"Morawiecki jako szef rządu to możliwość rozliczenia go z tego co naobiecywał. Zarówno z nadwyżki budżetowej (której nie ma); uszczelnienia VATu (które polega na przetrzymywaniu VATu przez skarbówkę); niepodwyższania podatków (składka ZUS o 5 mld w górę)." - napisał na Twitterze Ryszard Petru.
Podczas wczorajszego posiedzenia rządu jedna z kamer zarejestrowała rozmowę premier Beaty Szydło z ministrem Janem Szyszko, w której szefowa rządu żartuje ze swojego odwołania. O co chodzi?
Od trzech miesięcy każda osoba, która ma status działacza opozycji antykomunistycznej lub osoby represjonowanej z powodów politycznych, ma prawo do dodatku w wysokości 402,72 zł. Świadczenie jest przyznawane bezterminowo, bez względu na wysokość dochodów osoby uprawnionej.
- Ważne jest to, aby u władzy byli ludzie, którzy realizują program dobrej zmiany dla Polaków. Czy to będzie robił ten czy inny człowiek, to nie istotne, ważne, aby robili to ludzie, którzy myślą o Polakach. Na pewno będę zawsze realizować ten program i to co do czego się zobowiązałam. Polacy muszą zrozumieć, że mamy historyczną chwilę, która może wpłynąć na losy naszej Ojczyzny. (…) Musimy iść do przodu razem, bo to jest moment przełomowy - powiedziałą w wywiadzie udzielanym TV Trwam szefowa polskiego rządu.
- Nie będzie wycofania projektów. Te projekty są zgodne z Konstytucją, są potrzebne i nie ulega wątpliwości, że Wysoka Izba, jeżeli podejmie decyzję o poparciu projektów, podejmie dobrą decyzję, służącą interesowi Rzeczpospolitej - mówił podczas dzisiejszej sejmowej debaty prezydencki minister Paweł Mucha. - Dzisiaj mamy taką sytuację, że mamy sędziów polityków. nie am na to zgody - dodał. Jeszcze dziś wieczorem komisja sprawiedliwości rozpatrzy poprawki do projektu prezydenckiej ustawy o SN i KRS.
Premier Beata Szydło jest gościem programu „Rozmowy niedokończone” na antenie Telewizji Trwam. - Tusk za spolegliwość otrzymał funkcję w UE. Bezkrytycznie poddawał się woli brukselskiej. - podkreśliła premier Szydło. - Zorientowano się, że stracono państwo, które wiernopoddańczo zgadzało się na wszystko. Z nikim nie umawiałam się, że będę bronić interesów Brukseli, ale że będą bronić interesów Polski w Brukseli - dodała.
- Mam taką intuicję, że PJK chciałby być „premierem stulecia”, choć w mojej opinii na to w żaden sposób nie zasłużył - mówił w "Rozmowie RMF FM" były minister finansów Jacek Rostowski. - Mamy w Polsce pełzające wprowadzenie dyktatury. Kto dyktatorem? Niewątpliwie Jarosław Kaczyński - dodał.
– Sprawa jest polityczna. Albo ktoś zrobił coś niezgodnego z prawem, popełnił przestępstwo, albo jest całkowicie czysty. W mojej sytuacji to jest ta druga opcja, stąd też mój komfort psychiczny, jeżeli chodzi o tę sprawę - powiedział dziennikarzom po wyjściu z prokuratury były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego gen. Piotr Pytel . Oświadczył, że odmówił składania zeznań.
Polska Grupa Energetyczna wykupiła za 4,27 mld złotych segment energetyczny francuskiego koncernu EDF w Polsce, w tym elektrociepłownie w Gdańsku i w Gdyni, przed „prywatyzacją” znane jako EC Wybrzeże. Teraz to PGE Energia Ciepła SA O. Wybrzeże.
"Jeśli wojna rozpoczęłaby się w 1941 roku, to ofiarami jakiej innej wojny byłyby ofiary Westerplatte, Wielunia czy zamordowani w Palmirach? Dlatego tak ważne jest przypominanie o wrześniu 1939. Bo bez tego można by zapomnieć o istocie sowiecko-niemieckiego porozumienia i pierwszych masowych ofiarach II wojny – Polakach." - mówi w wywiadzie dla "Gazety Gdańskiej" dr. Karol Nawrocki, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej.
TVN24 opublikował na swoich łamach zaświadczenie lekarskie generała Piotra Pytla. Zdaniem redakcji były szef kontrwywiadu został zatrzymany mimo planowanych badań lekarskich i usłyszał "zmieniony zarzut". Do tej publikacji odniósł się na Twitterze dziennikarz tygodnika "Do Rzeczy", Wojciech Wybranowski.
"Nie będę z Panem dyskutował, bo prawda jest znana (Pańska teczka personalna i teczka pracy są w IPN) i nie przeproszę Pana za stwierdzenie, że był Pan podłym esbeckim szpiclem, ponieważ był Pan podłym esbeckim szpiclem, który za pieniądze donosił na swoich kolegów" - napisał do Lecha Wałęsy Krzysztof Wyszkowski na Twitterze.
Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki skomentował dzisiaj w Sejmie zamieszanie wokół rekonstrukcji rządu, w wyniku której stanowisko premiera miałaby stracić Beata Szydło.
Przewodniczący Piotr Duda, po wspólnej konferencji z Henryką Bochniarz dotyczącej zniesienia górnego limitu składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe tłumaczył TS, dlaczego rozważa wystąpienie z RDS.
Kończący się rok 2017 ogłoszony został m.in. Rokiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, ponieważ 5 grudnia przypada 150 rocznica jego urodzin. Mimo to nie pojawiła się żadna nowa biografia Marszałka. W gmachu TAI otwarto wystawę o odzyskaniu niepodległości i Piłsudskim, ale jest ona mało dostępna.
Polityk jest ścigany z artykułu kodeksu karnego dotyczącego "współpracy z organizacjami przestępczymi i ukrywaniu działalności przestępczej" - poinformował rzecznik prokuratury Andrij Łysenko.
Rozpoczęło się kolejne posiedzenie sejmowej komisji śledczej ds. afery Amber Gold. Jako świadek zeznaje dzisiaj były wiceszef MSWiA - Michał Deskura. Często zasłania się niepamięcią i udziela przesłuchującym wymijających odpowiedzi. Jego zachowanie spotkało się z ostrą reakcją posłów.
„Sposób i tempo procedowania projektu naruszają podstawowe zasady i standardy dialogu społecznego, który ma swoje umocowanie w art 20 Konstytucji RP” - napisali w oświadczeniu byli przewodniczący RDS Piotr Duda i Henryka Bochniarz. Nie zgadzają się również na zniesienie górnego limitu składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe. Ich zdaniem jest to duże zagrożenie dla powszechnego systemu emerytalnego.
"Ostateczną decyzję w temacie kiedy i ewentualnie kto i czy będzie premiera, to podejmie Komitet Polityczny, a taki się jeszcze nie odbył" – powiedziała wczoraj rzecznik PiS Beata Mazurek podczas konferencji prasowej w Sejmie. Dzisiaj poinformowała, że Komitet Polityczny zbierze się w najbliższy czwartek po południu.
Zdaniem posła PO Cezarego Tomczyka zatrzymanie generała Pytla to zemsta Antoniego Macierewicza. "To gra przed rekonstrukcją rządu. Gra służbami, ludźmi i bezpieczeństwem RP. To samo działo się w 2007 r. kiedy Żandarmeria Wojskowa aresztowała żołnierzy na Nangar khel na 3 dni przed końcem rządu" - napisał Cezary Tomczyk na Twitterze.