Rozkręca się akcja referendalna Solidarności dotycząca Zielonego Ładu z ostatniej chwili
Rozkręca się akcja referendalna Solidarności dotycząca Zielonego Ładu

W całym kraju trwa akcja zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum ogólnokrajowe, w którym Polacy odpowiedzą na pytanie: „Czy jest Pani/Pan za zobowiązaniem Prezydenta RP, Parlamentu RP, Rządu RP do odrzucenia przez Polskę polityki klimatycznej UE w obecnym kształcie, zawartej w europejskim Zielonym Ładzie?”. W akcję zbierania podpisów zaangazowane są lokalne struktury NSZZ "Solidarność".

Zwolniony wiceprzewodniczący KZ NSZZ Solidarność w Radiu Zachód wraca do pracy z ostatniej chwili
Zwolniony wiceprzewodniczący KZ NSZZ "Solidarność" w Radiu Zachód wraca do pracy

Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” w Polskim Radiu – Regionalnej Rozgłośni w Zielonej Górze „Radio Zachód” S. A. w likwidacji poinformowała, iż wobec Marka Poniedziałka, zwolnionego z Radia Zachód wiceprzewodniczącego Komisji Zakładowej, Sąd Okręgowy w Zielonej Górze w dniu 16 maja 2024 r. postanowił na czas toczącego się postępowania udzielić mu zabezpieczenia roszczenia o przywrócenie do pracy.

Solidarność oczekuje od kandydatów na europosłów twardych deklaracji ws. Zielonego Ładu, referendum i suwerenności z ostatniej chwili
Solidarność oczekuje od kandydatów na europosłów twardych deklaracji ws. Zielonego Ładu, referendum i suwerenności

Przewodniczący NSZZ „Solidarność” wystosował list do wszystkich kandydatów na posłów do Parlamentu Europejskiego z prośbą o odpowiedź na pytania dotyczące akcji referendalnej prowadzonej przez Związek, a także samej polityki klimatycznej UE. Chciałby poznać i przedstawić opinii publicznej odpowiedzi kandydatów na europosłów jeszcze przed wyborami, które odbędą się 9 czerwca.

Przesłuchano świadków w sprawie zwolnionego przewodniczącego KZ NSZZ „S” w Viessmann Technika Grzewcza pilne
Przesłuchano świadków w sprawie zwolnionego przewodniczącego KZ NSZZ „S” w Viessmann Technika Grzewcza

Odbyło się drugie posiedzenie Sądu Pracy w Legnicy w sprawie zwolnienia z pracy przewodniczącego KZ NSZZ „Solidarność” w Viessmann Technika Grzewcza sp. z o.o. Mariusza Kwietniowskiego.

NSZZ „Solidarność” w Telekomunikacji świętowała swoje 20-lecie Wiadomości
NSZZ „Solidarność” w Telekomunikacji świętowała swoje 20-lecie

Uroczyste Zebranie Delegatów Organizacji Międzyzakładowej z udziałem zaproszonych gości – na czele z Kazimierzem Kimso – przewodniczącym Zarządu Regionu Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność” – i działaczy, zaangażowanych w jego utworzenie, odbyło się 24 maja 2024 r. w Nowym Targu.

Spotkanie prezydenta RP z przewodniczącym KK NSZZ „Solidarność”. W stronę zmian ważnych dla ludzi pracy z ostatniej chwili
Spotkanie prezydenta RP z przewodniczącym KK NSZZ „Solidarność”. W stronę zmian ważnych dla ludzi pracy

Prezydent RP Andrzej Duda i przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” spotkali się dziś w Pałacu Prezydenckim.

Konferencja „Sztuczna inteligencja, odnawialne źródła energii – nowe perspektywy czy zagrożenia w środowisku pracy?” na 105-lecie PIP z ostatniej chwili
Konferencja „Sztuczna inteligencja, odnawialne źródła energii – nowe perspektywy czy zagrożenia w środowisku pracy?” na 105-lecie PIP

Z okazji obchodów jubileuszu 105-lecia Państwowej Inspekcji Pracy 24 maja 2024 roku w Muzeum Śląskim w Katowicach zorganizowana została ogólnopolska konferencja „Sztuczna inteligencja, odnawialne źródła energii – nowe perspektywy czy zagrożenia w środowisku pracy?”.

Nie żyje Zenon Wechmann, Żołnierz Wyklęty, uczestnik Poznańskiego Czerwca '56, działacz Solidarności Wiadomości
Nie żyje Zenon Wechmann, Żołnierz Wyklęty, uczestnik Poznańskiego Czerwca '56, działacz Solidarności

21 maja w wieku 96 lat zmarł major Zenon Wechmann, zasłużony dla podziemia antykomunistycznego po II wojnie światowej, uczestniczący w Poznańskim Czerwcu w 1956 roku, a także zaangażowany w działalność NSZZ „Solidarność”.

Dzień Dziecka z Solidarnością ZG Sobieski Wiadomości
Dzień Dziecka z Solidarnością ZG Sobieski

Jak co roku Solidarność z Zakładu Górniczego Sobieski w Jaworznie zorganizowała zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka. Impreza odbyła się dzięki Funduszowi Socjalnemu Zakładu Górniczego Sobieski.

Pracownicy PLK dostaną podwyżki. Wynegocjowały je zakładowe organizacje związkowe z ostatniej chwili
Pracownicy PLK dostaną podwyżki. Wynegocjowały je zakładowe organizacje związkowe

22 maja 2024 r. w siedzibie PLK odbyło się czwarte i ostatnie spotkanie prezesa Piotra Wyborskiego, dyrektor Biura Spraw Pracowniczych Centrali PLK Magdaleny Jończyk ze zawiązkami zawodowymi, sygnatariuszami Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy (ZUZP) dla pracowników PLK, w sprawie podwyżki wynagrodzeń w bieżącym roku.

Nie żyje Ludwika Wujec, działaczka opozycji demokratycznej w PRL z ostatniej chwili
Nie żyje Ludwika Wujec, działaczka opozycji demokratycznej w PRL

Ludwika Wujec zmarła dziś w wieku 83 lat.

Piotr Duda o Walcowni Rur Andrzej: Zamiast likwidować zakład, powinniśmy szukać inwestorów Wiadomości
Piotr Duda o Walcowni Rur "Andrzej": Zamiast likwidować zakład, powinniśmy szukać inwestorów

- Argumenty o przestarzałej technologii i wysokich kosztach to tylko pretekst. Przez lata nie inwestowano w nowoczesne maszyny, a teraz koszty energii są zbyt wysokie, aby kontynuować działalność. Zamiast likwidować zakład, powinniśmy szukać inwestorów i środków na modernizację - powiedział Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" w rozmowie z Nową Trybuną Opolską, komentując doniesienia o likwidacji zakładu w Zawadzkiem.

Projekt ustawy impelemtującej dyrektywę UE dotyczącą sprawozdawczości w firmach. S, OPZZ i FZZ apelują o większą rolę związków zawodowych z ostatniej chwili
Projekt ustawy impelemtującej dyrektywę UE dotyczącą sprawozdawczości w firmach. "S", OPZZ i FZZ apelują o większą rolę związków zawodowych

Trzy reprezentatywne związki zawodowe – NSZZ „Solidarność”, Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych i Forum Związków Zawodowych przekazały ministrowi finansów Andrzejowi Domańskiemu wspólne uwagi do projektu nowelizacji ustawy o rachunkowości, ustawy o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym oraz niektórych innych ustaw.

Będzie protest przed bramą Walcowni Rur „Andrzej” pilne
Będzie protest przed bramą Walcowni Rur „Andrzej”

Akcję protestacyjną zorganizują związkowcy z NSZZ „Solidarność”.

Nie żyje związkowiec Józef Kaczorowski z ostatniej chwili
Nie żyje związkowiec Józef Kaczorowski

Był długoletnim działaczem gorzowskiej Solidarności.

Związkowcy z Poczty Polskiej napisali list do premiera. Oczekują „natychmiastowego wsparcia” gorące
Związkowcy z Poczty Polskiej napisali list do premiera. Oczekują „natychmiastowego wsparcia”

„Zwracamy się z prośbą o udzielenie zdecydowanego i natychmiastowego wsparcia w walce o zatrzymanie demontażu i likwidacji Poczty Polskiej i niezwłoczne podjęcie poważnej debaty o przyszłości Poczty Polskiej w państwie i społeczeństwie” – zaapelowali do premiera Tuska związkowcy.

WZD Krajowej Sekcji Hutnictwa. Piotr Duda: Solidarność nie może stać obok Wiadomości
WZD Krajowej Sekcji Hutnictwa. Piotr Duda: Solidarność nie może stać obok

23 maja w hotelu Hyrny w Zakopanem obradowali delegaci Krajowej Sekcji Hutnictwa NSZZ „Solidarność”. Jednym z gości wydarzenia był Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

25-lecie NSZZ S w ZUS. Piotr Duda: Tylko zorganizowani pracownicy mogą skutecznie walczyć o lepszą jakość zatrudnienia z ostatniej chwili
25-lecie NSZZ "S" w ZUS. Piotr Duda: Tylko zorganizowani pracownicy mogą skutecznie walczyć o lepszą jakość zatrudnienia

Dziś w siedzibie Wydziału Rozwoju Kompetencji w Zakopanem odbyły się uroczyste obchody dwudziestopięciolecia powstania Organizacji Zakładowej Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność". Jednym z gości wydarzenia był Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" i jego zastępca Bartłomiej Mickiewicz.

Zaproszenie na XXV Spartakiadę Przemysłu Spożywczego NSZZ „S” z ostatniej chwili
Zaproszenie na XXV Spartakiadę Przemysłu Spożywczego NSZZ „S”

Tegoroczna edycja odbędzie się w Ostrowie nad Bałtykiem w dniach 31 maja – 2 czerwca.

Zbliżają się VIII Mistrzostwa Polski w Wyścigach Drezyn Ręcznych z ostatniej chwili
Zbliżają się VIII Mistrzostwa Polski w Wyścigach Drezyn Ręcznych

Krajowa Sekcja Kolejarzy NSZZ "Solidarność" zachęca do wzięcia udziału w VIII Mistrzostwach Polski w Wyścigach Drezyn Ręcznych.

Emerytury
Stażowe