Reporterzy „Magazynu śledczego” sprawdzają, jak w Polsce robi się biznes na bezdomnych zwierzętach. Ile kosztuje podatnika opieka nad bezpańskimi psami i kotami? Czy niektóre schroniska to w rzeczywistości umieralnie, gdzie doprowadza się do śmierci psów i fałszuje dokumentację? Dlaczego mimo kolejnych nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt liczba bezdomnych psów i kotów nie maleje? Czy urzędnicy bronią ludzi oskarżonych o znęcanie się nad zwierzętami? Dlaczego sądy nie pociągają do odpowiedzialności urzędników, którzy zgodnie z ustawą odpowiedzialni są za opiekę nad bezpańskimi zwierzętami w gminach? Dlaczego tak trudno ukarać tych, którzy żerują na cierpieniu zwierząt?
"Podkreślamy, że jako suwerenne państwo mamy prawo do decydowania o naszej polityce imigracyjnej, kogo przyjmować, a kogo nie. Jestem przekonany, że w sposób bardzo konkretny pokazujemy na czym polega solidarność" - mówił Mateusz Morawiecki podczas dwudniowej wizyty w Libanie.
Art. 55. noweli ustawy o IPN nie narusza norm prawa międzynarodowego, nie jest niebezpiecznym precedensem, tylko dołącza do rozwiązań dawno już istniejących w Europie. Większość państw europejskich karze bowiem za tzw. kłamstwo oświęcimskie.
Paweł Kukiz na swoim profilu na Twitterze ostro skonfrontował wypowiedź ministra środowiska dotyczącą premii dla przedstawicieli rządu PiS.
Każdy z ministrów rządu Beaty Szydło w 2017 roku otrzymał średnio po ponad 70 tys. złotych nagród.
Zarząd Polskiej Fundacji Narodowej może być wkrótce odwołany.
Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga przekazała do sądu akt oskarżenia przeciwko byłemu posłowi Władysławowi S. oraz Dominikowi De V. i Tomaszowi S.. Za wyłudzenia ze SKOK Wołomin może im grozić nawet 15 lat więzienia.
W Porannej Rozmowie Radia RMF FM gościem Roberta Mazurka był poseł PO Rafał Trzaskowski
Kobieta z Ukrainy w trakcie swoich obowiązków podobno dostała wylewu. Według relacji konsula honorowego Ukrainy Witolda Horowskiego jej pracodawca odwiózł pracownicę do miasteczka pod Poznaniem. Potem miał zadzwonić na policję i powiedzieć, że znalazł na ulicy pijaną kobietę.
W rozmowie z niemieckim dziennikiem "Bild" były prezydent Grucji uznał, że jeśli „UE, a przede wszystkim kanclerz Angela Merkel, nie podejmą jakiś działań, Ukraina się rozpadnie”.
Film promujący zimowe igrzyska olimpijskie w Pjongczangu może wielu zaskoczyć.
- Chodzi o to, aby polska wizja okupacji nie kłóciła się już na poziomie podstawowym z podstawowymi źródłami – dokumentami i wspomnieniami, zarówno Polaków, jak i Żydów. Z prof. Dariuszem Libionką rozmawia Leszek Masierak.
1 lutego, kiedy informowaliśmy o petycji w sprawie wznowienia ekshumacji w Jedwabnem, liczba podpisów wynosiła 1155, dzisiaj jest to 11 352 a ich liczba wciąż rośnie.
Próba ucieczki od odpowiedzialności za zbrodnie ludobójstwa dokonane w czasie II wojny światowej przez Niemców od zawsze wzbudzała sprzeciw. Społeczne inicjatywy powstające w Polsce obalają półprawdy, manipulacje i kłamstwa światowego myślenia o bolesnej przeszłości.
Dobre imię Polski... Dla jednych jego wyznacznikiem są uśmiechy i poklepywanie po plecach na brukselskich korytarzach, nawet wtedy, gdy ów uśmiech jest niczym więcej jak elementem obowiązującego tam dress code, a poklepywanie protekcjonalnym gestem dobrego, zamożniejszego i potężniejszego władcy wobec pokornego, zakompleksionego wasala. Dla innych szarganiem dobrego imienia Polski są jakiekolwiek wzmianki o ciemnych plamach w jej historii – co, nawiasem mówiąc, też jest wyrazem kompleksów. Bo ktoś, kto zna swoją, czy swojej ojczyzny wartość, potrafi do grzechów i plam się przyznać.
- Niektóre ze słów, które usłyszałem z izraelskiej strony w ostatnim tygodniu są przerażające. Te oskarżenia wobec Polski, są po prostu nieprawdziwe i wyraźnie nie są pomocne. A nawet gorzej – one po prostu są złe - mówi w wywiadzie dla I24 News Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich
Stanisława Leszczyńska, więźniarka i położna w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau, sprzeciwiając się rozkazom władz obozowych, przyjęła w Auschwitz około 3 tys. porodów.
"W związku z zawierającymi nieprawdziwe informacje publikacjami medialnymi na temat sposobu konsultowania nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, Ministerstwo Sprawiedliwości oświadcza, że wielokrotnie przedstawiało projekt szerokiej opinii publicznej. Działo się tak od lutego 2016 roku, gdy został on po raz pierwszy ogłoszony, poprzez poszczególne etapy procesu legislacyjnego" - czytamy w oświadczeniu na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości.
Redaktor Robert Mazurek, znany z kąśliwego języka i prowadzenia ciekawych rozmów z politykami gościł dzisiaj w studiu RMF FM Krzysztofa Szczerskiego. Dziennikarz nie oszczędził prezydenckiego ministra i ostro dopytywał o jedną z obietnic wyborczych prezydenta Andrzeja Dudy - likwidację Narodowego Funduszu Zdrowia.
"Polska przyjęła niemądrą bo nieprecyzyjnie napisaną i zupełnie nieskuteczną (pomijam sam pomysł ścigania za głupotę i inne poglądy) w wykonaniu nowelę do ustawy o IPN" - napisał Sławomir Cenckiewicz. Opinia historyka w tej sprawie spotkała się ze stanowczą reakcją Krzysztofa Wyszkowskiego. Pomiędzy historykiem, a opozycjonistą z czasów PRL wywiązała się na Twitterze dyskusja.