Ryszard Czarnecki: O dekompozycji opozycji i różnicach między von der Leyen a Timmermansem Wiadomości
Ryszard Czarnecki: O dekompozycji opozycji i różnicach między von der Leyen a Timmermansem

Zapraszam do lektury wywiadu ze mną, jaki przeprowadziła TV Republika w swoim porannym paśmie. Rozmowa, która przeprowadził redaktor Karol Plewa została spisana - poświęcona jest zarówno polityce wewnętrznej, jak i zewnętrznej.

Prawy Sierpowy: Kto wypuścił zakonserwowany komunizm z puszki? Wiadomości
Prawy Sierpowy: Kto wypuścił zakonserwowany komunizm z puszki?

Starzy i młodzi komuniści wespół z ich boczną odnogą ewolucyjną w postaci tęczowego lobby słabo przędli w Polskiej rzeczywistości politycznej, dopiero wsparcie im udzielone przez spanikowane PO i PSL umożliwiło złapanie oddechu świeżego powietrza spoza tej przysłowiowej konserwy dziejowej w którą sami się wpakowali.

Jerzy Bukowski: Z SLD do KO i z powrotem? Wiadomości
Jerzy Bukowski: Z SLD do KO i z powrotem?

Zastanawiam się, co wybiorą ci, którzy za nic mają jakiekolwiek wartości i gotowi są zawsze pójść z oferującymi im więcej.

Ryszard Czarnecki: Od słów do czynów Wiadomości
Ryszard Czarnecki: Od słów do czynów

Niegdyś bardzo krytyczny wobec Polski minister sprawiedliwości Niemiec Haiko Maas, dziś pełniący funkcję szefa MSZ w Berlinie, powiedział w 75. rocznicę Powstania Warszawskiego: „Wstyd mi za to, co Niemcy wyrządzili Polsce”.

3 Liga: Pierwsza bramka sezonu padła w Rybniku Wiadomości
3 Liga: Pierwsza bramka sezonu padła w Rybniku

W piątek rozpoczęła rozgrywki sezonu 2019/2020 trzecia liga piłkarska. Do rywalizacji w czterech grupach przystąpiły 72 drużyny, podzielone na cztery grupy. Niewykluczone, że ostatecznie będzie to 71 ekip, gdyż chorzowski Ruch stoi na skraju bankructwa. Sytuacja powinna się wyjaśnić w przeciągu najbliższych dni. Na ten czas, chorzowianie uzyskali przełożenie terminu pierwszego spotkania z rezerwami Zagłębia Lubin, unikając tym samym walkoweru. Co prawda trzecia liga to już tylko szczebel regionalny, poza piłką na poziomie rozgrywek centralnych, prowadzonych przez PZPN, ale by wywalczyć promocję do 2 ligi, trzeba przejść mordercze rozgrywki, w których awans uzyskają tylko mistrzowie poszczególnych grup. Cztery drużyny spośród siedemdziesięciu dwóch. Grupa czwarta rozpoczyna rozgrywki za tydzień.

Jerzy Bukowski: Jak szybko Paweł Kowal porzuci nowych sojuszników? Wiadomości
Jerzy Bukowski: Jak szybko Paweł Kowal porzuci nowych sojuszników?

Nie zdziwiłbym się, gdyby krakowscy działacze Platformy dyskretnie, ale stanowczo zalecali swojemu elektoratowi oddawanie głosów na lokalnych kandydatów.

Ryszard Czarnecki: Jak z Tuskiem kłóciłem się o rzut karny… Wiadomości
Ryszard Czarnecki: Jak z Tuskiem kłóciłem się o rzut karny…

Żyję sportem od dzieciaka. Od czasów, kiedy pochłaniałem książki o wielkich polskich sportowcach, których niemała część zginęła w walce z Niemcami lub z ręki Niemców podczas II wojny światowej.

Marek Lewandowski: "Tej kupy ruszyć nie damy" Wiadomości
Marek Lewandowski: "Tej kupy ruszyć nie damy"

Nie pozwolimy aby państwo, które mieni się państwem polskim, usunęło z Westerplatte nawet kupę. Bo to jest nasza kupa, Wolnego Miasta Gdańska i my tej kupy będziemy bronić – tak w skrócie można podsumować reakcję władz Gdańska z prezydent Aleksandrą Dulkiewicz na czele, na specustawę dot. Westerplatte. A to, że od PRL-u nic się tam nie zmieniło? No wybaczcie, ale są inne wydatki. Wiecie np. ile taki artystyczny rydwan kosztuje?

Marcin Królik: Bartosz Węglarczyk rozkręca newsletter z dobrymi wiadomościami Wiadomości
Marcin Królik: Bartosz Węglarczyk rozkręca newsletter z dobrymi wiadomościami

Pomysł Węglarczyka opiera się na dość w gruncie rzeczy słusznym założeniu, że kształt rzeczywistości w znacznej mierze zależy od tego, jak ją postrzegamy. Czy jego newsletter to właściwy krok w tym kierunku?

Jerzy Bukowski: Abp Jędraszewski - niezłomny obrońca wiary katolickiej Wiadomości
Jerzy Bukowski: Abp Jędraszewski - niezłomny obrońca wiary katolickiej

Prawda nie zawsze jest przyjemna i wygodna dla wszystkich, a bycie katolikiem wiąże się z koniecznością jej głoszenia „w porę i nie w porę”.

Za 10-11 lat Polska stanie się płatnikiem netto Wiadomości
Za 10-11 lat Polska stanie się płatnikiem netto

Dawno już nie prezentowałem wywiadów - pora nadrobić zaległości. Proponuję lekturę rozmowy ze mną, jaką na antenie Radia Wrocław przeprowadził red. Filip Marczyński. W całości poświęcona ona była polityce międzynarodowej.

Jerzy Bukowski: Żołnierze Niezłomni byli ideowymi spadkobiercami Armii Krajowej Wiadomości
Jerzy Bukowski: Żołnierze Niezłomni byli ideowymi spadkobiercami Armii Krajowej

Pamiętajmy o wszystkich, którzy od 1939 roku aż po kres sowieckiego panowania nad Wisłą stawiali opór narzuconej nam siłą władzy i nie szczędzili ofiary krwi w walce z nią.

Zbigniew Kuźmiuk: Himalaje hipokryzji polityków Platformy w sprawie cen energii elektrycznej Wiadomości
Zbigniew Kuźmiuk: Himalaje hipokryzji polityków Platformy w sprawie cen energii elektrycznej

Wczoraj o północy upłynął termin składania przez mikro i małych przedsiębiorców, a także szpitale i jednostki sektora finansów publicznych oświadczeń o korzystaniu z energii na prowadzenie działalności gospodarczej, co pozwoli objąć je działaniami osłonowymi, a tym samym nie dotkną ich podwyżki cen energii w roku 2019.

Prawy Sierpowy: Co się kotłuje w głowach opozycji Wiadomości
Prawy Sierpowy: Co się kotłuje w głowach opozycji

W ratuszu Gdańskim jakiś mało ogarnięty idiota wmówił prezydent Dulkiewicz że 1 września trzeba celebrować tańcem i z radością. W Warszawie prezydent Trzaskowski złożył pod pomnikiem Powstańców wieniec z tęczowymi szarfami zamiast z biało czerwonymi. W Gazecie Wyborczej pojawia się tytuł ,,Dziś hołd powstańcom, jutro faszystom''\nCo jest przyczyną takiego stanu rzeczy?

Ryszard Czarnecki: Dwa wielkie spory i nowa geografia polityczna UE Wiadomości
Ryszard Czarnecki: Dwa wielkie spory i nowa geografia polityczna UE

Nowa geografia polityczna Europy A. D. 2017 jest jak sensacyjny film z częstymi zmianami akcji. Bardzo wiele rzeczy dzieje się „po raz pierwszy”. A więc po raz pierwszy Rada Europejska, a więc przywódcy państw członkowskich Unii Europejskiej skutecznie oprotestowali wcześniejszą decyzję personalną podjętą przez dwa największe państwa Unii czyli Niemcy i Francję (tradycyjnie poszerzone o „listek figowy” czyli parę kolejnych).

Jerzy Bukowski: Wykiwany Czarzasty Wiadomości
Jerzy Bukowski: Wykiwany Czarzasty

Pewny siebie, wygadany i brylujący w mediach Włodzimierz Czarzasty został zepchnięty do głębokiej defensywy.

Jerzy Bukowski: Mistrzowski manewr Schetyny na lewo Wiadomości
Jerzy Bukowski: Mistrzowski manewr Schetyny na lewo

Grzegorz Schetyna jeszcze raz pokazał polityczny pazur i ograł wszystkich w obozie opozycji.

Jacek Matysiak: POWSTANIE WARSZAWSKIE’44… Wiadomości
Jacek Matysiak: POWSTANIE WARSZAWSKIE’44…

Powstanie miało na celu opanowanie stolicy przez A.K. wzmocnienie w oczach opinii światowej prawa i roszczeń legalnego Rządu w Londynie do reprezentowania i objęcia władzy w Polsce w obliczu polityki faktów dokonanych Stalina na zajmowanych polskich ziemiach. Powstanie, szczególnie w pierwszym okresie było swoistym festiwalem polskości, patriotyzmu i „swojskości”. Są głosy, że powstanie było przyczyną dla której Stalin nie wchłonął Polski jako 17 republiki, tego chciał ZPP z W. Wasilewską na czele, ideę tę forsowała wpływowa Zofia Dzierżyńska.

Ukraina: zwycięstwo obozu prezydenta szansą na „nowe otwarcie” z Polską Wiadomości
Ukraina: zwycięstwo obozu prezydenta szansą na „nowe otwarcie” z Polską

Przemierzając Kijów podczas oficjalnej misji obserwacji wyborów parlamentarnych w tym kraju myślałem o naszym rodaku Władysławie Dionizym Horodeckim. Ten urodzony w roku Powstania Styczniowego na Podolu wybitny polski architekt jest twórcą wielu fantastycznych budowli na dwóch kontynentach. Dla Polaków szczególnie ważny był kijowski kościół świętego Mikołaja, bo tam właśnie spotykała się polska wspólnota licząca przed I wojną światową nawet do 15 procent ogółu mieszkańców miasta ponownie zdobytego przez Polaków w 1920 roku. Ale najbardziej znany jest z „Domu pod Chimerami”, który zbudował w latach 1901-03 dla siebie, ale dziś jest to jedna z siedzib prezydenta Ukrainy. Był też autorem kienesy dla Karaimów czy budynku Południoworosyjskiej Fabryki Maszyn, ale też gimnazjów w Czerkasach i Humaniu oraz, uwaga... pałacu Szacha w Teheranie i bardzo nowoczesnego na owe czasy dworca kolejowego w perskiej stolicy.

Łoś chciał się napić Wiadomości
Łoś chciał się napić

Łoś - podobnie jak człowiek - nie wielbłąd, musi się napić.

Emerytury
Stażowe