Ambasadorowie państw członkowskich przy Unii Europejskiej porozumieli się w czwartek w Brukseli w sprawie przyjęcia 9. pakietu sankcji wobec Rosji za jej agresję na Ukrainę – przekazało PAP źródło unijne.
W najnowszym badaniu Kantara PiS zyskuje aż 3 punkty procentowe poparcia.
Uznaliśmy, że zgodnie z życzeniem prezydenta trzeba się jeszcze zastanowić nad projektem nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym, rozpoczniemy pracę nad tym projektem 11 stycznia – poinformował w czwartek wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS).
We wtorek policja poinformowała opinię publiczną, że poszukiwana wokalistka Monika Dejk-Ćwikła, nie żyje – ciało kobiety zostało znalezione w jeziorze Klasztornym w Kartuzach. Choć policja nie chce za dużo mówić o przyczynach tragicznych wydarzeń, na łamach „Super Expressu” podano potencjalną hipotezę.
Kard. Kazimierz Nycz przełamał się dziś opłatkiem z parlamentarzystami, którym życzył, aby „byli wzorem dialogu i troski o dobro wspólne i Polskę”. Metropolita warszawski nawiązał do pomocy uchodźcom z Ukrainy, podkreślając, że „to braterstwo potrzebuje duchowego podparcia”, a jest nim tajemnica Wcielenia. - Bóg po to stał się człowiekiem, abyśmy byli bardziej braćmi – podkreślił.
Zaskakujące nieoficjalne informacje ws. wybuchu w Komendzie Głównej Policji przekazuje należący do Ringier Axel Springer Onet.
Wczoraj w Parlamencie Europejskim odbyła się debata poświęcona zmianom w wieloletnim unijnym budżecie na lata 2021-2027, aby był on przygotowany na nowe wyzwania związane między innym z konsekwencjami agresji Rosji na Ukrainę ale także kryzysem na rynkach surowców energetycznych.
W związku z dyskusją jaka się toczy wokół obywatelskiego projektu „W obronie wolności chrześcijan”, wzmacniającego karalność za ataki na działania związane z kultem religijnym, publikujemy analizę doktor Weroniki Kudły z Laboratorium Wolności Religijnej w Toruniu, prezentującą jak ta sprawa wygląda w wybranych krajach europejskich.
Na szczycie w Brukseli przywódcy UE osiągnęli porozumienie w sprawie 18 mld euro pomocy dla Ukrainy na 2023 r., Krajowego Planu Odbudowy Węgier i podatku od korporacji – przekazało PAP źródło unijne.
Kamil Stoch początku bieżącego sezonu nie może zaliczyć do udanych. Polak aktualnie jest na 18. miejscu klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, lecz jego ostatni występ w Titisee-Neustadt ponownie rozbudził oczekiwania kibiców.
Lawinowo rośnie w Wielkiej Brytanii liczba gospodarstw domowych, które nie radzą sobie z miesięcznym utrzymaniem. Coraz więcej mieszkańców wielkich miast trafia na ulice, a mieszkańcy najbiedniejszego regionu w całym kraju przyznają, że coraz częściej muszą jeść karmę dla zwierząt, bo na nic innego ich nie stać. Rząd szuka pilnego rozwiązania problemu biedy przed nadchodzącą zimą.
34 osoby, które straciły życie w dziwnych okolicznościach, zastraszeni mieszkańcy historycznego miasteczka, bierność lokalnej policji i prokuratury. W tle handel narkotykami.
Jeden z tabloidów nieoficjalnie informuje, że drugą osobą zatrzymaną przez służby ws. zaginięcia Iwony Wieczorek jest kobieta - niejaka Joanna. Ona również ma być osobą z otoczenia zaginionej.
Piosenkarka Monika D. zaginęła 13 grudnia bieżącego roku. Z dostępnych informacji wynika, że kobieta wyszła na spacer z psem i od tego momentu utracono z nią kontakt.
Łomżyńska prokuratura okręgowa skierowała do sądu akt oskarżenia wobec trzynastu osób w związku ze zniszczeniem blisko półtora roku temu fragmentu ogrodzenia - zasieków z drutu ostrzowego - zbudowanego na granicy z Białorusią. Oskarżeni nie przyznają się, w śledztwie nie chcieli wyjaśniać.
Serwis "Sportowe Fakty" informuje, że polski sędzia Szymon Marciniak został wybrany przez FIFA na arbitra niedzielnego finału mistrzostw świata w Katarze Francja-Argentyna.
Rzecznik PiS Rafał Bochenek poinformował w czwartek po południu, że projekt ustawy o Sądzie Najwyższym został zdjęty z porządku obrad Sejmu.
Kilkunastostronicowy projekt noweli ustawy o Sądzie Najwyższym skierowali do Sejmu posłowie PiS w nocy z wtorku na środę. Według autorów proponowane przepisy mają wypełnić wskazany przez Komisję Europejską w sprawie Krajowego Planu Odbudowy kluczowy kamień milowy.
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek wypowiedziała się na temat projektu ustawy o Sądzie Najwyższym. Rząd wiąże z nim wielkie nadzieje na odblokowanie dla Polski środków z KPO.
W ciągu ostatnich 30 lat odsetek regularnie praktykujących w pokoleniu najmłodszym spadł z 69 do 23%, a niepraktykujących wzrósł z 8 do 40%. Słabnie zarówno dziedziczenie postaw religijnych między rodzicami a dziećmi, jak i świadome formowanie w rodzinie do wiary. To, co obserwujemy na poziomie parafii i w rodzinach każe myśleć, że procesy sekularyzacyjne nie wyhamują - mówi w wywiadzie dla KAI prof. Mirosława Grabowska. Dyrektor Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS) wspomina też m.in. o frekwencji w świątyniach po pandemii, odchodzeniu z Kościoła czy wpływie polityki na religijność.