Portret Anny Walentynowicz widnieje na najnowszym znaczku Poczty Polskiej, który trafił do obiegu 24 czerwca br. W historycznej Sali BHP z udziałem rodziny dawnej opozycjonistki, a także przedstawicieli rządu, IPN-u i Poczty Polskiej odbyła się dziś uroczysta prezentacja. Rok 2019 - zgodnie z decyzją Sejmu - jest rokiem Anny Walentynowicz.
– Dziękuje, że przybyliście bronić swojej firmy, swoich miejsc pracy i interesów naszego regionu – powiedział rozpoczynając pikietę Sławomir Kozłowski, przewodniczący ZOK NSZZ Solidarność JSW SA. Demonstracja górników z Jastrzębskiej Spółki Węglowej odbyła się 24 czerwca przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości.
I wszystko już jasne! Za sprawą SPC puchar za zwycięstwo w generalnej klasyfikacji XXIII Spartakiady Przemysłu Spożywczego NSZZ „Solidarność” trafi do Warszawy. Ale jak do tego doszło?
Dziś drugi dzień XXIII Spartakiady Przemysłu Spożywczego. O tym jak przebiega rywalizacja, jaka jest geneza tej imprezy, ale i o wyzwaniach, które stoją przed solidarnościowymi spożywcami w nadchodzących miesiącach, w tym o zbliżającym się spotkaniu z Ministrem Rolnictwa – Janem Krzysztofem Ardanowskim, z organizatorami rozmawiał Mateusz Kosiński.
Podczas XXIII Spartakiady Przemysłu Spożywczego, która odbywa się w Ostrowie Pieckowski w okolicach Mrągowa gośćmi honorowymi są chorwaccy przyjaciele Solidarności – przyjezdni ze związku zawodowego PPDIV-a z firmy Jamnica. O problemach chorwackiego świata pracy, relacjach z Solidarnością i chorwackim odbiorze projektu Trójmorza z Nikoliną Dasanović, Josipem Jurmanoviciem, Dubravko Dasoviciem i Dragicą Galović rozmawiał Mateusz Kosiński.
– W sporcie jest tak, że wielu bierze udział w rywalizacji, ale zwycięzcami są nieliczni. Dziś wszyscy jesteście zwycięzcami, bo jesteście z nami na Spartakiadzie Spożywców. Dziękuję Wam za to! – uczestników XXIII Spartakiady Przemysłu Spożywczego przywitał Przewodniczący Sekretariatu Zbigniew Sikorski.
Dziś rano w Ostrowie Pieckowskim pod Morągiem rozpoczęła się XXIII Międzynarodowa Spartakiada Przemysłu Spożywczego. W dwudniowych zawodach weźmie udział blisko 350 uczestników z 17 zakładów pracy.
24 czerwca przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości odbędzie się demonstracja górników z Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Akcja protestacyjna i spór zbiorowy w JSW zostały rozpoczęte po odwołaniu Daniela Ozona ze stanowiska prezesa spółki.
W tyskiej fabryce Opla już niebawem może dojść do protestów. W zakładzie trwa spór zbiorowy. Pracownicy skarżą się na fatalne warunki pracy i łamanie praw pracowniczych. Zarzuty zakładowej Solidarności potwierdziła Państwowa Inspekcja Pracy.
Od maja w Amazon trwa spór zbiorowy. 18 czerwca w Poznaniu odbyło się pierwsze spotkanie z udziałem mediatora. Tego samego dnia, zanim doszło do rozmów, Amazon ogłosił, że od początku lipca podnosi płace.
- Pragnę, aby wprowadzenie relikwii błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki przyczyniło się do ożywienia życia religijnego i duchowego w Stalowej Woli – powiedział ksiądz biskup Krzysztof Nitkiewicz ordynariusz diecezji sandomierskiej 16 czerwca podczas Eucharystii w Bazylice Matki Bożej Królowej Polski. – Ksiądz Jerzy czerpał swoją siłę z łaski udziału w życiu Trójcy Świętej. Cześć dla relikwii świętych prowadzi nas do lepszego życia, do naśladowania ich zawierzenia Bogu w Trójcy Jedynemu – powiedział w homilii ksiądz biskup ordynariusz.
41 doba miasteczka namiotowego pracowników sądów i prokuratur pod ministerstwem sprawiedliwości. W miasteczku pracownicy sądów, prokuratury z rodzinami, przyjaciele, bliscy. Trwają rozmowy w ministerstwie.
Pierwsze dni obrad 108. Sesji Międzynarodowej Konferencji Pracy w Genewie odbywały się pod znakiem wizyt wielu zaproszonych gości, w tym koronowanych głów, prezydentów i szefów rządów.
Przewodniczący „Solidarności” w działającej na ternie portu spółce Gdynia Container Terminal Marek Szymczak został w 2017 roku, wg opinii związkowców, niesłusznie zwolniony z pracy. Aby znaleźć pretekst do zwolnienia, pracodawca zatrudnił prywatnych detektywów.
W Genewie rozpoczęły się obrady 108. Sesji Międzynarodowej Konferencji Pracy, odbywającej się w roku 100-lecia powstania Międzynarodowej Organizacji Pracy, której Polska byłą współorganizatorem.
- W Polsce odnotowano duży spadek nadużywania alkoholu i duży spadek odsetka powodowanych przez alkohol chorób, a także wypadków. A jednoroczny wkład branży browarniczej do PKB naszego kraju to około 20 mld zł – podkreślali uczestnicy III Kongresu Branży Piwowarskiej.
Przed Ministerstwem Energii odbyła się pikieta pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej przeciwko odwołaniu prezesa spółki Daniela Ozona.
Komisja Statutowa Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ "Solidarność" spotkała się w Spale. To pierwsze posiedzenie po ubiegłorocznym zjeździe, które jest wstępem do prac nad zmianami w statucie usprawniającymi funkcjonowanie organizacji podstawowych i regionów. Jutro wspólne spotkanie z Krajową Komisją Wyborczą
III Kongres Pracowników Branży Piwowarskiej odbędzie się pod hasłem "OD PRZYSZŁOŚCI PIWA PO PIWO PRZYSZŁOŚCI – perspektywy rozwoju branży piwowarskiej". Wydarzenie odbędzie się dzisiaj, w godzinach 14-17.30 w Hotelu Indigo w Warszawie.
Oficjalna inauguracja konkursu Państwowej Inspekcji Pracy “Najaktywniejszy Społeczny Inspektor Pracy” miała miejsce 10 czerwca w siedzibie Głównego Inspektora Pracy w Warszawie.