Będzie strajk w Operze Bałtyckiej. W sobotę na scenie opery nie będzie grane Requiem, zaplanowane na godzinę 18. Dramatyczny protest artystów i pracowników technicznych tej podległej marszałkowi woj. pomorskiego instytucji kultury ma związek z potwierdzonym przez inspekcję pracy łamaniem praw pracowniczych, zwolnieniem z pracy związkowego działacza Krzysztofa Rzeszutka, zapowiadanymi przez dyrekcję dalszymi zwolnieniami, niejasną sytuacją finansową placówki i jak twierdzą protestujący – brakiem zainteresowania ze strony Urzędu Marszałkowskiego oraz akcją dezinformującą prowadzoną przez niektórych urzędników.
Sąd w Gdańsku zdecydował, że Krzysztof Wyszkowski musi przeprosić Lecha Wałęsę za swoje medialne wypowiedzi, że wygrał z b. prezydentem proces, który Wałęsa wytoczył mu za nazwanie go byłym agentem SB o ps. Bolek. Krzysztof Wyszkowski skomentował wyrok sądu na Twitterze.
Filozof i publicysta Jan Hartman, znany ze swojej niechęci do rządu Prawa i Sprawiedliwości, był gościem Jacka Żakowskiego w Superstacji. Filozof skrytykował Platformę Obywatelską, co spotkało się ze stanowczą reakcją dziennikarza.
Funkcjonariusze wołomińskiej komendy pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga w Warszawie, prowadzącej śledztwo ukierunkowane w zwalczanie przestępczość narkotykową na terenie garnizonu warszawskiego, zatrzymali kolejne osoby powiązane z grupą przestępczą zajmującą się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych w Warszawie oraz powiecie wołomińskim.
Biuro poselskie Patryka Jakiego na ulicy Oleskiej stało się celem ataków wandali. Do sieci trafiły zdjęcia, na których widać wymalowane czerwoną farbą napisy "Dość propagandy PIS". Ponadto tablica informacyjna biura została obklejona naklejkami z logiem "Obywateli RP".
"Spór [o uchodźców] się skończył, bo skończyły się daty tego nadziału. Nie można powiedzieć, że teraz Tusk poparł Polskę w tej kwestii. On jej nie popierał gdy byliśmy bombardowani i szantażowani, m.in czym? Dzisiaj odbywa się debata w Parlamencie na temat budżetu UE. Chciałem z dumą podkreślić, że nie ma tam żadnych sugestii aby ten budżet w kontekście Polski zmniejszyć, zawiesić, nie ma żadnej kary za to, że Polska była niepokorna i wyraziła zdroworozsądkowe stanowisko w kwestii imigrantów islamskich" - mówił Ryszard Czarnecki w wideo-rozmowie z Telewizją Republika.
Twórca piramidy finansowej Amber Gold Marcin P. zeznaje dzisiaj przed komisją śledczą. "Jak zaksięgować przelew na milion, dwa lub trzy, który ma w tytule "zasilenie"?" - pytała Małgorzata Wassermann.
Prezydent stolicy była gościem w telewizji "Rzeczpospolitej". Stwierdziła, że kary finansowe nakładane na nią przez Komisję Weryfikacyjną są naruszaniem podstawowych praw człowieka. "Zamierzam zgłosić sprawę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka i jestem przekonana, że wygram" - zapowiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Trybunał Konstytucyjny ogłosił orzeczenie w sprawie wniosku posłów Prawa i Sprawiedliwości co do konstytucyjności regulaminu wyboru I prezesa Sądu Najwyższego.
Czy to możliwe, aby firma zajmująca się montażem klimatyzacji organizowała festiwal sztuki, fryzjerka premierę filmu, a firma informatyczna festiwal gotowania żuru i pieczenia chleba? Tak, jeśli jest to sposób na wyprowadzenie pieniędzy z budżetu miasta. Reporterzy "Magazynu śledczego Anity Gargas" wracają tematu związanego z Inowrocławiem, w którym nieprzerwanie od lat władzę sprawuje prezydent Ryszard Brejza. Podążają tropem fikcyjnych faktur wystawianych ratuszowi. Dlaczego zaraz po naszym pierwszym programie do ratusza wkroczyli agenci CBA? Kto sporządzał i podpisywał fałszywe faktury? Czy prezydent Brejza będzie się starał ukryć za plecami urzędników i właśnie im przypisać odpowiedzialność za poważne nieprawidłowości?
Grzegorz Horodko to polski kibic, którego przed meczem Danii z Polską brutalnie pobiła, a następnie aresztowała tamtejsza policja. Na wolność wyszedł w poniedziałek. Dzisiaj na łamach portalu "Sportowe fakty" mężczyzna opowiada swoją wersję wydarzeń.
Według nieoficjalnych ustaleń "Newsweeka" po ostatnim spotkaniu z Jarosławem Kaczyńskim Andrzej Duda podjął decyzję o zaakceptowaniu poprawek PiS w ustawach dotyczących reformy sądownictwa.
"To kontynuacja przesłuchania, które rozpoczęło się w czerwcu. Będziemy pogłębiać wątki, które zostały poruszone, ale i pytać o nowe rzeczy" - mówiła Małgorzata Wassermann. Przesłuchanie twórcy piramidy finansowej odbędzie się w samo południe w Sądzie Okręgowym w Warszawie.
Publiczna uczelnia wyższa - Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu - wykupiła dla wszystkich studentów i pracowników dostęp do cyfrowej prenumeraty "Gazety Wyborczej". Uczelnia ma około 25 tysięcy studentów.
Wczoraj na posiedzeniu ministrów UE do spraw socjalnych negocjowano w sprawie pracowników delegowanych. Wszystkie państwa z wyjątkiem Polski, Węgier, Litwy i Łotwy głosowały za przyjęciem propozycji. Czechy i Słowacja, które wcześniej deklarowały wspólne stanowisko w obrębie Grupy Wyszehradzkiej, wyłamały się i poparły pomysł.
Europejska Rada Bezpieczeństwa Transportu (ETCS) poinformowała, że w ciągu najbliższych miesięcy spodziewa się propozycji ze strony Komisji Europejskiej w sprawie obowiązkowego wyposażenia samochodów w tzw. inteligentny tempomat (ISA). Szacuje się, że mogłoby to zmniejszyć liczbę wypadków o 20%.
Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Krystyna Pawłowicz skomentowała na Facebooku wywiad Zofii Romaszewskiej. Stwierdziła, że legendarna opozycjonistka w PRL powinna przeprosić Beatę Szydło za swoje słowa dotyczące zmiany premiera.
Huta Stalowa Wola SA nie zwalnia tempa i pracuje nad bronią nowej generacji. W spółce trwają zaawansowane prace nad nowym bojowym pływającym wozem piechoty (NBPWP) o kryptonimie Borsuk.
Mec. Hambura od kilkunastu dni prowadził w Berlinie głodówkę mającą zwrócić uwagę na sytuację niemieckiej Polonii, której odmawia się praw należnych mniejszości narodowej w Niemczech. W pierwszych dniach głodówki uczestniczył w niej również Marcin Masny, który musiał przerwać protest z powodu pogorszenia stanu zdrowia. Prawa mniejszości odebrano niemieckiej Polonii w okresie III Rzeszy
Wiktor Suworow przekonywał, że narzucanie ludziom takich zachowań jak zmiany czasu sprawia, że łatwiej nad nimi zapanować, a nieużywanie w domach światła daje mikroskopijne oszczędności w skali gospodarki kraju. czy w przyszłym roku przestaniemy przestawiać zegarki?