„Wyjdź do ludzi i powiedz, co masz zamiar z tym zrobić!”. Tusk zaapelował do Kaczyńskiego

Były premier dzień po spotkaniu z mieszkańcami Nakła nad Notecią zorganizował internetową transmisję w mediach społecznościowych, gdzie internauci mogli mu zadawać pytania. "W Nakle mimo fenomenalnej atmosfery zabrakło czasu, aby odpowiedzieć na wszystkie Wasze pytania. Dlatego już dziś [czwartek - przyp. red.] o 18:30 zobaczmy się na żywo" - pisał Tusk.
Jednym z tematów, który poruszył podczas transmisji była sprawa osób niechcących zaszczepić się przeciw COVID-19 i ewentualnego jesiennego ponownego lockdownu z powodu czwartej fali.
- Wicepremier ds. bezpieczeństwa Jarosław Kaczyński milczy, schował się do jaskini. Mamy do czynienia z zielonymi ludzikami, grupami ludzi, którzy gromadzą się w wojskowych mundurach. To przypomina sytuację na Białorusi. Nie wiemy, kto to jest, kto im pozwala na takie działania. Po to, żeby zastraszać ludzi? To jest skandal - stwierdził Tusk.
- Jarosławie, wyjdź do ludzi i powiedz, co masz zamiar z tym zrobić! (...) Oczekujemy jasnych decyzji - zaapelował do szefa PiS były premier.

Pałac Prezydencki odpowiada Tuskowi. "Ze specjalną dedykacją"
Ceny paliw ostro w górę. Polacy domagają się reakcji rządu
"Garść faktów". Jest lista porodówek zamkniętych za rządów Tuska
Przydacz do Tuska: Usuń twitta, a najlepiej konto
Reforma szkolnictwa? Barbara Nowak: „Depolonizacja, deprawacja i debilizacja społeczeństwa polskiego”




