- W Hiszpanii katują demonstrujących a polityków opozycji aresztują. W Niemczech biją ekologów, islamiści wyją na ulicach "śmierć Żydom", rząd wycina puszczę. We Francji burdel i afery - pisze na Twitterze Dawid Wildstein.
Z doniesień medialnych wynika, że jeszcze dziś ma nastąpić dymisja w rządzie Mateusza Morawieckiego. Stanowisko może stracić wiceminister inwestycji i rozwoju Paweł Chorąży.
Nie pozwolimy na import tanich wynagrodzeń z Filipin – mówi w wywiadzie dla Naszego Dziennika Piotr Duda, przewodniczący NSZZ „Solidarność”. W rozmowie z Małgorzatą Rutkowską szef związku również o podwyżkach dla budżetówki i dialogu z rządem.
- Serdecznie wszystkim dziękujemy za wsparcie. Obywatele przychodzą do ambasady, wczoraj pani przyszła z bukietem kwiatów - stwierdziła na portalu wpolityce.pl Orsolya Zsuzanna Kovacs, ambasador Węgier w Polsce.
71 lat temu we wsi Okopy na Podlasiu urodził się ks. Jerzy Popiełuszko - duszpasterz ludzi pracy, legendarny kapelan Solidarności.
Dwie osoby zostały ranne, gdy w nocy z czwartku na piątek w Nimes na południu Francji, kierowca rozpędzonym autem wjechał w tłum przechodniów. Świadkowie podali, że kierowca w momencie ataku krzyczał "Allahu Akbar".
Na początku września do Komendy Powiatowej Policji w Dębicy zgłosiła się 36-letnia kobieta, informując o uprowadzeniu jej 10-letniego syna. Sprawcą porwania miał być ojciec dziecka. Mężczyzna chciał wywieźć chłopca poza granice kraju.
Tom Evans i Kate James, rodzice Alfiego Evansa, który zmarł cztery miesiące temu, znów zostali rodzicami.
Zwycięzca pierwszej edycji programu X-Factor, Gienek Loska doznał rozległego wylewu krwi do mózgu i nie wybudził się po operacji.
Duchowy przywódca Tybetu, podczas wizyty w szwedzkim Malmö powiedział, że uchodźcy powinni wracać do swoich ojczyzn i nie osiedlać się na stałe w Europie.
22 września w Stalowej Woli odbędzie się pogrzeb bohatera - ocalałego więźnia Ostaszkowa, żołnierza gen. Andersa walczącego pod Monte Cassino.
Dziś o godz. 10.00, Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki weźmie udział w konferencji popularnonaukowej IPN z okazji 35. rocznicy powstania Solidarności Walczącej w Poznaniu.
– Dajemy czerwoną kartkę minister edukacji Annie Zalewskiej. Uważamy, że czas na negocjacje był wystarczająco długi, by wypracować porozumienie. Szefowa resortu edukacji jednak ignoruje postulaty Solidarności – mówi Ryszard Proksa, przewodniczący Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „S”.
- Jak to się stało, że skoro polskie służby wydały zastrzeżenie, które spowodowało że Kozlowska została usunięta ze Strefy Schengen jako osoba stanowiąca zagrożenie, Niemcy znaleźli na to sposób i udzielili jej krótkoterminowej wizy ze względu na "ważne interesy państwa niemieckiego". To skłania do głębszej refleksji, bo jeżeli Kozlowska została wydalona ze względu na ważne interesy państwa polskiego, a teraz przyjmowana jest w Niemczech "ze względu na ważne interesy państwa niemieckiego", to wniosek z tego płynie logiczny, że interesy państwa niemieckiego nie są zbieżne z interesami państwa polskiego - mówił red. Witold Gadowski w kolejnym Komentarzu Tygodnia
- Podsekretarz Stanu w MSZ Andrzej Papierz spotkał się dziś z ambasadorem Republiki Federalnej Niemiec Rolfem Nikelem w związku z wydaniem przez Republikę Federalną Niemiec wizy LTV Pani Ludmile Kozłowskiej - czytamy w komunikacie MSZ po wpuszczeniu na terytorium Unii Europejskiej Ludmiły Kozlowskiej w wyniku złamania przez Niemcy zapisów systemu SIS, do którego polskie służby Ukrainkę wpisały. Niemcy wpuścili Kozlowską na terytorium UE pod pretekstem "ważnego interesu państwa" i organizacji w Bundestagu konferencji z jej udziałem, na której mowa była o rzekomym "łamaniu praworządności" w Polsce i na Węgrzech
Ludmiła Kozłowska, prezes Fundacji Otwarty Dialog, mimo alertu polskich służb i deportacji z terenu Unii Europejskiej, przebywa dzisiaj w Berlinie, gdzie na zaproszenie niemieckich parlamentarzystów mówiła o praworządności w Polsce. Sprawa budzi ogromne emocje na Twitterze, gdzie jest komentowana przez publicystów, dziennikarzy, blogerów. Zapraszamy do przejrzenia najciekawszych wpisów.
Georgette Mosbacher, która 6 września oficjalnie objęła stanowisko ambasador Stanów Zjednoczonych w Warszawie nie ukrywa swojej sympatii do Polski i Polaków.
– Trójmorze wbija klin pomiędzy Niemcy i Rosję, czy też UE zdominowaną przez Niemcy i Rosję. Mamy 240 lat dobrych stosunków ze Stanami Zjednoczonymi. Do tej pory było tak, że Niemcy, Rosja i np. Francja mówiły nam, co mamy robić, a my nie mieliśmy za bardzo wyjścia. Po raz pierwszy od tysiąca lat pojawia się ktoś z zewnątrz, kto to zmienia – mówi prof. Artur Wróblewski, amerykanista, w rozmowie z Jakubem Pacanem.
Jeden z najsłynniejszych polskich wokalistów od kilku lat publicznie narzekał na wysokość swojej emerytury. Teraz poinformował, że dzięki decyzji minister Elżbiety Rafalskiej, która podniosła najniższe świadczenia, jego sytuacja uległa poprawie.
Jak donosi portal dw.com, niemiecka policja przystąpiła dzisiaj do likwidacji domków aktywistów, którzy okupują las Hambach pod Kolonią. Lamentu obrońców demokracji i tym podobnych nie widać...