Jak informuje RMF FM, Arabia Saudyjska wprowadziła czasowy zakaz importu wołowiny z Polski. Główny Inspektorat Weterynarii pracuje nad zniesieniem blokady.
- USA będą starały się stworzyć takie „sunnickie NATO” które wypełni pustkę geostrategiczną po wycofywaniu wojsk USA z Bliskiego Wschodu. Czy raczej z racji miejsca w którym odbywa się konferencja - Układ Warszawski. Miejmy nadzieję, że nie będą próbowały zmusić Polski do udziału w tym sunnickim NATO - mówi w rozmowie z Jakubem Pacanem ekspert ds Bliskiego Wschodu, dr Wojciech Szewko.
W porannej "Rozmowie Piaseckiego" na TVN24 Ryszard Petru wypowiadał się na temat tzw. "taśm Kaczyńskiego" oraz tego, iż prezes PiS domaga się przeprosin od lidera partii Teraz! za nazwanie go "oszustem".
Były prezydent Lech Wałęsa postanowił walczyć z wypowiedziami, w których nazywany jest „zdrajcą”. Stworzył listę osób do których ma zamiar wysłać listy z pozwami. Jak na razie trafiły do dwóch osób.
Znaki informujące o Alei Armii Ludowej ponownie wróciły do Warszawy, po tym jak wczoraj drogowcy zdemontowali tabliczki z ulicą Lecha Kaczyńskiego. Do przywracania poprzednich nazw ulic odniósł się za pośrednictwem swojego Twittera historyk Sławomir Cenckiewicz.
Sądziliście, że pochwała dla Franka Bleichmanna bolszewickiego bandyty i po. kierownika Wydziału Więzień i Obozów kieleckiego WUBP jest najgorszym co dziś usłyszeliście? Dziennikarka NBC i MSNBC Andrea Mitchell na wizji, w korespondencji z Warszawy powiedziała, że powstanie w getcie warszawskim było walką 'przeciwko POLSKIEMU i NAZISTOWSKIEMU reżimowi"... Słowo "niemiecki" nie padło.
Legendarny burmistrz Nowego Jorku, były współpracownik Ronalda Reagana, a obecnie Donalda Trumpa Rudy (właściwie Rudolph) Giuliani był gościem programu Minęła 20 w TVP Info
Siedzę sobie w tej Ameryce i z pewnego dystansu obserwuję polską debatę polityczną. Oceniając ją, nie uważam wcale, że mam zawsze rację. Jestem bardzo daleki od takiej oceny, zwłaszcza że dotarły do mnie echa krytyki mojej osoby w polskich mediach: „nie będzie nam jakiś polonijny guru mówił, jak mamy żyć w Polsce”. Nie mówię o tym, jak przeciętny obywatel powinien postępować, w swojej publicystyce staram się wskazywać na istotne problemy, a potem pokazywać sposoby ich rozwiązania. Nie mówię, że wszystko, co amerykańskie, jest najlepsze, staram się tylko znaleźć jakąś skalę porównawczą, jeśli chodzi o transparentność, standardy prawne i państwowe procedury.
Jedną z kwestii poruszonych w Polsce przez sekretarza stanu USA Mike'a Pompeo jest tzw. restytucja mienia. Do sprwy odniósł się Leszek Miller
Robert Biedroń przy aplauzie zwolenników ogłosił powstanie swojej partii Wiosny. I jakkolwiek nie zaklinałby rzeczywistości, to jego postulaty oznaczają jedno: kolejną próbę przeprowadzenia w Polsce rewolucji obyczajowej.
"Gratuluję całemu I SLO Bednarska, dyrekcji szkoły, ciału pedagogicznemu, a szczególnie tegorocznym maturzystom zatańczenia Poloneza Równości! Duma" - napisał na Twitterze rzecznik stołecznego ratusza, Kamil Dąbrowa.
"Dziś jako klub radnych PiS w Radzie Miasta Szczecin złożyliśmy projekt uchwały. Chcemy uczcić śp. premiera Jana Olszewskiego. Chcemy, aby Jego imieniem nazwane zostało rondo u zbiegu ulic: aleja Wojska Polskiego, Arkońskiej (Spacerowa), Szafera" - napisał na Twitterze radny tego miasta, Dariusz Matecki.
By otrzymywać świadczenie na drugie i każde kolejne dziecko, rodzice nie będą musieli mieć prawa ustalone do alimentów – pisze „Fakt”.
Dostałem wczoraj z Londynu od Andrzeja Krauzego jego najnowszy rysunek, który przypomniał mi mój własny, przez wiele lat niecenzuralny wiersz z 1971 roku...
„Życie Franka Blaichmana było świadectwem odporności polskiego narodu i amerykańskiego ideału, że każdy kto ma duże marzenia, może wznieść się na wyżyny – bez względu na to, od czego zaczynasz” – powiedział na konferencji prasowej w Warszawie sekretarz stanu USA Mike Pompeo. Problem w tym, że Frank Blaichman podczas wojny należał do komunistycznej bandy rabunkowej. IPN prowadził wobec niego śledztwo w sprawie mordowania AK-owców, czym zresztą oprawca się szczycił. Ale na tym nie koniec. We wspomnieniach – paszkwilu na Polskę - stalinowski zbrodniarz napisał: „Drapieżczo antysemicka Armia Krajowa prowadziła niepohamowaną kampanię mającą na celu mordowanie Żydów”. Gorsze były tylko NSZ. Po 1944 r. Blaichman został ubekiem: „Moim zadaniem było wyłapywanie nazistowskich kolaborantów – Polaków”.
Według norweskiego portal ABC bez wiedzy norweskich władz nieznana liczba urzędników służby opieki nad dziećmi otrzymała z Polski zaproszenie na trzydniowy bezpłatny kurs, obejmujący podróż, wyżywienie i luksusowy hotel.
Krzysztof Wyszkowski pokazał na swoim profilu na Twitterze dokumenty, z których wynika, że gdański ratusz wydał na reklamy w TVN promujące miasto milion złotych.
Zmiana ulic z Lecha Kaczyńskiego z powrotem na Armii Ludowej, to realizacja wyroku Naczelnego Sadu Administracyjnego, który uznał, że decyzję o zmianach nazw podjęto z naruszeniem przepisów, a "opinie IPN w tej sprawie sporządzono w sposób niewłaściwy".
Warszawska konferencja jest, jak sądzę, martwa przed narodzeniem. Jest ona kolejnym przejawem nieuzasadnionej obsesji Stanów Zjednoczonych na punkcie Iranu - tak konferencję bliskowschodnia określił irański minister spraw zagranicznych, Mohammad Dżawad Zarif.
„Konferencja jest nastawiona na 'horyzontalne tematy', to znaczy na problem rozprzestrzeniania broni, terroryzm i zagrożenia hybrydowe, a nie jest skierowana przeciwko Iranowi. Chodzi o to, by ustabilizować ten region, chodzi też o uchodźców” – zapewniał w rozmowie z niemieckim dziennikiem szef polskiej dyplomacji, Jacek Czaputowicz.