- Akcja trwa! Dzisiaj zawiozłyśmy 500 maseczek i 59 kompletów bielizny pościelowej do Maz. Specjalistycznego Centrum Zdrowia w Pruszkowie (czyli – jak się niegdyś mówiło – do szpitala psychiatrycznego w Tworkach). Wzruszyła nas radość i wdzięczność, z jaką nasz dar przyjęto - piszą Siostry Urszulanki szare na swoim profilu na Twitterze
Papież Franciszek powiedział w piątek telewizji RAI, że "ukrzyżowanymi" w dobie pandemii są lekarze, pielęgniarze, pielęgniarki, zakonnice, księża "zmarli na froncie jak żołnierze, którzy oddali życie z miłości, wytrwali jak Maryja pod krzyżami wspólnot"
Wielki Czwartek jest dniem ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Dzisiaj księża odnawiają przyrzeczenia kapłańskie. Wieczorem Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się Triduum Paschalne. A tak o kapłańskiej posłudze mówił bł. Ojciec Jerzy Popiełuszko.
To nasze ostatnie rekolekcyjne spotkanie, w którym powiemy o męskiej modlitwie. Już tylko chwila dzieli nas od świąt.
- Niech to będzie dla nas symbolem miłości i solidarności. Niech będzie wołaniem o Boże Miłosierdzie dla świata - apelował do Polaków kardynał Stanisław Dziwisz w 15 rocznicę śmierci Jana Pawła II
Kolejny raz zabieramy Was w rekolekcyjną podróż. Spotkanie z męską modlitwą, z zaufaniem i ogromną miłością do Boga.
Z katolicyzmem jako religią wiodącą w Anglii zerwał Henryk VIII Tudor, któremu nie udało się uzyskać od stolicy Apostolskiej unieważnienia małżeństwa z królową Katarzyną, dzięki czemu ten mógłby poślubić młodszą Annę Boleyn. Powstał kościół anglikański, do dziś jednak działa również Kościół katolicki.
Odcinek 1 - "Adam" Męska modlitwa – ruszają rekolekcje wielkopostne, czas wyjątkowego trwania z Jezusem. Ten czas to droga, którą przejdziemy z mężczyznami starego testamentu... czas modlitwy, czas pytań... prowadzących do Zmartwychwstania.
Całun Turyński jest tkaniną, w którą miało być owinięte ciało Jezusa Chrystusa. Cała dziedzina nauki - syndologia - zajmuje się Jego badaniem. Od dawna trwają spory naukowców na temat jego autentyczności. Tym razem Całun został zbadany przez chirurga plastycznego prof. Bernardo Hontanillego z Kliniki Uniwersyteckiej Nawarry
Rozpoczęły się prace nad filmem "Oblicze Jezusa" w reżyserii Jarosława Rędziaka. W grudniu 2019 roku nagrano zdjęcia w trzech lokalizacjach w Krakowie: w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, w Sanktuarium Jana Pawła II na Białych Morzach oraz w Audytorium Maximus na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie odbyło się seminarium syndonologiczne.
Oryginał obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej po raz pierwszy ukoronował król Władysław Jagiełło po restauracji obrazu, która była konieczna po profanacji jakiej dokonali rycerze-rabusie w 1430 roku, którzy porąbali wizerunek Matki. Później obraz koronowali króle i papieże. A 15 grudnia 1968 roku Prymas Wyszyński powiedział koronując kopię wizerunku Czarnej Madonny: W trzecią niedzielę Adwentu, gdy Kościół woła do nas: Radujcie się! I ponownie powiadam wam, radujcie się, na zakończenie wędrówki Maryi, obecnej wśród Ludu Krakowskiego, umyślił sobie wasz Arcypasterz przyozdobić tę cichą mieszkankę Krakowskiego Betlejemu koronami chwały. Jest to wspaniały akcent otwarcia nowego szlaku Jej czci, nowego Adwentu Jej chwały w sercach Ludu Krakowskiego. Dzieje się to w najwspanialszej świątyni Mariackiej, która jest syntezą czci i miłości Boga, Ojczyzny i Kościoła, świadectwem cudownej inkarnacji Boga Człowieka w życie Narodu”
Rusza produkcja filmu o wizerunku Jezusa znanym z Całunu Turyńskiego i Chusty z Manoppello. Film ma być dostępny w internecie w ośmiu wersjach językowych. Autorzy chcieliby zaprezentować dokument jeszcze w 2020 roku, jednak do tego potrzebne jest wsparcie. Z Jarosławem Rędziakiem, reżyserem filmu „Oblicze Jezusa” rozmawia Jan Lorek
Przez tegoroczne rekolekcje online poprowadzi nas znany internautom choćby z takich serii jak „Czarno na białym, rekolekcje o spowiedzi”, czy „Kościół jest dobry” duet o. Michał Legan OSPPE i ks. Michał Olszewski SCJ.
Kobieta... matka, żona, córka. Ta, poprzez którą rodzi się miłość. Zapraszamy Was na kolejne, trzecie spotkanie z kimś wyjątkowym. Bądźcie z nami! Trwajmy - w oczekiwaniu.
Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do tego, że profeto.pl, które od lat przez cały rok ma do zaoferowania różne formy video z cyklu 180 i 360 Sekund, na adwent i wielki post szykuje coś ekstra. Tym razem jest to opowieść o Kobietach Starego Testamentu. Produkcja została zrealizowana w Ziemi Świętej.
Karolina Korwin-Piotrowska przeprowadziła z kontrowersyjnym jezuitą o. Grzegorzem Kramerem wywiad-rzekę. Podczas rozmowy w Onet Rano tak opisywała wspólne dzieło - On w tej książce mówi jak Kościół często przeinacza fakty, jak kłamie swoim wiernym. Ta książka zaczyna się od pytania czy on się nie boi, że kościoły będą puste. On się nie boi, bo on wie, że będą puste. On ma świadomość, że one pustoszeją i pustoszeć będą nadal, bo tak niestety się dzieje na całym świecie (...) Bo u nas ta polityka jest taka, ze ludzie odchodzą (...) Ja tam mówię, że apostazji sobie prawdopodobnie nie przeprowadzę, ale potem czytam co mówił pan Jędraszewski porównując LGBT do nazizmu i w ogóle nazywając to ideologią LGBT, nie ma czegoś takiego, to ja sobie myślę, że ja nie chcę być w jednym worku z tym panem (...) Jeżeli jest Biblia, która jest wyznacznikiem, jeżeli jest Ewangelia i tutaj Grzegorz bardzo często mówi jak Kościół przeinacza fakty, jak kłamie (o. Grzegorz Kramer jest zakonnikiem zakonu jezuitów, jest księdzem Kościoła Katolickiego - przyp. red.], jak kłamie swoim wiernym przeinaczając cytaty z Ewangelii. No to jeżeli jest ta Ewangelia wyznacznikiem, gdzie jest bardzo jasno powiedziane, że Jezus kocha wszystkich i przyjmuje wszystkich i nie pyta o nic tylko cię przyjmuje, a my mamy Kościół, który dzieli, wyrzuca, wytyka palcem, krytykuje, obraża ludzi, odrzuca od siebie, no to co to ma wspólnego z Ewangelią? (...) Jeszcze ten Papież, ten Jan Paweł II, ten chłop jak dąb, który wychodził tym swoim pięknym teatralnym głosem mówił coś do ludzi, a potem na oczach wszystkich widowiskowo zrobił taki spektakl umierania... - opowiadała Piotrowska. Sprawę skomentował proboszcz parafii w Piłce ks. Daniel Wachowiak
Arcybiskup Georg Gänswein jest osobistym sekretarzem Benedykta XVI
O antycywilizacji pożądania i użycia mówił św. Jan Paweł II podczas homilii we Włocławku w 1991 roku
Zbudź się, Europo! Odkryj na nowo swoje korzenie! – napisali biskupi Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) w orędziu na zakończenie obrad w Santiago de Compostela. Zebranie plenarne z udziałem przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski i wiceprzewodniczącego CCEE abp. Stanisława Gądeckiego trwało od 3 do 6 października 2019 r.
W Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej wandale dokonali bluźnierczej profanacji wypisując na czterech stacjach Drogi Krzyżowej żółtym sprayem niecenzuralne słowa