- Czyli zakładamy bardzo hipotetyczną sytuację, w której na przykład któryś z wielkich rosyjskich koncernów energetycznych tworzy sobie spółkę córkę na Cyprze i zgodnie z tymi interpretacjami, ta spółka ma prawo już posiadać medium w Polsce, kupić na przykład którąś z telewizji tutaj reprezentowanych i zrobić z niej polską odmianę „Russia Today”. Na to zgody państwa polskiego być nie może - mówił wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel podczas konferencji prasowej w Sejmie.
Podczas wtorkowej blokady AgroUnii w Srocku (woj. łódzkie), gdzie kolumna ciągników spowalnia ruch na dk12, lider protestu Michał Kołodziejczak skrytykował polityków, zarówno rządzących, jak i opozycji. Przed południem szef AgroUnii podał, że został poturbowany przez policję.
We wtorek rząd przyjął projekt nowelizacji tzw. ustawy górniczej, wydłużający do końca 2023 r. możliwość przekazywania kopalń do spółki restrukturyzacyjnej oraz ich likwidacji ze środków budżetowych przez kolejne cztery lata, do końca 2027 r. Nowela przedłuża też regulacje dotyczące osłon dla górników.
- Bloku w Turowie nikt nie zepsuł. Poddany jest, po pierwszym miesiącu działania, zaplanowanemu w kontrakcie przeglądowi. To standard przy tej wielkości inwestycji, aby zapewnić bezawaryjną pracę jednostki w przyszłości - napisano na profilu PGE Polska Grupa Energetyczna na Twitterze.
Polskie Stronnictwo Ludowe opublikowało na Twitterze listę osób pracujących w spółkach Skarbu Państwa albo w spółkach córkach Skarbu Państwa, która zdaniem tej partii pokazuje skalę nepotyzmu Prawa i Sprawiedliwości.
Donald Tusk spotkał się dziś na Długim Targu z mieszkańcami Gdańska. Relację z wiecu prowadził między innymi należący do koncernu Ringier Axel Springer Onet.
W nocy z soboty na niedzielę w centrum Warszawy doszło do koszmarnego wypadku. Na ulicy Marszałkowskiej rozpędzone Porsche z impetem wjechało w przechodzącego przez ulicę inwalidę. Jak podaje tabloid "Super Express" i stowarzyszenie "Miasto jest nasze", samochodem kierował znany motoryzacyjny patoinfluencer Patryk D.
Do sieci trafiło szokujące nagranie z Mielna, na którym widać parę uprawiającą seks na plaży. "Zakochanym" nie przeszkadzało to, że jest środek dnia, a oni znajdują się na środku plaży pełnej turystów. Jak podaje "Super Express", tożsamość mężczyzny, który dopuścił się nieobyczajnego zachowania została już ustalona, a on został ukarany mandatem.
Stanowisko Porozumienia jest niezmienne; poprzemy projekt zmian w ustawie medialnej tylko pod warunkiem zaakceptowania poprawki przez nas przygotowanej - oświadczył we wtorek wicepremier, szef MRPiT Jarosław Gowin. Stany Zjednoczone są gwarantem polskiego bezpieczeństwa - dodał.
Tuż po przewrocie w kierownictwie Platformy, już na pierwszym publicznym spotkaniu w Szczecinie ze słuchaczami Uniwersytetu III wieku, nowy przewodniczący Donald Tusk tłumaczył zdumionym słuchaczom, że premier Ewa Kopacz, miała zamiar wprowadzić program podobny do 500 plus, tylko nie zdążyła, bo Platforma przegrała wybory.
"Naprawdę brak mi słów" - napisał sekretarz generalny socjaldemokratycznej SPD Lars Klingbeil, udostępniając nagranie, na którym widać, jak kandydat na kanclerza Armin Laschet śmieje się w tle podczas przemówienia prezydenta federalnego Franka-Waltera Steinmeiera w strefie powodziowej.
Grupa 12 senatorów z obydwu partii opublikowała we wtorek list otwarty do prezydenta Andrzeja Dudy, apelując, by doprowadził do wycofania noweli kodeksu postępowania administracyjnego lub ją zawetował. Według senatorów prawo ma utrudnić reprywatyzację mienia.
Nie można wykluczyć, że w przyszłym tygodniu polski rząd odsprzeda pierwszą partię szczepionek przeciw COVID-19 - poinformowało we wtorek RMF FM. Przekazano, że Polska może odsprzedać 4 mln dawek preparatów firmy Pfizer, AstraZeneca i Moderny.
Propozycja debaty to kompleks Donalda Tuska, który ma on od lat wobec Jarosława Kaczyńskiego - powiedział we wtorek wiceszef klubu PiS Marek Suski. Jego zdaniem Tusk powinien stanąć do debaty z premierem Mateuszem Morawieckim.
Przed gmachem Ministerstwa Edukacji i Nauki odbyła się demonstracja skierowana przeciwko ministrowi Przemysławowi Czarnkowi.
Dzisiejsza Unia Europejska jest w praktyce tworem-federacją z głównym ośrodkiem kierowniczym w Berlinie.
„Lewica jest tolerancyjna. Lewica walczy o Miłość. To ze strony konserwatywnej musimy spodziewać się najgorszego, a prawicowa przemoc stanowi realne zagrożenie dla Wolności i Demokracji.”
Hiszpania zwróciła się do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej o ponowne zniesienie immunitetu trzem katalońskim eurodeputowanym i przywódcom niepodległościowym, z koalicji Razem dla Katalonii (JxCat), Carlesowi Puidgdemontowi, Toniemu Cominowi oraz Clarze Ponsati.
Jesteśmy Polakami po to, żeby dzielić się między sobą dobrem i solidarnością - mówił lider PO Donald Tusk na wiecu w Gdańsku. Ocenił, że PiS wprowadza w Polsce "ruski ład", "porządek bliźniaczo podobny do tego, który wprowadza Putin w Rosji". Wezwał też lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego do debaty.
Łamiąc traktaty, które nie dają im uprawnień do ingerencji w polski system sądownictwa, unijne instytucje usiłują odebrać Polsce kolejną partie suwerenności.