Krzysztof Wyszkowski skomentował ochody wyzwolenia KL Auschwitz z nieco innego historycznego punktu widzenia.
27 stycznia 2019 roku przypada 74. rocznica wyzwolenia jednego z symboli najgorszego koszmaru II WŚ - obozu koncentracyjnego Auschwitz.
Podsekretarz stanu w Kancelarii Premiera Łukasz Schreiber w programie "Woronicza 17" poruszył temat róźnic we wzrostach płac za rządów PO-PSL oraz PiS.
Kaja Godek skomentowała sprawę Ewy Koppacz i jej słów o tym, że od konserwatystów "czuć aftaliną".
Na okładce Newsweeka, który ma dopiero wejść do sprzedaży, opublikowanej na profilu jej redaktora naczelnego Tomasza Lisa, znajduje się Magdalena Adamowicz wdowa po tragicznie zmarłym Pawle Adamowiczu. "Wszystko o Pawle" - głosi temat numeru
Po tym, jak wczoraj była premier Ewa Kopacz, podczas konwencji KO, stwierdziła, że konserwatystów, zwolenników tradycyjnych wartości, przeciwników nowoczesnych wartości europejskich "czuć naftaliną" internet przeżywa prawdziwe oblężenie komentarzy. Poniżej prezentujemy garść wypowiedzi w tym temacie.
Wojciech Wybranowski, wykonując godną podziwu pracę propagowania informacji o Powstaniu Wielkopolskim, codziennie przypomina przebieg kolejnych dni tego narodowego zrywu. Dzień 32. można śmiało uznać za udany.
Krzysztof Wyszkowski przypomniał dziś o pewnej okrągłej rocznicy...
Nauczycielka i działaczka Związku Nauczycielstwa Polskiego skarży się na rodziców.
W dzień rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz, polski ambasador Marek Magierowski, zwrócił się do mieszkańców Izraela.
"Słowa Pisma spełniły się na Chrystusie". Komentarz ks. Arkadiusz Szczepanik.
Stefan Tompson sam mówi o sobie, że jest dzieckiem trzech kultur - polskie, południowoafrykańskiej i brytyjskiej. Jest blogerem i twórcą filmów dokumentalnych odkłamujących historię Polski oraz zwracających uwagę na tragedię prześladowanych w RPA Afrykanerów.
Trwa akcja dobijania ostatnich pozycji tzw. Państwa Islamskiego w syryjskiej Dolinie Eufratu. 150 dżihadystów poddało się do niewoli żołnierzom Syryjskich Sił Demokratycznych (SDF). Pozycje islamistów były także ostrzeliwane przez artylerię Syryjskiej Arabskiej Armii (SAA) z drugiej strony eufrackiego brzegu. Pojawiła się informacja o schwytaniu samozwańczego „kalifa” Abu Bakra al-Baghdadiego. Szybko została zdementowana ale coraz częstsze są opinie, że obserwujemy ostateczną klęskę ISIS w Syrii.
Obóz koncentracyjny Auschwitz (polski Oświęcim) powstał w miejsce opuszczonych koszar i miał służyć przetrzymywaniu polskiej inteligencji i "niepokornych" wobec okupanta, co miało związek ze wzrostem presji ze strony polskiego państwa podziemnego i jego zbrojnego oporu (dlatego słynny napis nad bramą "Arbeit macht frei" został wykonany przez ślusarzy pod kierownictwem Polaka Jana Liwacza) . Do 1942 roku przeważali więźniowie narodowości polskiej. Kierowano do niego również księży, jeńców radzieckich, Żydów, Romów, Czechów, Jugosłowian i pospolitych niemieckich przestępców, którzy zostali pierwszymi kapo. Pierwszy masowy transport miał miejsce 14 czerwca 1940 i składał się z 728 więźniów politycznych. W większości Polaków. I kilku polskich Żydów. W związku z "potrzebą" rozbudowy Himmler zdecydował o budowie Auschwitz II czyli Birkenau (polska Brzezinka). I to głównie tam miała miejsce największa niemiecka zbrodnia przeciwko Żydom, przeciwko ludzkości, co sami Niemcy nazywali "ostatecznym rozwiązaniem kwestii żydowskiej".
Dziś przedostatni i kluczowy dzień spotkania papieża Franciszka z młodzieżą w Panamie. Podczas kiedy w Polsce już późny wieczór w Ameryce Środkowej uczestnicy Światowych Dni Młodzieży przygotowują się do wieczornego czuwania.
Prof. Ryszard Legutko odniósł się w Polskim Radiu 24 do słów Grzegorza Schetyny, które przewodniczący PO wygłosił podczas dzisiejszej konwencji Koalicji Obywatelskiej w Warszawie.
– Jestem tu po to, by Wam – wielce Szanowni Panowie-Bracia Górnicy – złożyć pokłon i podziękować za Waszą pracę i wielką służbę dla Rzeczypospolitej. Jesteście specjalną grupą wśród polskich ludzi pracy. Wykonujecie służbę dla Polski wyjątkową – mówił Prezydent RP do gwarków. W sobotę w Zabrzu (woj. śląskie) Andrzej Duda wziął udział w tradycyjnym spotkaniu górniczym – tzw. Karczmie Piwnej, zorganizowanej przez Zarząd Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarności”.
Koalicja Obywatelska, podczas dzisiejszej konwencji w Warszawie, zasypała potencjalny elektorat deszczem ideowych propozycji: związki partnerskie, refundacja in vitro, powrót do dawnego kształtu Konwencji Antyprzemocowej, środki wczesnoporonne bez recepty, identyfikacja z tzw. czarnym marszem, określanie poglądów konserwatywnych "naftaliną", podważanie klauzuli sumienia etc. etc. etc. \n\nPrzyjrzyjmy się dawniejszym deklaracjom PO i drodze ideowej, jaką partia przemierzyła w ciągu ostatnich 18 lat swojego istnienia.
Najbliższa niedziela, zgodnie z ustawą, będzie dniem handlowym.
Pani Wanda za kilka dni skończy 108 lat. Prezydent Duda spotkał się dziś z sędziwą rodaczką, która jest obecnie najstarszą mieszkanką Małopolski.