Spółki państwowe pod lupą służb specjalnych. Mariusz Kamiński daje czas do końca września
16.09.2016 10:58

Komentarzy: 0
Udostępnij:
Służby specjalne, na zlecenie Mariusza Kamińskiego, skontrolują łącznie 66 państwowych spółek. W czwartek koordynator specsłużb Mariusz Kamiński rozesłał do siedmiu resortów pismo, w którym domaga się informacji o wszystkich umowach zawartych przez przedsiębiorstwa w latach 2015-2016.
Mariusz Kamiński wystąpił o wszystkie umowy zewnętrzne dotyczące doradztwa, usług marketingowych i prawniczych, bezpieczeństwa, dostaw sprzętu a także ubezpieczeniowych i brokerskich. Ministrowie na przekazanie tych informacji mają czas do 30 września.
Ministrowie muszą sporządzić zestawienia, które wykażą z jakimi firmami spółki podpisywały umowy, datę ich zawarcia i okres na jaki zostały podpisane. Muszą podać całkowitą wartość świadczeń objętych tymi umowami, a także uzasadnienia dlaczego w ogóle umowy zostały podpisane.
Zgodę na kontrole wydała premier Szydło. Pisma otrzymali szefowie resortów nadzorujący spółki skarbu państwa.
Po czwartkowej dymisji ministra skarbu Dawida Jackiewicza, media wieszczą lawinowe zmiany w zarządach państwowych spółek.
- Minister zrobił bardzo dużo w resorcie skarbu. Przede wszystkim przygotowane zostały przekształcenia, doprowadził do tego, że projekt likwidacji ministerstwa i przekazania spółek poszczególnym resortom jest na ukończeniu- mówiła premier.
Radio Zet

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Data publikacji: 16.09.2016 10:58
Rząd kapituluje? Ważny minister "uprzejmie prosi" prezydenta Nawrockiego
11.11.2025 09:35
Karol Nawrocki: Oczekuję przeprosin i stawienia się u mnie szefów służb specjalnych
10.11.2025 21:13
Rzecznik prezydenta ostro do rządu: „Was to bawi, Polaków to martwi. Interes państwa jest u was na szarym końcu”
09.11.2025 10:29

Komentarzy: 0
Rzecznik prezydenta Rafał Leśkiewicz stanowczo zareagował na słowa rzecznika ministra koordynatora służb specjalnych Jacka Dobrzyńskiego. W serii wpisów w mediach społecznościowych Leśkiewicz zarzucił rządowi polityczne wykorzystywanie służb specjalnych i ignorowanie zaproszenia Karola Nawrockiego.
Czytaj więcej
Prokuratura stawia zarzuty Kamińskiemu i Wąsikowi. Grozi im do 5 lat więzienia
16.10.2025 15:31

Komentarzy: 0
Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko europosłom Prawa i Sprawiedliwości – Mariuszowi Kamińskiemu i Maciejowi Wąsikowi. Według śledczych złamali oni sądowy zakaz zajmowania stanowisk publicznych, biorąc udział w obradach Sejmu.
Czytaj więcej
Jeśli na czele państwa stoi drań, służby mogą dogadzać jego drańskim intencjom
11.10.2025 09:14


