Stan mężczyzny, który dziś postrzelił się przed północną bramą Białego Domu nie jest znany. Prezydenckiej Pary nie było w domu podczas zdarzenia.
Polak w swoim dorobku ma już na dystansie 800m medal srebrny i brązowy. Tym razem stanął na najwyższym podium.
Paweł Piotrowski historyk, pracownik Wojskowego Biura Historycznego i Akademii Sztuki Wojennej przeprowadził analizę czystek w Ludowym Wojsku Polskim.
Głośno jest obecnie o sprawie zablokowania przez UW możliwości uczestnictwa Ireny Lasoty w debacie o Marcu'68 z udziałem Adama Michnika. Publicystka, filozof, działaczka społeczna i polityczna była współzałożycielką akademickiej grupy dyskusyjnej na UW, od wczesnych lat 60. dzieliły ją z Adamem Michnikiem różnice ideologiczne. Lasota była także aktywną uczestniczką protestów studenckich w 1968 roku. W TVP Info wyjaśniła ona kulisy blokowania jej głosu przez Uniwersytet Warszawski i późniejsze wydarzenia wokół akademickich obchodów 50. rocznicy Marca'68 na tej uczelni.
Polacy rozumieją jaki sens miał czyn Żołnierzy Niezłomnych. Chylimy czoła przed ich patriotyzmem, poświęceniem dla Ojczyzny, ofiarami jakie ponieśli, ale czcząc Ich pamięć powinniśmy też uświadomić sobie, że Im zawdzięczamy dziś naszą wolność.
Red. Gadowski w programie "Wolne Głosy" poruszył kilka newralgicznych tematów polityczno-społecznych.
- Ja mam dość tego kraju i tych ludzi. Ja się wyprowadzę z tego kraju! Do Stanów! Zacznę uczyć na jakimś uniwersytecie i nikt mnie nie będzie hejtował. Co za kraj?! - mówi w rozmowie z SuperExpressem pogodynek Jarosław Kret
Dominika Długosz, dziennikarka Polsatu News 2, zadała publicznie pewne pytanie. Odpowiedzieli użytkownicy Twittera.
- Reduta Dobrego Imienia złożyła pozew do Sądu Okręgowego w Warszawie przeciwko argentyńskiemu dziennikowi internetowemu Pagina12. Redakcja w artykule o zbrodni w Jedwabnem wykorzystała zdjęcie pomordowanych polskich żołnierzy podziemia niepodległościowego, tzw. Żołnierzy Wyklętych - czytamy w oświadczeniu Reduty Dobrego Imienia
Dawid Wildstein relacjonował w Radiu WNET przebieg historycznej dyskusji m.in. na temat Marca'68 w Muzeum POLIN.
Znana całemu światu, wielokrotnie więziona za modlitwę i wręczanie róż w klinikach aborcyjnych, kanadyjska działaczka pro-life Mary Wagner napisała list do Fundacji PRO-Prawo do Życia.
Na portalu dostępne są dość szczegółowe informacje historyczno-edukacyjne z podziałem na wydarzenia w konkretnych miejscowościach. Zapraszamy do prześledzenia. Link dostępny jest poniżej.
Siostra posłanki Krystyny Pawłowicz rozmawiała z Dominiką Wielowieyską o trudnej sytuacji zawodowej i finansowej Mateusza Kijowskiego.
Będąc gościem Polskiego Radia 24, Antoni Macierewicz wyjaśniał sprawę 15 mln wydanych przez MON i wojsko za pośrednictwem kart kredytowych.
W "Trójce" polityk Nowoczesnej mówił o poparciu jego partii dla rezolucji przeciwko Polsce, jaką przyjął w tym tygodniu Parlament Europejski.
Do zabawnej sytuacji doszło w trakcie przemówienia Pary Prezydenckiej w Nowym Sączu. Sprawę skomentował ks. Chyła.
Wiceminister sprawiedliwości - Michał Wójcik w programie "Gość Radia ZET" mówił m.in. o ustawie o IPN i upublicznieniu list kandydatów do KRS.
Prezydent Węgier odznaczył za zasługi dla kontaktów polsko-węgierskich marszałków polskiego Sejmu i Senatu.
Na symboliczną datę - dzień po wspomnieniu Żołnierzy Wyklętych przypadło odejście płk. Bolesława Kowalskiego, polskiego żołnierza walczącego w Kampanii Wrześniowej, powstaniu, prześladowanego przez władze PRL.
- To się zaczęło konkretnie w roku 61', o czym dzisiaj już nikt nie pamięta, od spotkania Dawida Ben Guriona z kanclerzem Adenauerem w Nowym Yorku. Tam Żydzi zdjęli z Niemiec odium. Wtedy wymyślono nazistów. Dzisiaj nikt już o tym nie pamięta, ale to wtedy wymyślono złych nazistów i dobrych Niemców. Druga taka ważna cezura to jest rok 2000, kiedy niemiecki kanclerz Gerhard Schröder powiedział w jednym ze swoich przemówień, że okres niemieckiej pokuty dobiegł końca - mówi publicysta Stanisław Michalkiewicz w rozmowie z Tomaszem Słowińskim