Bp Artur Ważny: Bóg działał w życiu św. Józefa przez jego słabości i pomimo tych słabości.
Sąd Okręgowy w Warszawie wydał postanowienie, na którego podstawie aktywista LGBT Bart Staszewski jest zobowiązany opublikować w mediach społecznościowych oświadczenie z informacją o toczącym się postępowaniu. Bart Staszewski, aktywista LGBT, który przyczynił się do upowszechnienia w światowej opinii publicznej fake newsa o „strefach wolnych od LGBT” w Polsce, został pozwany przez wydawcę portalu Życie Stolicy w związku z naruszeniem dóbr osobistych.
- Zostałem przed chwilą siłowo wyniesiony z pociągu, ponieważ obsługa nie życzyła sobie pasażera z niepełnosprawnością (...) Sprawy tak nie zostawię - pisał dziś na Facebooku niepełnosprawny polski działacz społeczny, teolog i prolajfer Bawer Aondo-Akaa. W tej sprawie PKP Intercity wydało specjalne oświadczenie.
Bawer Aondo-Akaa jest polskim teologiem, działaczem społecznym i prolajferem. Jest również poruszającą się na wózku inwalidzkim osobą niepełnosprawną. Kilka godzin temu umieścił na swoim profilu na Facebooku szokujący post...
Po negocjacyjnym maratonie Senat USA przegłosował w sobotę gigantyczny, warty około 1,9 bln dolarów, pakiet gospodarczy na czas pandemii koronawirusa. Projektem ustawy zajmie się teraz Izba Reprezentantów.
3 marca z zakładu karnego w Kłodzku „rozległy się przeraźliwe krzyki, którymi więźniowie przywitali morderce 3-letniej Hani – informuje serwis gloswojewodzki.pl.
Sąd Okręgowy w Warszawie wydał postanowienie, na którego podstawie aktywista LGBT Bart Staszewski jest zobowiązany opublikować w mediach społecznościowych oświadczenie.
Polska, w składzie: Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Kamil Stoch i Dawid Kubacki, zdobyła brązowy medal w drużynowym konkursie skoków podczas narciarskich mistrzostw świata w Oberstdorfie. Triumfowali Niemcy, a drugie miejsce zajęli Austriacy. Przed ostatnim skokiem biało-czerwona drużyna zajmowała pierwsze miejsce.
Szwedzka policja rozbiła w sobotę w Sztokholmie demonstrację przeciwników restrykcji wprowadzonych w związku z pandemią Covid-19. Jeden z funkcjonariuszy odniósł lekkie obrażenia. W nielegalnej demonstracji uczestniczyło kilkaset osób.
Właśnie pozwoliłem sobie zajrzeć na profil FB autora tej opinii - jego sympatie ideologiczne oraz polityczne są wyraźne – pisze historyk Łukasz Adamski i publikuje wpisy w mediach społecznościowych twórcy opinii dotyczącej słowa "Murzyn" dr hab. Marka Łazińskiego.
Wieloletni prezenter i dziennikarz TVP Gdańsk Piotr Świąc zginął w piątek wieczorem w wypadku drogowym w Borczu na Kaszubach. Według wstępnych ustaleń policji, renault kierowane przez 23-letniego mężczyznę zjechało na pas, którym jechał prawidłowo dziennikarz i zderzyło się czołowo z volkswagenem. Obaj kierowcy zginęli na miejscu.
Artur Kosicki, marszałek Województwa Podlaskiego wytknął Gazecie Wyborczej manipulację informacją na temat podziału funduszy europejskich.
Od siedmiu lat jestem wykładowca Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Wczoraj przyjęłam pierwsza dawkę szczepienia Astra Zeneca – poinformowała mistrzyni olimpijska w pływaniu na 200 m stylem motylkowym Otylia Jędrzejczak.
16 osób wylegitymowała policja w związku z zakłóceniem wizyty premiera Mateusza Morawieckiego, który w piątek uczestniczył w otwarciu obwodnicy Wrześni. Sytuację postanowił skomentować były polski premier.
Prezes YouTube’a powiedziała, że konto byłego prezydenta Donalda Trumpa wróci, ale jeszcze nie teraz.
Czy nie lepiej, by 20 czy 50 dzieci więcej padło ofiarą pedofilów, ale reszta traktowała dorosłych ufnie i żyła normalnie, bez wpajanego strachu przed pedofilami? – takie szokujące słowa pojawiły się w mediach społecznościowych, ich autorem jest lider Konfederacji Janusz Korwin-Mikke.
Jeden z najbardziej popularnych epidemiologów w kraju w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” podzielił się wstrząsającą historią.
Strajk Kobiet kojarzy się przede wszystkim z agresją słowną i fizyczną na ulicach polskich miast. Początkowa fala protestów po wyroku Trybunału Konstytucyjnego szybko zmieniła się w zamieszki lewackich bojówkarzy atakujących kościoły, księży, wiernych i zakłócających Msze święte. Zniechęceni agresją prowodyrów uczestnicy protestów zostawali w domach, a Strajk Kobiet postanowił przejść w fazę "koncepcyjną" powołując Radę Konsultacyjną i zgłaszając coraz bardziej absurdalne pomysły, takie jak powołanie "moderatorek", które miałyby ingerować w stosunki pomiędzy dziećmi a rodzicami. Teraz "mózgi" Strajku Kobiet idą jeszcze dalej...
Rada Języka Polskiego zaakceptowała wczoraj opinię dr hab. Marka Łazińskiego, wedle której słowo „Murzyn” jest nacechowane pejoratywnie i nie powinno używać się go w dyskursie publicznym. Absurdalna opinia jest przedmiotem ożywionej dyskusji w mediach społecznościowych.
Polska jest gotowa pomóc Czechom w walce z pandemią; czekamy na pierwszych pacjentów - powiedział w sobotę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Podkreślił, że "w tych ciężkich sytuacjach także trzeba pomagać sąsiadom".