"Polska była w roku 2016 i wydaje się, że w 2017 również, drugim krajem w UE jeśli chodzi o przyjmowanie obcokrajowców i wydawanie po raz pierwszy pozwoleń na osiedlenie się w ramach Unii Europejskiej obywatelom spoza UE" - mówił dziś na antenie TVP Info Stanisław Horbaczewski.
W poniedziałkowym numerze tygodnika „Sieci” amerykański politolog w rozmowie z Aleksandrą Rybińską wypowiada się na temat pozycji i sytuacji Polski w Europie.
Dzięki zdecydowanej reakcji będącego po służbie policjanta z wolskiej komendy doszło do zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie. Z ustaleń wynika, że napastnicy zadawali ciosy w twarz i głowę pokrzywdzonemu. Policjant, widząc całe zdarzenie, natychmiast zareagował. Oddzielił napastników od pokrzywdzonego i zaalarmował patrol Policji. Obaj trafili do policyjnej celi i już usłyszeli zarzuty.
"Mam wrażenie, że marnowane jest to, co się udało w 1989 roku. Społeczeństwo popiera tych, którzy w pewien sposób chcą wrócić do tego, co było" - mówił aktor Daniel Olbrychski w rozmowie z Martą Kawczyńską, dziennikarką portalu dziennik.pl.
„Polskie dziedzictwo niesie ponadczasowe wartości niezłomności, odwagi i poświęcenia dla dobra innych” – napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. Do posta dołączył nagranie z serwisu Youtube, na którym możemy zobaczyć anglojęzyczny spot „Niezniszczalni”, w którym udział wziął płk. Romuald Lipiński - weteran bitwy pod Monte Cassino.
Paweł Rabiej, który ubiega się o urząd wiceprezydenta Warszawy był gościem w programie "Minęła 8" na antenie TVP Info. Poseł zaliczył wpadkę twierdząc, że to mieszkańcy Warszawy wybierają wiceprezydenta swojego miasta
Jeśli zastanawiali się Państwo, czy dyplomacja przydaje w się w codziennym życiu, np. w pracy, to skecz ten wyjaśnia sprawę.
Cytując Adama Szostkiewicza, publicystę "Polityki" brytyjski tygodnik "The Week" publikuje artykuł o wycofywaniu się Polski z demokracji.
Jak co roku Para Prezydencka przekazała dary na aukcję WOŚP.
Uczynienie go [ Antoniego Macierewicza]– na dziś – szefem podkomisji sejmowej ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej nie spełnia – moim zdaniem – ambicji Macierewicza. (...) W ostatnich godzinach przed ogłoszeniem zmian nie bez powodów pojawiły się głosy, że jeśli Macierewicz z rządu odejdzie, to ma odejść z godnością. Funkcja [Marszałka Sejmu] byłaby rekompensatą za utratę stanowiska ministra. To polityk, który stanowi emanację pewnej nieformalnej struktury w ramach obozu rządzącego i trzeba się z nim liczyć – mówi Wawrzyniec Konarski. Z politologiem o zmianach w rządzie, Antonim Macierewiczu i Janie Szyszko rozmawia Andrzej Berezowski.
- Żądam od proaborcyjnych Owsiaka i Wyborczej, aby się odczepili od mojego dziecka! Hipokryci! Gdyby stosować Waszą ideologie z czarnych marszów moje dziecko by sie nigdy nie urodziło! - pisze Patryk Jaki
Na specyficzną formę celebracji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wpadł Zbigniew Hołdys, chce on mianowicie zdejmować wcześniej nałożone przez siebie bany użytkownikom Twittera. Pomysł zapożyczył także Radosław Sikorski.
W promocji Jerzego Owsiaka i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będący niemiecką własnością portal Onet.pl posunął się do publikacji rzekomego tweeta premiera Mateusza Morawieckiegoz poparciem dla WOŚP, który w istocie jest tweetem fejkowego konta. Publikacja została już cofnięta
Termin spotkania szefa Ministerstwa Obrony Narodowej z doradcą Prezydenta Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego został utrzymany pomimo zmiany na tym stanowisku w polskim rządzie.
Dawid Wildstein skomentował sprawę sporu internetowego związanego z poparciem i krytyką działalności Jerzego Owsiaka i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Kinga Rusin zaangażowana w sprawy ochrony środowiska dziennikarka i była żona Tomasza Lisa stwierdziła w rozmowie z WP.pl, że "taka dewastacja nie występowała w Polsce nawet podczas okupacji hitlerowskiej", to wywołało reakcję znanego dziennikarza.
-Niemiecki Związek Dziennikarzy (Deutscher Journalisten-Verband) zwraca się z apelem do posłów Bundestagu o jak najszybsze zniesienie tak zwanej Netzwerkdurchsetzungsgesetz, w skrócie NetzDG, (czyli ustawy o poprawie egzekwowania prawa w mediach społecznościowych (...) Na przykładzie cenzury, jaka dotknęła pismo satyryczne Titanic na platformie Twitter, potwierdzone zostały nasze najgorsze obawy, które zgłaszaliśmy już na etapie prac parlamentarnych nad tą ustawą - czytamy w oświadczeniu Niemieckiego Związku Dziennikarzy, którzy najwyraźniej zaczynają dostrzegać pewne "rysy" we "wzorcowej" niemieckiej "wolności słowa"
"DOSTĘP DO BEZPIECZNEJ I LEGALNEJ ABORCJI W POLSCE ZAGROŻONY! Wezwij polskie władze do niezaostrzania przepisów dotyczących aborcji" brzmi tytuł petycji, w której treści nie ma ani słowa o tym, że procedowany obecnie projekt powstał z inicjatywy obywatelskiej i zebrano pod nim prawie milion podpisów. Plakat reklamujący petycję zawiera także sugestię, że projekt ustawy zakłada brak możliwości wykonania aborcji w przypadku zagrożenia życia matki. Podczas kiedy takiego zapisu nie było nawet w poprzednim projekcie z 2016 roku.
Posłanka PiS piszę dziś o zbiórce organizowanej przez żołnierzy na rzecz syryjskich dzieci z okazji 104. Dnia Uchodźcy i Migranta.
W Kościele aktywnie obchodzony jest dziś 104. Dzień Migranta i Uchodźcy przypadający zawsze w II Niedzielę Zwykłą, czyli tydzień po Niedzieli Chrztu Pańskiego.