Marek Jakubiak na antenie „Siódma 9” zdradził swoje plany polityczne na najbliższy czas.
Rzecznik Platformy Obywatelskiej i zarazem jej poseł - Jan Grabiec - podał niedawno informację o złożeniu przez tę partię zawiadomienia do prokuratury ws. Jarosława Kaczyńskiego.
Szef klubu poselskiego Platformy Obywatelskiej był gościem Red. Mazurka w RMF. Panowie poruszyli sprawę "taśm Kaczyńskiego".
Radny Sejmiku Mazowieckiego Radosław Fogiel opisał w mediach społecznościowych taką oto sytuację...
Muzeum Auschwitz, z którym wielokrotnie prowadziliśmy krytyczny dialog, tym razem zaskoczyło naprawdę bardzo pozytywnie. Najpierw zwróciło się do "Jewish Voice" o zmianę terminu "polskie obozy śmierci", którego strona użyła, a potem broniło polskiej ludności w rozmowie z powołującym się na J.T. Grossa rabinem, lub osobą za rabina się podającą.
Podczas programu prowadzonego przez Magdalenę Ogórek i Marcina Wolskiego, na antenę zadzwoniła p. Barbara w Waszyngtonu...
Fotoreporter Jakub Szymczuk przypomniał migawkę z niezbyt odległych czasów, kiedy ABW zaangażowana była w akcję we "Wprost".
Po tym, jak agencja Reuters opublikowała tekst Joanny Plucińskiej nt. doniesień GW w sprawie "taśm Kaczyńskiego", Roman Giertych poinformował, że Amerykanie najwyraźniej nie wiedzą, że PiS uznał aferę za niewypał. Do sprawy ostro odniósł się Piotr Semka.
- Co oni z tego starszego człowieka zrobili ...? Zamiast nakarmić i odprowadzić do domu,to ledwo stojącemu na zimnie starszemu człowiekowi zawiesili jakiś śmieć na szyi by publicznie poniżał sam swą godność... Pewnie robi to za jakieś marne grosze..Łobuzy! - napisała Krystyna Pawłowicz komentując opublikowane przez kogo innego na Twitterze zdjęcie starszego pana z deską z napisem "konstytucja" na szyi. Okazało się, że to emerytowany działacz praw człowieka i były prezes Amnesty International Polska Bogusław Stanisławski. No i się zaczęło
Powstanie styczniowe, największy zryw niepodległościowy XIX w., rozpoczęło się 22 stycznia 1863 r. Manifestem Tymczasowego Rządu Narodowego. Obejmowało tereny zaboru rosyjskiego i miało charakter wojny partyzanckiej. Wzięło w nim udział ok. 200 tys. osób, głównie z kręgów szlachty, ziemiaństwa i inteligencji. Trwało do jesieni następnego roku. Pomimo poniesionej klęski powstanie stworzyło podwaliny do kolejnych zrywów wolnościowych Polaków.
Petro Proszenko w trakcie przemówienia podczas trwającego w Kijowie forum "Od Krut do Brukseli. Idziemy swoją drogą" potwierdził, że zamierza ubiegać się o prezydencką reelekcję.
Wstrząs ziemi w kopalni Rudna. Jak informuje KGHM w rejonie zagrożenia przebywało 32 górników, 8 jest wciąż poszukiwanych.
O sytuacji we Francji, ruchu Żółtych Kamizelek z Patrickiem Ederym, francuskim publicystą, prezesem europejskiej firmy doradczej Partenaire Europe, w najnowszym numerze "Tygodnika Solidarność" rozmawia Cezary Krysztopa.
Na stronach polskiej edycji Deutsche Welle znalazłem niedawno kuriozum. Tak oto o Polakach uczestniczących w rocznicowych uroczystościach mówi dyrektorka muzeum na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego Ravensbrueck Insa Eschebach w wywiadzie opublikowanym w „Frankfurter Allgemeine Zeitung”:...
– Cała ta akcja z tym artykułem, wszystko to pokazuje, że chodziło o to, żeby skompromitować pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego materiałem, który w żadnym wypadku nie jest kompromitujący – Jacek Sasin w rozmowie z RMF FM skomentował dzisiejszy artykuł „Gazety Wyborczej”.
Dyplomacja publiczna to usiłowanie wpłynięcia na cudzoziemców z pominięciem ich władz państwowych. O ile jest to przedsięwzięcie oficjalne, nie powinna ona operować w próżni, sobie a muzom. Musi być częścią generalnego wysiłku dyplomatycznego państwa.
Ostatniego dnia wizyty w Panamie Małżonka Prezydenta odwiedziła wystawy „Madonny Polskie” i „Samarytanie z Markowej” promujące polską kulturę i dorobek artystyczny oraz rozpowszechniające wiedzę nt. historii i dziedzictwa naszego kraju.
Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu zdecydowała się postawić zarzuty sześciu osobom zatrzymanym wczoraj przez CBA.
W Wielkiej Brytanii rozpoczęła się parlamentarna debata na temat dalszych losów brexitu. W Telewizji Republika możliwe scenariusze oceniała Elżbieta Królikowska-Avis, ekspert ds. Wielkiej Brytanii.
- Wstrząs 4.7 odczuwalny w regionie Polkowic. W mieszkaniach w polkowickich wieżowcach przesuwały się szklanki na regałach. Zbieramy dalsze informacje - podaje lokalny portal 112Polkowice.com.pl. Google podaje informację o 4.1 w skali Richtera - Do wstrząsu doszło w kopalni Rudna Główna na oddziale G2. - W tej chwili wycofywani są ludzie - powiedziała portalowi Polkowice.NaszeMiasto.pl Anna Osadczuk z KGHM