"Miniony rok określiłbym rokiem "burzliwym". Ponieważ w różnych jego elementach działo się tak wiele rzeczy, że właściwie starczyłoby na dwie kadencje. Nie tylko z powodu ogromu pracy gabinetu Beaty Szydło, a obecnie Mateusza Morawieckiego, ale rozrywki dostarczyła nam też tzw. totalna opozycja. To wyjątkowa sytuacja, że podczas kadencji szybciej zużywa się opozycja niż rządzący" - mówił redaktor Tysol.pl Cezary Krysztopa, który był dzisiaj gościem w TVP Info.
Polskie przedsiębiorstwa na przestrzeni ostatnich lat okrzepły, lecz z danych korzystać nie chcą i nie potrafią – takie wnioski wysuwają się po lekturze raportu „The State of Data Innovation in the EU”. Na tle pozostałych państw Unii Europejskiej firmy z nad Wisły wypadły blado, zarówno pod kątem stosowania „napędzanych danymi” technologii, jak również analityki Big Data. Liderami rankingu zostały Holandia, Finlandia i Belgia. Polska uplasowała się na trzecim miejscu od końca wyprzedzając jedynie Węgry i Łotwę.
Metropolita gdański Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź podczas pasterki odprawianej w Katedrze Oliwskiej w Gdańsku w swej homilii skomentował konflikt polskiego rządu z Komisją Europejską i związane z tą sprawą działania posłów totalnej opozycji. Na jego słowa zareagowała m.in. Dominika Wielowieyska z "Gazety Wyborczej".
Jarosław Gowin w rozmowie z Dariuszem Ociepą w „Politycznym Graffiti” Polsat News wypowiedział się na temat rekonstrukcji rządu. Dał jasno do zrozumienia, że ma już dosyć tematu rekonstrukcji i chciałby, żeby tę sprawę zamknąć jak najszybciej. Powołując się na słowa Jarosława Kaczyńskiego dodał, że rekonstrukcja może być "głęboka".
Europoseł Prawa i Sprawiedliwości w wywiadzie dla tygodnika "Sieci" skomentował decyzję Komisji Europejskiej o uruchomieniu art. 7 traktatu UE wobec Polski.
Szef MSWiA Mariusz Błaszczak na antenie Polskiego Radia stwierdził dzisiaj, że wraz z podpisaniem przez Andrzeja Dudę ustaw o SN i KRS, w Polsce skończył się komunizm. Ministrowi zdążył już odpowiedzieć przewodniczący Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna.
Jednym z gości wczorajszego programu "Minęła 20" na antenie TVP Info był ks. prof. dr hab. Dariusz Oko, który zwrócił uwagę na prześladowania chrześcijan ze strony muzułmanów. "Musimy brać pod uwagę, że islam zniszczył połowę chrześcijaństwa, że muzułmanie każdego roku zabijają dziesiątki tysięcy chrześcijan, gwałcą dziesiątki tysięcy chrześcijanek. Mamy prawo i obowiązek, by zastanawiać się, co zrobić, aby nie zniszczyli drugiej połowy" - mówił duchowny.
Do TAURON Wydobycie spływają na bieżąco aplikacje o pracę. Ich liczba jest dużo większa niż proponowanych miejsc. To świadczy o tym, że zawód górnika nie odszedł do lamusa. Z prezesem Tauron Wydobycie Zdzisławem Filipem rozmawiał Andrzej Berezowski.
Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak był gościem w "Sygnałach Dnia" Polskiego Radia. W jego opinii decyzja KE o uruchomieniu wobec Polski artykułu 7. traktatu była bezpodstawna i naruszyła traktaty unijne ponieważ wkroczyła w kompetencje państwa.
- Politycy opozycji - co wyście, do jasnej cholery, robili w Wigilię o 15.30? Mieszaliście kapustę? - pyta w dramatycznym tytule na Wyborcza.pl lewicowy publicysta i "obrońca demokracji" Jacek Żakowski, zapewne odnosząc się do frekwencyjnego "sukcesu" "Wigilli pod Pałacem"
Były minister obrony w rządzie Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak obiecał, że na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekaże... Atlas Kotów. To druga po starym zdjęciu z psem Donalda Tuska, próba powtórzenia medialnego sukcesu "Atlasu Kotów" Jarosława Kaczyńskiego
W ostatnim czasie Katarzyna Lubnauer zapowiadała w mediach, że powstaje gospodarczy "Plan Petru", który ma być konkurencją dla planu Mateusza Morawieckiego. Były lider Nowoczesnej potwierdził te doniesienia i stwierdził, że w "naturalny sposób pasuje" do roli recenzenta gospodarczych działań premiera. Słowa skomentował na Twitterze poseł klubu Wolni i Solidarni, Adam Andruszkiewicz.
Nie zapominajmy, że nasze różnice poglądów i spory nie mają żadnego znaczenia dla wrogów Polski. Mogą natomiast oni je wykorzystać, aby osłabić polskie państwo, a nawet aby je zlikwidować, jak to się stało w XVIII w. (Rozbiory). Dlatego korzystając z wolności, zabiegając o ważne dla nas sprawy nie zapominajmy, że nie wolno zacietrzewiać się w sporach i kłótniami osłabiać państwo. Jego brak może doprowadzić to takiego stanu jaki był udziałem elit polskich w latach II wojny światowej. Historia magistra vitae – dedykuję to Rodakom toczącym zajadłe spory dziś, aby wyciągali wnioski z historii.
"Święta zostają przełamane przez święto św. Szczepana." - napisał dziś na Twitterze znany katolicki publicysta Tomasz Terlikowski.
W Watykanie doszło wczoraj do przykrego incydentu. Feministka z kontrowersyjnej organizacji FEMEN usiłowała zabrać figurkę Jezusa z bożonarodzeniowej szopki na placu św. Piotra. Aktywistka została zatrzymana przez policję.
W trosce o bezpieczeństwo osób podróżujących po drogach całego kraju w dniach 22-26 grudnia br. policjanci ruchu drogowego będą prowadzili ogólnopolskie działania pn. BEZPIECZNY WEEKEND – BOŻE NARODZENIE.
Kilkudniową dziewczynkę znalazła w oknie życia Justyna Sobków, opiekunka w Stacji Opieki Caritas Diecezji Legnickiej. – Malutkie życie, nowe życie – opisuje kobieta. Dziewczynka jest zdrowa i czuje się dobrze, znajduje się pod opieką lekarzy.
Nie trzeba być kabalistą czy astrologiem aby rozumieć, że 2018 to niezwykle ważny rok. Ważny dla Polski, ale również w rozmaity sposób dla świata. To rok okrągłych rocznic trzech niezwykle istotnych wydarzeń: Karol Wojtyła został wybrany papieżem, odzyskaliśmy państwowość i suwerenności w 1918 r. i po trzecie w 1968 r. miała miejsce antykomunistyczna rewolta studencka, która stanowiła wymówkę antyżydowskiej czystki w PZPR i organach władzy. Czystka była „sponsorowana” przez Moskwę w ramach kampanii antysyjonistycznej wywołanej zwycięstwem Izraela nad Arabami w wojnie sześciodniowej roku 1967.
Boże Narodzenie niesie ogromny ładunek treści kulturowej - nieuświadomiony i schowany pod warstwą machinalnie powtarzanej tradycji.
Prezenter podkreśla, że w Polsce czuje się wyjątkowość Bożego Narodzenia. Wszystkie tradycje, obrzędy i przygotowania tworzą niepowtarzalną magię tych dni. Wigilia jest pełna szczegółów, które odróżniają te święta od wszystkich innych na świecie. Dlatego też prezenter zdecydowanie woli je spędzać w Polsce, a nie w Hiszpanii. Z tamtego kraju pielęgnuje natomiast zwyczaj dawania prezentów 6 stycznia w Święto Trzech Króli.