Gościem TVN24 była ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher. Padły słowa, które widzów TVN24 mogły bardzo zaskoczyć...
Niemieccy liberałowie parę dni temu otwarcie wezwali do ścisłego nadzoru i do ukarania Węgier i Polski (1). A tymczasem we wszechświecie równoległym wydarzyło się co następuje:
Sprawa biedy i wyzysku ekonomicznego przez Niemców i ich kolaborantów powinna była stać się punktem szczególnego zainteresowania u Jessego Kauffmana „Elusive Alliance: The German Occupation of Poland in World War I” (Cambridge, MA: Harvard University Press, 2015) z powodu jego szerokich uogólnień o najniższych warstwach społeczeństwa polskiego.
Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta skrytykowała propozycje poparte wcześniej w Sejmie przez... jej własną partię.
Śledztwo, które dotyczyło sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób w związku z organizacją najbliższych, przewidzianych na 10 maja, wyborów prezydenckich jest umorzone - przekazała w czwartek PAP Prokuratura Okręgowa w Warszawie.
Walka z pożarem w Biebrzańskim Parku Narodowym okazała się skuteczna, ograniczono jego rozprzestrzenianie się, co daje nadzieję, że najbliższych dniach zostanie pokonany - powiedział prezydent Andrzej Duda. W pożarze nie ucierpiał nikt ze służb biorących udział w jego gaszeniu - dodał.
Polscy eksperci lecą do Stanów Zjednoczonych, aby wziąć udział w walce z pandemią koronawirusa i zdobyć doświadczenie potrzebne w zmaganiu się z tym zagrożeniem.
Jak ustalił nieoficjalnie dziennik "Rzeczpospolita", niektóre galerie handlowe mają zostać otwarte już 18 maja.
Mamy 166 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem – czytamy w komunikacie Ministerstwa Zdrowia.
Ministerstwo Edukacji Narodowej podało w specjalnym komunikacie, iż z powodu pandemii koronawirusa i ograniczeń funkcjonowania szkół, nie odbędą się tradycyjne uroczystości ukończenia szkół i wręczenia świadectw.
Przedwyborcza debata prezydencka odbędzie się w środę 6 maja o godz. 20.30 na antenie programu 1 Telewizji Publicznej.
Oni zajmują się jakimiś wydumanymi problemami z praworządności w Polsce, zamiast pomagać firmom, które codziennie upadają – twierdzi europoseł Prawa i Sprawiedliwości Patryk Jaki.
Wypalanie traw i pozostałości po zbiorach to częsty widok. A skutkiem tego są pożary lasów, łąk
Pierwsze dni radości. Możemy chodzić nad wodę do lasów parków. Podziwiamy przyrodę.Czujemy się wolni szczęśliwi.
Związkowcy z Solidarności w fabrykach samochodów FCA w Tychach i Opla w Gliwicach liczą na możliwie szybkie wznowienie zawieszonej w połowie marca produkcji w obu zakładach. Wskazują, że choć dotąd nie podano konkretnych dat wznowienia pracy, fabryki przygotowują się do tego.
Badania i wskaźniki ekonomiczne, udostępnione w czwartek, przed wirtualnym szczytem UE, składają się na prognozę bezprecedensowej recesji europejskich gospodarek - pisze Associated Press, powołując się na ekspertów.
Zdecydowaliśmy o powołaniu wspólnego zespołu ekspertów, który będzie pracować nad propozycjami mojego ugrupowania i propozycjami Koalicji Polskiej – powiedział w czwartek prezes Porozumienia Jarosław Gowin po spotkaniu z liderami Koalicji Polskiej: Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem i Pawłem Kukizem.
W kościołach katolickich w Seulu po raz pierwszy od blisko dwóch miesięcy odbyły się w czwartek publiczne nabożeństwa – podała agencja prasowa Yonhap. Korea Płd. stopniowo rozluźnia środki prewencji wraz ze spadkiem liczby wykrywanych zakażeń koronawirusem.
Jeden z czytelników portalu TVP Info opublikował nagranie, w którym kandydatka Platformy Obywatelskiej na prezydenta przyjechała na spotkanie przy jednej z warszawskich ulic. Poruszenie wzbudziło zachowanie kierowcy polityk PO.
W ciągu doby wykonano ponad 11,9 tys. testów na koronawirusa – czytamy w komunikacie Ministerstwa Zdrowia.