszłości polskiego sektora energetycznego. Wydarzenie zgromadziło czołowych przedstawicieli branży, decydentów oraz ekspertów, stając się platformą do dyskusji nad kluczowymi wyzwaniami i kierunkami rozwoju energetyki w Polsce.

Wiadomości
Zmodernizowana sieć energetyczna to bezpieczeństwo Polaków

Aby zapewnić bezpieczeństwo energetyczne Polakom nie wystarczy wyprodukować odpowiednią ilość prądu. Trzeba go jeszcze dostarczyć sieciami energetycznymi do domów, szpitali czy zakładów produkcyjnych. W ramach nowej strategii OLRENU „Energia jutra zaczyna się dziś” koncern w rozwój i modernizację sieci dystrybucji energii elektrycznej oraz cyfrowe narzędzia zarządzania siecią zainwestuje do 2035 roku około 40 mld zł.

Wiadomości
Firmy skandynawskie w Polsce a konkurencyjność europejskiego przemysłu

Silna i konkurencyjna Europa to jedno z kluczowych założeń tzw. tria prezydencji w Radzie UE, czyli Polski, Danii i Cypru. Przez najbliższe 1,5 roku państwa członkowskie oraz unijne instytucje będą koncentrować się nie tylko na kwestiach bezpieczeństwa, ale także na wzmacnianiu konkurencyjności europejskiego przemysłu. W tym procesie kluczową rolę odegrają inwestycje w cyfryzację i automatyzację.

Prezes Dolnośląskiego Funduszu Rozwoju: Nie ma rozwoju bez finansowania inwestycji tylko u nas
Prezes Dolnośląskiego Funduszu Rozwoju: Nie ma rozwoju bez finansowania inwestycji

– Nie ma rozwoju bez inwestycji, a te potrzebują dobrego finansowania – powiedział w rozmowie z portalem Tysol.pl podczas X Europejskiego Kongresu Samorządów Robert Koszut, prezes Dolnośląskiego Funduszu Rozwoju.

Prezydent Starachowic: Praca nie wystarczy, konieczna jest mądra polityka mieszkaniowa tylko u nas
Prezydent Starachowic: "Praca nie wystarczy, konieczna jest mądra polityka mieszkaniowa"

– Praca nie wystarczy, konieczna jest mądra polityka mieszkaniowa – powiedział podczas X Europejskiego Kongresu Samorządów prezydent Starachowic Marek Materek w odpowiedzi na pytanie, jak zaradzić problemowi wyludniania się mniejszych ośrodków.

Prezydent Sieradza: W polityce mieszkaniowej pamiętamy także o najsłabszych tylko u nas
Prezydent Sieradza: "W polityce mieszkaniowej pamiętamy także o najsłabszych"

"W polityce mieszkaniowej pamiętamy o najsłabszych" - podkreślił w rozmowie z portalem Tysol.pl podczas X Europejskiego Kongresu Samorządowców prezydent Sieradza Paweł Osiewała.

tylko u nas
Prezes Podkarpackiego Funduszu Rozwoju: "Podkarpacie to miejsce z dużym potencjałem inwestycyjnym"

"Podkarpacie to miejsce o dużym potencjale inwestycyjnym" - podkreślił w rozmowie z portalem Tysol.pl Krzysztof Staszewski, prezes Podkarpackiego Funduszu Rozwoju podczas X Europejskiego Kongresu Samorządów.

tylko u nas
Przewodniczący Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego: "Większość środków unijnych jest marnotrawiona"

"Większość środków unijnych jest niestety marnotrawiona" - stwierdził w rozmowie z portalem Tysol.pl Grzegorz Jakuć, przewodniczący Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego podczas X Europejskiego Kongresu Samorządowców.

tylko u nas
Prezydent Bełchatowa: "Nasze miasto chce budować elektrownię jądrową, czekamy na decyzję polityczną"

"Chcemy budować elektrownię jądrową, czekamy na decyzję polityczną" - powiedział w rozmowie z portalem Tysol.pl Patryk Marjan, prezydent Bełchatowa.

Najważniejszym sojuszem Polski jest NATO. Drugi dzień X Europejskiego Kongresu Samorządowców w Mikołajkach polityka
"Najważniejszym sojuszem Polski jest NATO". Drugi dzień X Europejskiego Kongresu Samorządowców w Mikołajkach

"Najważniejszym sojuszem państwa polskiego jest sojusz północnoatlantycki" - powiedział kandydat na prezydenta dr Karol Nawrocki podczas panelu dyskusyjnego poświęconego przyszłości Polski, który odbył się drugiego dnia X Europejskiego Kongresu Samorządowców w Mikołajkach.

Wiadomości
W Mikołajkach rozpoczął się jubileuszowy X Europejski Kongres Samorządów

Dziś, 3 marca 2025 roku, w Mikołajkach rozpoczął się jubileuszowy X Europejski Kongres Samorządów, gromadząc ponad 2600 uczestników z całej Europy. Inauguracja wydarzenia miała miejsce o godzinie 12:00 i została poprzedzona konferencją prasową z udziałem Marcina Kuchcińskiego, Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Piotra Jakubowskiego, Burmistrza Mikołajek, oraz Jerzego Bochyńskiego, Prezesa Zarządu Fundacji Instytut Studiów Wschodnich, głównego organizatora kongresu.

Wiadomości
Czy pas pokoju i stabilności od Skandynawii po Kaukaz jest możliwy?

Czy stworzenie pasa pokoju i stabilności jest realne? Debata poświęcona geopolitycznej przyszłości regionu rozciągającego się od północnych krańców Europy aż po Kaukaz będzie jednym z ważniejszych punktów X Europejskiego Kongresu Samorządów, który odbędzie się już 3-4 marca 2025 r. w Mikołajkach, który zgromadzi liderów politycznych, ekspertów i analityków, by dyskutować o kluczowych wyzwaniach współczesnej Europy.

Wiadomości
Przyszłość decentralizacji – jakie kompetencje dla samorządów?

W dniach 3-4 marca 2025 roku w Mikołajkach odbędzie się jubileuszowa edycja X Europejskiego Kongresu Samorządów, gromadząca liderów samorządowych, polityków i ekspertów z całej Europy. Jednym z kluczowych punktów programu będzie panel „Przyszłość idei decentralizacji – pytanie o zakres samorządności”, który podejmie temat podziału kompetencji między władzą centralną a lokalnymi jednostkami samorządu terytorialnego (JST).

Wiadomości
ORLEN wykorzystuje potencjał polskich złóż

W wyniku prowadzonych prac poszukiwawczych ORLEN odkrył złoże roponośne „Rzeczyca” oraz złoże gazu „Siedlemin” i w niedługim czasie rozpocznie ich eksploatację. Odkrycia te oraz kolejne prace poszukiwawczo-wydobywcze i projekty intensyfikujące wydobycie z eksploatowanych już złóż przyczynią się do stopniowego wzrostu krajowego poziomu wydobycia surowców energetycznych (dotyczy głównie gazu ziemnego) w horyzoncie aktualnej Strategii ORLEN 2035 i w konsekwencji zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego Polski

Emerytury
Stażowe