Szukaj
Konto

Ustawa medialna wraca do Sejmu. Posłowie opozycji oburzeni

Ustawa medialna wraca do Sejmu. Posłowie opozycji oburzeni
Źródło: fot. Twitter
Nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji, nazywana również przez media „lex TVN” wróci do Sejmu. – Komisje zwoływane są bardzo często z godziny na godzinę i sami wielokrotnie w takim zwoływaniu komisji pracowaliśmy – twierdzi współprzewodnicząca komisji posłanka PiS Joanna Lichocka. Posłowie opozycji nie kryją oburzenia.

Podczas piątkowego posiedzenia sejmowej Komisji Kultury niespodziewanie wznowiono pracę nad nowelizacją ustawy o radiofonii i telewizji, nazywaną również przez media "lex TVN". Według informacji Wirtualnej Polski, spotkanie miało zostać zwołane 25 minut przed rozpoczęciem. Przeprowadzono głosowanie, na drodze którego ustawa wróciła do Sejmu.

Opozycja w ramach protestu wniosła o zamknięcie posiedzenia komisji, lecz przeciw takiemu rozwiązaniu zagłosowało 15 posłów. Za było 13, a od głosowania wstrzymała się jedna osoba. Oprócz tego Komisja Kultury negatywnie zaopiniowała uchwałę Senatu i zarekomendowała odrzucenie jej przez Sejm.

Posłanka PiS: Nie ma żadnego złamania prawa

Współprzewodnicząca komisji posłanka PiS Joanna Lichocka w rozmowie z mediami stwierdziła, że "nie ma żadnego złamania prawa".

CZYTAJ TAKŻE: Prezes PiS zabrał głos ws. ustawy medialnej. "Mówię to z bólem…"

- Komisje zwoływane są bardzo często z godziny na godzinę i sami wielokrotnie w takim zwoływaniu komisji pracowaliśmy - dodała.

Posłowie opozycji oburzeni

Inne zdanie w tej sprawie mają politycy opozycji. Małgorzata Kidawa-Błońska z Platformy Obywatelskiej pisze o zwołaniu komisji "znienacka". "PiS chce przed końcem roku zrealizować swoje draństwa" - dodaje.

Głos w sprawie zabrał także rzecznik Porozumienia Jan Strzeżek, który przekazał, że partia Jarosława Gowina "nie poprze jakichkolwiek rozwiązań, które ograniczają wolność mediów". "Jeśli dzisiaj PiS zamknie TVN, to jutro na liście będzie Polsat, a pojutrze Onet" - dodał.

Komentarzy: 0
Data publikacji: 17.12.2021 15:16
Źródło: wp.pl / tvn24.pl