Pożar wybuchł na terenie zakładów produkcyjnych Cersanit. Według informacji przekazanych przez TVP3 Kielce, ogień pojawił się w hali zakładu.
"Miasteczko Wolności" to nazwa koczowiska różnych środowisk opozycyjnych pod Sejmem. Całkiem niedawno wstrząsnęła nim afera związana z jednym z "mieszkańców".
Warto żebyśmy zastanowili się, czy zamiast ciągle powtarzać sformułowanie o ambitnej polityce klimatycznej, nie powinniśmy zacząć mówić o zdroworozsądkowej polityce możliwej do udźwignięcia – mówiła w Parlamencie Europejskim była premier Beata Szydło.
Zostanie ukarany jak każdy obywatel – powiedział Kamil Tokarski z KWP w Kielcach.
Szef Platformy Obywatelskiej opublikował w mediach społecznościowych nagranie, w którym w ostrych słowach wypowiedział się na temat polskiego rządu. Poszło o relację z Unią Europejską i ciągły brak decyzji ws. wypłacenia Polsce środków z Funduszu Odbudowy.
Po wizycie kanclerza Niemiec Olafa Scholza w USA i prezydenta Francji Emmanuela Macrona w Moskwie, Berlin ponownie liczy na Polskę jako przedstawiciela krajów Europy Środkowej w negocjacjach – pisze w czwartek „Tagesspiegel”.
No to sobie tu teraz trochę pomieszkamy – pisze na Instagramie dziennikarka i pokazuje swoim fanom nowy dom na Kostaryce.
– Polska ma kluczową rolę w naszym zbiorowym, europejskim bezpieczeństwie – powiedział szef brytyjskiego rządu Boris Johnson po spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim. Jak podkreślił, „kiedy Polska jest zagrożona, Wlk. Brytania zawsze jest gotowa pomóc”.
Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska zapowiedziała złożenie skargi do KRRiT na TVN24. Chodzi o przerwanie przez tę stację transmisji z wcześniejszej konferencji PiS. To złamanie podstawowych standardów, naruszenie wolności słowa i prawa obywateli do informacji – mówiła. PiS chce też sprostowania od stacji TVN24.
Opozycja porozumiała się z Pawłem Kukizem w sprawie powołania komisji śledczej, która ma zbadać przypadki nielegalnej inwigilacji obywateli przez służby specjalne w latach 2005–2021 – donosi serwis Onet.
Jak podaje CNN, białoruska narciarka Darya Dolidovich uciekła ze swojego kraju po tym, jak zabroniono jej startu w zimowych igrzyskach olimpijskich z powodu oskarżeń dotyczących jej zaangażowania w ruch opozycyjny w kraju.
Przeciąga się proces uzyskania koncesji przez TVN7. Stacja drogą naziemną może transmitować do 25 lutego 2022 roku. Jednak jeśli nie uzyska koncesji, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji może rozpisać konkurs na miejsce na MUX-7.
Z okazji 80. rocznicy przemianowania Związku Walki Zbrojnej na Armię Krajową w Instytucie Pamięci Narodowej odbyła się konferencja prasowa z udziałem prezesa IPN dr. Karola Nawrockiego, w czasie której zostały zaprezentowane przedsięwzięcia przygotowane przez Instytut upamiętniające największą podziemną armię Europy.
– Inicjatywę powołania sojuszu Warszawa–Londyn–Kijów oceniam jako zmianę stanowiska USA. Wielka Brytania nie robiłaby tego bez wyraźnej zachęty ze strony Waszyngtonu, a to oznacza przeniesienie sympatii z Berlina na Londyn, co może wynikać z rozczarowania postawą Niemiec – mówił w Poranku „Siódma 9” Adrian Stankowski z „Gazety Polskiej”.
– Ludzie, którzy są odpowiedzialni za to, że Polska znalazła się w takiej sytuacji, idąc jeszcze na różne dziwne kompromisy, już dawno powinni wypowiedzieć poręczenia dla tego kredytu, którego nie otrzymaliśmy – mówił w wywiadzie dla portalu DoRzeczy.pl europoseł Solidarnej Polski Patryk Jaki.
Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow powiedział w czwartek po rozmowach z minister spraw zagranicznych W. Brytanii Liz Truss, że w sprawie żądanych przez Rosję gwarancji bezpieczeństwa nie zarysowały się punkty styczne.
Brytyjski lekarz dr Dermot Kearney otrzymał zakaz prowadzenia terapii odwracającej skutki aborcji farmakologicznej. O sprawiedliwość będzie walczył w sądzie.
Ekspert ds. prawa unijnego i międzynarodowego prof. Genowefa Grabowska w rozmowie na antenie TVP Info powiedziała, że Polska nie powinna płacić kary za Turów. Jako przyczynę podała fakt, iż kara została nałożona nie wyrokiem, ale postanowieniem zabezpieczającym.
„Wielkimi chwilami dziennikarstwa” nazwano jakiś czas temu przerwanie transmisji przemówienia Donalda Trumpa przez dziennikarzy amerykańskich zaangażowanych „wiodących stacji”, które wyszedłszy z roli mediów, postanowiły ocenzurować wystąpienie urzędującego prezydenta USA. Najwyraźniej polskie „wiodące stacje” postanowiły wziąć z nich przykład.
Dyrektor programowy TVN Edward Miszczak był gościem w programie „Dzień dobry TVN”, gdzie skomentował temat odmowy udzielenia koncesji naziemnemu kanałowi TVN7. Skrytykował działania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji i stwierdził, że Rada „poluje na TVN”.