Parlament węgierski przyjął dzisiaj rezolucję "o poparciu Polski wobec presji Brukseli". Zaapelował w niej do rządu Węgier, by nie popierał propozycji, które ograniczyłyby wykonywanie podstawowych praw Polski wynikających z jej członkostwa w UE.
Kontrowersyjny wyrok Sądu Najwyższego w sprawie kradzieży 50zł przez sędziego Mirosława Topałę rozgrzał dzisiaj opinię publiczną. Głos zabrało wielu dziennikarzy, polityków i publicystów, zaś hasło "Sąd Najwyższy" było jednym z najczęściej pojawiających się dzisiaj w tweetach.
Kulisy zajęcia przez komornika prawie 4 milionów złotych z kasy miejskiej Włocławka. W tle – były trener reprezentacji Polski w piłce nożnej Jerzy Engel. Dlaczego mimo toczącego się postępowania sądowego ws. odszkodowania za nieruchomość, Engelowi i jego siostrzenicom wypłacono pieniądze? Dlaczego wycena nieruchomości była zawyżona? Kto jest odpowiedzialny za wejście komornika na konta Włocławka?
Wczoraj apelowałem do polityków PiS, aby grali fair, aby nie używali aparatu państwowego, aparatu policji politycznej, prokuratury do walki ze swoją opozycją, bo to jest nie fair, to nikomu na końcu nie przynosi - zwłaszcza tym, którzy walczą - korzyści – mówił w Porannej rozmowie w RMF FM prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, pytany o to, czy nie boi się, że chwilę przed wyborami - jak sugerują niektórzy politycy PO - może trafić do aresztu, skąd będzie kandydował. Przed sądem trwa proces ws. oświadczeń majątkowych Adamowicza, który zapowiedział swój start w zbliżających się wyborach samorządowych.
Nie milknął echa kontrowersyjnego wyroku Sądu Najwyższego w sprawie sędziego Mirosława Topały. Sąd Najwyższy uniewinnił go od zarzutu kradzieży 50 złotych, tłumacząc jego zachowanie "roztargnieniem". Decyzję tę na Twitterze skomentował Dawid Wildstein.
"Prezes Kaczyński jest wściekły na Morawieckiego. "Szydło nigdy by tego nie zrobiła", "Międzynarodowy konflikt z udziałem Polski. Nieoficjalnie: Kaczyński jest wściekły na Morawieckiego" - piszą dziwnie zgodnie NaTemat.pl i Wirtualna Polska. Odpowiedziała im rzecznik Prawa i Sprawiedliwości
„Polska jest państwem prawa, szanującym opinię rzecznika Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej” (TSUE) – komentuje Henryk Kowalczyk, minister środowiska, dzisiejszą (20.02.2018 r.) opinię rzecznika generalnego TSUE w sprawie Puszczy Białowieskiej.
Redaktor Tysol.pl skomentował dla TVP Info sprawę sędziego Mirosława Topyły, który został przez Sąd Najwyższy uniewinniony od zarzutu kradzieży 50 złotych. Tym samym SN zmienił wyrok sądu dyscyplinarnego I instancji, który usunął Topyłę ze stanu sędziowskiego w związku z tym zarzutem.
Promocja warsztatów dla nauczycieli wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, w trakcie których mówiono o masturbacji i dotykaniu narządów płciowych, wspieranie i promowanie czarnego protestu, a także projektów mających uwrażliwić uczniów na tzw. płeć kulturową, wspomaganie przygotowania wystawy oglądanej przez dzieci i młodzież, na której zaprezentowano m.in. zdjęcia całujących się półnagich mężczyzn – to tylko wybrane przykłady działalności organizacji społecznych edukujących dzieci w szkołach, najczęściej bez wiedzy ich rodziców.
Sąd Najwyższy uniewinnił w sprawie dyscyplinarnej sędziego Mirosława Topyłę od zarzutu kradzieży 50 złotych. Tym samym SN zmienił wyrok sądu dyscyplinarnego I instancji, który usunął Topyłę ze stanu sędziowskiego w związku z tym zarzutem.
Premier Mateusz Morawiecki 17 lutego w Monachium rozmawiał z prezydentem Ukrainy Petro Poroszenko. Tematem rozmowy była m.in kwestia zniesienia zakazu polskich ekshumacji na terytorium Ukrainy.
Rzecznik Generalny Trybunału Sprawiedliwości UE Yves Bot wydał opinię, według której Polska, prowadząc wycinkę w Puszczy Białowieskiej, naruszyła unijne prawo.
Gościem "Sygnałów dnia" był wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin.
W zespole znajda się przedstawiciele resortów kultury, sprawiedliwości oraz przedstawiciele prokuratora i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
Organizacje żydowskie działające w Polsce wystosowały apel do polskiego rządu
Marszałek Senatu w rozmowie z TVN 24 odniósł się do nowelizacji ustawy o IPN.
Jan Dziedziczak wiceminister spraw zagranicznych w rozmowie z Polskim Radiem mówił o relacjach na linii Polska-Izrael.
Według sondażu IBRiS kryzys wokół nowelizacji ustawy o IPN nie wpłynął na notowania Andrzeja Dudy i Mateusza Morawieckiego
Elżbieta Bieńkowska Europejski Komisarz ds. Rynku Wewnętrznego i Usług w podniosłych słowach określiła działanie Donadla Tuska i swoje dla Polski
Ci, którzy osobiście znają ks. abp. Marka Jędraszewskiego, podkreślają, że potrafi dotrzeć swoją nauką do uczonych i do prostych ludzi. Często staje w obronie podstawowych wartości chrześcijańskich. Za to szanują go ludzie. I za to ceni go Solidarność.