"Od dziecka nie mogłam się nadziwić, dlaczego kopanie w piłkę jest tak ważne. Przecież to dźwignia patriarchatu" - pisze Madgalena Środa w ostatnim numerze "Wysokich Obcasów".
Chcemy żyć w krainie spokoju, gdzie każdy będzie mógł swobodnie modlić się, wyrażać swoje myśli, gdzie najwyższym prawem będzie miłość Boga i bliźniego oraz przebaczenie - powiedział w przewodniczący Konferencji Biskupów Katolickich Białorusi abp Tadeusz Kondrusiewicz.
Ministerstwo Zdrowia opublikowało raport dotyczących nowych zakażeń i zgonów spowodowanych wirusem SARS-CoV-2.
Doktor nauk prawnych Tymoteusz Zych z Instytutu Ordo Iuris odniósł się do proponowanej przez UE nowej "procedury praworządności".
W sytuacji napięcia negocjacyjnego wokół budżetu UE komunikaty dotyczące stanowiska Polski muszą pochodzić z jednego źródła; jest nim premier Mateusz Morawiecki; żadna inna propozycja kierowana przez kogokolwiek innego nie powinna mieć obecnie miejsca - uważa szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.
II Niedziela Adwentu, rok B. "Prostujcie ścieżki dla Pana". Komentarz o. Łukasz Miśko OP.
- Pomóżmy... Od kilku miesięcy snuje się po ulicach Malmö. Mówi w języku polskim. Jednak na zadane pytania odpowiada zupełnie nie na temat. Kontakt jest z nim słaby lub nawet żaden. Sam o pomoc nie poprosi bo zwyczajnie nie wie co się z nim dzieje. Nie można ustalić jego tożsamości. Policja się nim zainteresowała .. ponieważ nie był pod wpływem narkotyków i nie wiedział jak się nazywa został wypuszczony. Śpi na chodniku pod wiaduktem. - pisze Polska mieszkająca w Szwecji Kamilla Kowal
Królestwo Aksum, czyli protoplasta dzisiejszej Etiopii, było jednym z pierwszych chrześcijańskich państw świata. Święte miasto tego królestwa leży na terenach objętych walkami – w prowincji Tigraj. Etiopię rozdziela wiele etnicznych konfliktów. Obecnie najbardziej „rozgrzane” są dwa fronty: północny i południowy. Na północ od Addis Abeby – stolicy państwa, trwa rządowa ofensywa przeciwko władzom tigrajskiego regionu, dokładniej Tigrajskiemu Ludowemu Frontowi Wyzwolenia (TFLP). Na południe od stolicy wyznawcy Chrystusa drżą o swój los, po tym jak doszło do antychrześcijańskich pogromów w mieście Szaszamane. Polskie media milczą o sytuacji w Etiopii.
Przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli powiedział w sobotę, że unijny Fundusz Odbudowy wejdzie w życie, nawet jeśli utrzymane zostanie weto Polski i Węgier. "Nie można zrobić kroku wstecz" - stwierdził szef PE w wywiadzie dla włoskiej telewizji. Rzecznik rządu Piotr Müller mówił w piątek, że Polska podtrzymuje w całości swoje stanowisko ws. budżetu UE.
W niedzielę rano wybuchł pożar w zabytkowym episkopalnym kościele kolegialnym, Middle Collegiate Church, w części Manhattanu East Village. W dzwonnicy świątyni mieści się nowojorski Dzwon Wolności (Liberty Bell).
- Uderza mnie, że PiS kreował się na partię ideową, która zniszczy nepotyzm i wprowadzi „prawdziwe” rządy prawa, a tu się okazuje, że jest nepotyzm, że PiS skupia się przede wszystkim na partii i Kaczyńskim - mówił w wywiadzie dla Wyborczej Ziemowit Gowin syn Jarosława Gowina. W tym samym wywiadzie udzielał "dobrych rad" również Kindze Dudzie i atakował ministra edukacji Przemysława Czarnka - Kiedy słyszę ministra Czarnka mówiącego, że "kobieta ma pewne obowiązki" i że należy do nich rodzenie dzieci, to jest to wsteczniactwo do sześcianu. Zresztą z tego, co wiem, żona ministra Czarnka akurat zajmuje się swoją karierą - mówił.
- Roman Giertych zapowiada ściganie członków Izby Dyscyplinarnej za podszywanie się pod funkcjonariuszy pulblicznych. Panowie podpowiadam obronę, mówcie, że to było usiłowanie nieudolne. Przecież od początku nikt w to nie wierzył. Miłego dnia - poinformował na Twitterze pełnomocnik Romana Giertycha mec. Jacek Dubois
W UE dominuje arogancka tendencja, że praworządność musi być po stronie biurokratów - stwierdził wicemarszałek Senatu Marek Pęk (PiS), mówiąc o powiązaniu budżetu UE z praworządnością. Senator Aleksander Pociej (PO) ocenił, że fundusz odbudowy można wiązać z praworządnością, ale nie budżet UE.
Red. Beata Lubecka została nominowana do nagrody Grand Press za wywiad z Michałem Szutowiczem ps. "Margot", agresywnym bojówkarzem LGBT, który napadł z kolegami na kierowcę furgonetki fundacji Pro Prawo do Życia. W wywiadzie udało jej się skonfrontować bojówkarza z faktami dotyczącymi jego faktycznej płci, czy faktycznej agresji. Nominacja wywołała furię środowisk "progresywnych", w tym, dziennikarza Gazety Wyborczej Stanisława Skarżyńskiego. Niedługo później poinformowano, że nagroda Grand Press w kategorii "wywiad" nie zostanie przyznana. Teraz dziennikarzy w zakresie "równosciowym" chce "udukować Karolina Korwin-Piotrowska.
- Kto w Gdańsku może liczyć na przychylność Aleksandry Dulkiewicz i niezły dochód z podatków gdańszczan? - pyta gdańska radna Joanna Cabaj
Europoseł Koalicji Obywatelskiej Radosław Sikorski postanowił błysnąć na Twitterze i podał dalej żenujący wpis.
Utrzymujący się od piątku nad Półwyspem Iberyjskim sztorm Dora doprowadził do poważnych utrudnień w ruchu w północno-wschodniej Portugalii oraz w środkowej i północnej części Hiszpanii. Jedna osoba zginęła w wypadku na oblodzonej jezdni w pobliżu hiszpańskiego miasta Leon.
„Super Expresss” zapytał Marka Belkę o to, jak ocenia aktualny stan finansów publicznych.
- Katoliczka wspierająca #StrajkKobiet to jak kapitalista kochający komunizm Turlanie się po podłodze ze śmiechu @GazetaStoleczna jak zwykle z rakiem - Waldemar Krysiak skomentował artykuł Wyborczej "Katoliczki na Strajku Kobiet. Z lewa i z prawa słyszymy, że nasza postawa to zgniły symetryzm" w związku z czym spotkał się z zarzutem, że jako gej nie popiera LGBT
Powinniśmy mieć świadomość historycznej skali dokonań Radia Maryja - napisał prezydent Andrzej Duda w liście do uczestników obchodów 29. rocznicy rozgłośni w Toruniu. Podkreślił, że stacja obudziła w milionach rodaków poczucie bycia suwerenem i gospodarzem we własnym kraju.