„Jeżeli nadal będzie następowała erozja poparcia dla PiS i wzrost nieufności do liderów tego ugrupowania, to w marcu, w kwietniu przyszłego roku będą warunki do tego, aby doprowadzić do przyspieszonych wyborów parlamentarnych” - mówił Roman Giertych na antenie TVN 24.
- Chyba nie było to najrozsądniejsze, ale jesteśmy na wojnie, prawda? - napisała 24 października Zofia Nierodzińska zastępca dyrektora miejskiej galerii "Arsenał" w Poznaniu publikując film jak rzuca jajkami w drzwi kościoła garnizonowego przy ul. Szamarzewskiego w Poznaniu.
SAMORZĄDY, choćby i dużych miast, NIE SĄ od POLITYKI. Nie mają kompet. też w stos.z zagranicą, np.oceny spr. veta w UE. Samorządy są TYLKO od „zaspokajania potrzeb wspólnoty samorządowej" – twierdzi na Twitterze sędzia TK Krystyna Pawłowicz.
Gwiazdor TVN-owskiego programu "Top Model", Dominic D'Angelica był skazany za seks z nieletnią - takie informacje pojawiły się w mediach tuż przed finałem show TVN-u. W piątek mężczyzna zabrał znów głos na Instagramie, przekonuje, że "nic nie zrobił" i wkrótce odniesie się do całej sprawy.
Agnieszka Gozdyra jako studentka zatrudniła się na bezpłatnym stażu w Radiu Kolor, w którym w tym czasie pracował Wojciech Cejrowski. Dziennikarka wspomina początki ich znajomości.
W środę piosenkarka odwiedziła studio Dzień Dobry TVN, w którym opowiedziała o objawach COVID-19. W pewnym momencie Maryla Rodowicza zabrała głos ws. swojego rozwodu. Prowadzący zupełnie nie wiedzieli, jak się zachować w obliczu osobistego wyznania artystki - teraz próbują się tłumaczyć.
Pani przestanie się wtrącać, to jest naprawdę denerwujące. Nie dość, że takie pierdoły pani opowiada, to jeszcze przerywa wszystkim (…) Ileż można tego brzęczenia słuchać – mówił do posłanki Lewicy Karoliny Pawliczak polityk Konfederacji Dobromir Sośnierz.
Co najmniej 14 osób zginęło w Brazylii w wyniku wypadku autobusu, który spadł z 15-metrowej wysokości wiaduktu. Wydarzenie miało miejsce w piątek w pobliżu miejscowości Joao Monlevade, w stanie Minas Gerais (południowy wschód) – poinformowały miejscowe służby ratownicze.
Toczyły się trudne negocjacje ze związkiem zawodowym NSZZ Solidarność i przedstawicielami handlu. Te niedziele były wprowadzane stopniowo. I nagle to porozumienie zostało zerwane jedną ustawą – mówi o sprawie sporze dotyczącym wprowadzenia niedzieli handlowej 6 grudnia przez rząd senator PiS Jan Maria Jackowski.
Mamy 12 430 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem – wynika z najnowszego raportu resortu zdrowia. Z powodu COVID-19 oraz z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły łącznie 502 osoby.
Prokuratura Okręgowa w Legnicy skierowała do Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ w Gdańsku akt oskarżenia przeciw prokurator Barbarze K., która prowadziła i nadzorowała postępowanie w sprawie spółki Amber Gold w latach 2009-2012 - poinformowała PO w Legnicy.
Firma Michała Tuska zajmująca się przewozem osób otrzymała środki w ramach państwowej pomocy dla firm z tzw. Tarczy Finansowej – donosi portal Wirtualna Polska. Chodzi o ćwierć miliona złotych.
Kolejna tura negocjacji budżetowych w UE odbędzie się 10-11 grudnia podczas szczytu Rady Europejskiej. Unijni liderzy podejmą próbę rozwiązania obecnej sytuacji, w której Polska i Węgry zapowiadają zawetowanie projektu wieloletnich ram finansowych UE na lata 2021-2027, w związku z rozporządzeniem dotyczącym powiązania dostępu do środków unijnych z kwestią praworządności. Do sprawy odniósł się europoseł PO Dariusz Rosati
Na niespełna cztery tygodnie przed końcem okresu przejściowego po brexicie nie wiadomo, jak od 1 stycznia będą wyglądać relacje między Wielką Brytanią a Unią Europejską. Nie wiadomo nawet, czy negocjatorzy zbliżają się do porozumienia, czy od niego oddalają. Według brytyjskich źródeł rządowych, za tę krytyczną sytuację odpowiadają negocjatorzy UE.
Około godz. 7 rozpoczął się strajk rolników w Warszawie, lecz - jak zauważa portal Onet - już od godz. 5 zablokowane zostało skrzyżowanie ulic Kasprzaka oraz Krzyżanowskiego. Uczestnicy protestu mają zamiar wyjechać na ulicę traktorami i tym samym zablokować ruch w stolicy.
Obóz Trumpa wniósł wiele pozwów w całych Stanach Zjednoczonych, próbując zmienić jego porażkę w wyborach 3 listopada w zwycięstwo. Prawie wszystkie z nich zostały odrzucone przez sądy. Tak było m.in. w Michigan, Arizonie, Wisconsin czy Nevadzie.
Tadeusz Pietrzak – późniejszy komunistyczny generał brygady, wiceminister spraw wewnętrznych PRL - osobiście zabijał chłopaków z NSZ. Rzucał granaty w mordowanych żołnierzy kpt. Henryka Flamego, ps. „Bartek” uczestnicząc w stalinowskiej zbrodni: operacja „Lawina” była największym – po Obławie Augustowskiej - masowym mordem UB i NKWD na polskim podziemiu niepodległościowym.
Kardynał George Pell oskarżony był o gwałt na dwóch nastoletnich chłopcach, dowody i sposób procedowania sprawy pozostawiały wiele do życzenia nawet dla pobieżnego obserwatora - katedra pełna ludzi, otwarte drzwi do zakrystii, informacje, że kardynał w momencie domniemanych gwałtów przebywał w innej części katedry i inne. Oskarżenia wobec kardynała podzieliły opinię publiczną w Australii i na świecie. Nagonka na Kościół Katolicki nie ułatwiała obrony. W końcu Sąd Najwyższy Australii przyjął jego odwołanie od wyroku 6 lat więzienia za czyny pedofilii uwalniając go od wszystkich zarzutów. Sponiewierany i opluty w więzieniu spędził ponad rok. 4 grudnia ukazały się jego pamiętniki pt. "Dzienniki więzienne".
Ten i inne rysunki znajdziecie w nadchodzącym numerze Tygodnika Solidarność
Co autor miał na myśli? O jakie święta chodzi? Gdzie tu Boże Narodzenie? Tak mi trochę przykro – nie ukrywa zdziwienia polityk PSL, były minister rolnictwa Marek Sawicki.