- To trzeba było absolutnie uregulować i nie można ulegać presji tych firm, które za pożyczenie często niewielkiej kwoty praktycznie tworzą z tych ludzi niewolników, którzy do końca życia nie mogą się wydostać później z tarapatów finansowych. Powiedziałbym, że jest to raczej europejski kierunek, zgodny z tym, co dzieje się w większości cywilizowanych krajów. - powiedział w rozmowie z portalem Fronda.pl poseł i ekonomista Janusz Szewczak.
- Jeśli spotkamy się na koniec roku i okaże się, że budżet się „spiął”, płacono 500 zł na każde drugie dziecko, Program Mieszkanie Plus idzie do przodu, pomagamy przedsiębiorcom uratowaliśmy przewozy regionalne, ubezpieczenia da rolników wzrosły, to pokażemy, że można było to wszystko zrobić - powiedział w wywiadzie dla "Tygodnika Solidarność" wicepremier Mateusz Morawiecki.
Na dzisiejszej konferencji prasowej premier Beata Szydło zaprezentuje szczegóły akcji „Rok Nowych Zadań”. Przez najbliższe dwa tygodnie ministrowie i premier będą prezentowali i omawiali swoje plany na najbliższe 12 miesięcy.
Przewozy Regionalne podpisały 13 stycznia br. list intencyjny w sprawie współpracy z siedmioma przewoźnikami autobusowymi z różnych regionów kraju. Planowane jest zsynchronizowanie kursów pociągów i autobusów oraz wspólne, łączone bilety.
Wydłużenie czasu odwołania się od wypowiedzenia umowy o pracę z siedmiu do 21 dni – takie m.in. zmiany w kodeksie pracy proponuje przedłożony projekt przez stronę pracowników i pracodawców Rady Dialogu Społecznego. Propozycją RDS zajmie się we wtorek Rada Ministrów.
- Nie znam drugiego takiego państwa, ani drugiej takiej partii rządzącej, która mając pełną większość w parlamencie, doprowadziłaby do przyjęcia nielegalnego budżetu - mówiła w "Sygnałach dnia" posłanka Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz.
Według RMF FM, wicepremier swoje propozycje zaprezentuje dziś na posiedzeniu rządu. Dziennikarze radia dotarli do propozycji przygotowanych przez dowodzony przez Mateusza Morawieckiego Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów, który na prośbę premier Beaty Szydło, zajął się znalezieniem sposobów na walkę z zanieczyszczeniem powietrza.
Anna Zalewska od niedawna porusza się w obstawie funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu. Okazuje się, że minister edukacji, która spotyka się obecnie z władzami samorządów w całym kraju, by przekonać ich do reformy edukacji, napotyka na agresję jej przeciwników.
– Dwa odcinki widziałem. Dobrze, że się śmieją, bo trzeba się śmiać. A że się śmieją ze mnie… No cóż, sam się – można powiedzieć – wepchnąłem – mówił na antenie Radia Szczecin o "Uchu Prezesa" Jarosław Kaczyński.
- Nie chcemy, by w wyborach samorządowych kandydowały osoby, które tylko pozornie wyznają ideały naszej partii. Mamy pomysł powołania na czas wyborów specjalnej struktury - mówił Jarosław Kaczyński na spotkaniu z działaczami Prawa i Sprawiedliwości w Szczecinie. Wydarzenie relacjonowały media społecznościowe.
Dziś Parlament Europejski wybierze swojego nowego przewodniczącego, który zastąpi ustępującego Martina Schulza. Na stanowisko jest siedmioro kandydatów, jednak największe szanse mają dwaj Włosi: chadek Antonio Tajani i socjalista Gianni Pittella.
Były rzecznik Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Tomasz Kalita, przegrał walkę z chorobą nowotworową. Polityk cierpiał na glejaka wielopostaciowego. Jeszcze niedawno wraz z ukochaną żoną Anną, którą poślubił w październiku, cieszyli się rodzinnymi świętami. Walczył do samego końca.
Na blogu Gazety Obywatelskiej na naszych łamach ukazał się tekst pt. "Miliardy prywatyzowane w lasach państwowych. Tekst, z którym się nie utożsamiamy i pojawił się na naszych łamach wyłącznie w wyniku naturalnej dla blogów autonomii. Nie przeprowadzaliśmy żadnego śledztwa w tym zakresie i nie dysponujemy żadnymi dowodami na poparcie zawartych w tekście tez, ale pojawił się na naszych łamach, za co przepraszamy.
Polscy pracodawcy już od kilku lat nie przeżywali takiej presji płacowej. Aż 51 proc. pracowników oczekiwałoby z nowym rokiem podwyżki wynagrodzenia, wynika z badania „Monitor Rynku Pracy”, prowadzonego przez firmę doradztwa personalnego Randstad. Dodatkowo, ponad 30 proc. pracowników oczekuje premii.
Rozmawiamy z Ministerstwem Edukacji o podstawach programowych, o zatrudnieniu nauczycieli, o kształceniu zawodowym – mówiła na w sobotniej Debacie TVP Info przedstawicielka NSZZ „Solidarność” z Dolnego Śląska, Danuta Utrata.
Gdy Państwowa Inspekcja Pracy przeprowadziła kontrolę w Trybunale Konstytucyjnym, okazało się, że są tam duże nieprawidłowości jeśli chodzi o udzielanie urlopów wypoczynkowych. Ogromne zaległości urlopowe powodowały, że odchodzący sędziowie otrzymywali odprawy przekraczające nawet 100 tys. zł. Według PIP taka sytuacja wymaga zmiany.
Dziecko w pewnej fazie rozwojowej musi się wyszumieć. Nauczyciele mieli z tym problemy w początkowym okresie funkcjonowania gimnazjów. Teraz jednak potrafią sobie z tym radzić – twierdzą zwolennicy pozostawienia nauki w systemie 6 lat podstawówki, 3 lata gimnazjów i 3 lata liceum. Ten system zdecydowanie nie podoba się natomiast Agnieszce Balli, psychologowi dziecięcemu i pedagogowi. Jak podkreśla, „dziewczynki w wieku gimnazjalnym, wyglądające i zachowujące się jak osiemnastolatki, to niedorzeczność”.
- W związku z niedawną tragedią rodzinną państwa Wałęsów zmuszony jestem zrezygnować z wygłoszenia swojego referatu zatytułowanego "Przewodniczący – Noblista – „Bolek” – Prezydent - pisze na swoim profilu FB prof. Sławomir Cenckiewicz
W najnowszym, opublikowanym przez CBOS sondażu poparcia dla partii politycznych Prawo i Sprawiedliwość uzyskało poparcie 37% badanych. Nowoczesna notuje ogromny spadek poparcia
NSZZ „Solidarność” wspólnie z Państwową Inspekcją Pracy będzie prowadzić wspólną akcję mającą na celu wyegzekwowanie stosowania minimalnej stawki godzinowej. – To cenna inicjatywa! Wsparcie Solidarności, która ma swoje struktury w całym kraju bardzo jest nam potrzebne – odpowiedział Roman Giedrojć, Główny Inspektor Pracy.