W mediach pojawia się co raz więcej informacji o ustaleniach przyjętych w komisji kodyfikacyjnej. Niektórzy jej członkowie wypowiadają się tak, jakby propozycje komisji stanowiły już zapisy przyszłej obowiązującej ustawy. Mówią chociażby o wprowadzenia nowych typów umów korzystnych dla pracodawców, np. umów na pracę sezonową oraz umów na pracę dorywczą. Tymczasem komisja nie ma inicjatywy legislacyjnej. Efekty pracy przedstawi minister Elżbiecie Rafalskiej, która zadecyduje o ich dalszym losie.
W Częstochowie pojawił się na ulicy dużych rozmiarów billboard będący formą nacisku na sędziego Sądu Okręgowego w Częstochowie, by ten zrezygnował z kandydowania do Krajowej Rady Sądownictwa. "Kadencja minie, wstyd pozostanie" możemy przeczytać na plakacie.
Waldemar Kuczyński oskarżył Polaków o liczne zbrodnie na Żydach podczas II wojny światowej. Mówił także, że pomoc polska była niszowa a prześladowania masowe. Odpowiedział ks. Chyła oraz internauci.
Audytor w Europejskim Trybunale Obrachunkowym - Janusz Wojciechowski prowadził na Twitterze rozmowę dotyczącą polskiej polityki rolnej.
Dziś jeden z uczestników narodowej wyprawy na K2 - 44-letni Denis Urubko nie informując ekipy zdecydował się na próbę samotnego zdobycia szczytu. Uczestnicy wyprawy mówią, że Urubko uważa, że zima kończy się 28 lutego i przed tym upływem tego terminu może chcieć zdobyć szczyt samodzielnie.
Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało o zatrzymaniu osób podejrzanych o wyłudzenia wysokich kwot.
Poseł WiS skomentował przemówienie Grzegorza Schetyny wygłoszone podczas dzisiejszej Rady Krajowej PO.
Kolejne Spotkanie Prawych Twitterowiczów odbędzie się pod hasłem 40. Rocznicy powstania Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża. Gośćmi honorowymi mają być Andrzej Gwiazda, Krzysztof Wyszkowski, Jan Karandziej, Janusz Śniadek, Piotr Szubarczyk, Tomasz Strzyżewski i Andrzej Kołodziej. Spotkanie prowadzi Jan Pospieszalski. Zapraszamy na relację online
Wiele z wypowiedzi polityków Platformy na dzisiejszej Radzie Krajowej tego ugrupowania skupiało się w przeważającej części na daleko posuniętej krytyce rządów Prawa i Sprawiedliwości.
Podczas Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej głos zabrał jej przewodniczący oraz najbardziej kojarzeni z tą partią politycy m.in.: Róża Thun, Janusz Lewandowski, Tomasz Siemoniak, Elżbieta Bieńkowska, Radosław Sikorski... Przemówienie przewodniczącego Grzegorza Schetyny skupiało się sporej części na krytyce obecnego rządu oraz ocenie polskiej pozycji międzynarodowej, zawartych w nim było także kilka deklaracji programowych.
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się pod koniec lutego 2018 r. na PiS oddałoby swój głos 50,2% respondentów, jak wynika z sondażu Estymatora wykonanego na zlecenie "Do Rzeczy".
Podczas konferencji prasowej po spotkaniu z premierem Morawieckim Donald Tusk komentował sytuację na linii Warszawa-Tel Awiw.
20 lutego zmarła aktorka Agnieszka Kotulanka. Największą sławę przyniosła jej rola Krystyny Lubisz w telenoweli "Klan".
Posłanka Platformy Obywatelskiej w rozmowie w Radiu Zet mówiła m.in. o wyborze nowego wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego, negocjacji unijnego budżetu i polskim wizerunku.
Była polska wicepremier w rządzie Donalda Tuska podczas spotkania w EDS (Europejscy Studenci Demokraci), największym stowarzyszeniu studenckim centroprawicy, mającym siedzibę w Brukseli mówiła o obecnej Polsce...
"Dokonała się dziś rzecz niemożliwa na koniec zgrupowania sprawdzian kontrolny zakończony pełnym sukcesem" - powiedział Łukasz Mamczarz.\n\n"Nie wiem co mam powiedzieć..
Słynny rosyjski super czołg, który stał się swego czasu obiektem kpin na całym świecie, gdy się popsuł podczas defilady na Placu Czerwonym, bliżej służby w rosyjskim wojsku. Z ostatnich wypowiedzi wysokich urzędników oraz szefów zbrojeniówki wynika, że prace nad dokończeniem budowy T-14 Armata są już na finiszu i za 2 lata rosyjska armia może zacząć dostawać dziesiątki, jeśli nie setki czołgów.
Ten i inne rysunki znajdziecie w nowym numerze Tygodnika Solidarność
W piątek rozpoczął się nieformalny szczyt państw Unii Europejskiej. -- Naszym głównym przesłaniem jest to, aby zachować w niezmienionej wysokości fundusze na dwa najważniejsze dla nas filary - polityki spójności, oraz na wspólną politykę rolna. Jesteśmy otwarci i przychylni propozycjom komisarza Oettingera, który proponuje zwiększenie składki członkowskiej do poziomu 1.1 PKB (…) Każde sojusze, a zwłaszcza te najbardziej naturalne, z naszymi sąsiadami, są pożądane. Dobrym i ważnym sygnałem jest postawa węgierskiego parlamentu, który wspiera nas w walce o zachowanie autonomii przeciwko sankcjom – w rozmowie z Mateuszem Kosińskim mówi Tadeusz Cymański, poseł PiS, członek sejmowej komisji ds. Unii Europejskiej.
- Należy podchodzić do tego spokojnie, tutaj odwołam się do Art. 2 [Traktatu o UE - przyp. red.] gdzie mówi się o pewnych wartościach Unii Europejskiej. Problem polega na tym, że trudno ustalić konkretne kryteria, np. na czym by słabość systemu praworządności miała polegać. - mówił w TVP Info minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz pytany o zagrożenie obniżenia transferów do Polski z UE pod pretekstem "kłopotów z praworządnością"