- Jak przystało na głowę państwa przemówienie było swoistym rachunkiem sumienia. Przecież prezydent nikogo indywidualnie nie oskarżył. On mówił o zaniechaniu, które spada na nas wszystkich. Przecież powiedział, że tym pogrzebem nie przywracamy godności „Ince”, „Zagończykowi”. Oni godności nigdy nie utracili. My przywracamy godność państwu polskiemu - mówi Janusz Śniadek.
Główny Urząd Statystyczny opublikował raport o stanie polskiej emigracji zarobkowej. Najwięcej Polaków przebywa na Wyspach Brytyjskich, jednak coraz częściej za praca jeździmy za Odrę.
Sędzia Wojciech Łączewski, który stał się sławny po skazaniu byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego na trzy lata więzienia za prowokację Biura wymierzoną w Andrzeja Leppera, najwyraźniej kłamał. Wczorajszy "Super Express" twierdzi, że Wojciech Łączewski zeznał nieprawdę. Sprawa dotyczy dziennikarskiej prowokacji, w czasie której sędzia korespondował w portalu społecznościowym z fałszywym kontem Tomasza Lisa.
Tomasz Lis postanowił podzielić się swoją wiedzą na temat otoczenia wicepremiera Mateusza Morawieckiego i jego samego. Na swoim Twitterze napisał, że to "nieudacznicy". Oczywiście zero konkretów, jedynie tweet.
– Niczego w szkole nie da się diametralnie zmienić w ciągu jednego roku. Kadencja będzie tym, co zmianę rozpocznie. Młodzież chce poszerzać swoje horyzonty a my, budując klasy w systemie 1-3, 4-6, 1-3, 1-3, ciągle im to uniemożliwialiśmy. Czas to zmienić - powiedziała minister Anna Zalewska w TV Republika.
Rozpoczyna się proces likwidacji Ministerstwa Skarbu Państwa. - W ciągu najbliższych dwóch tygodni będę prezentował na posiedzeniu rządu koncepcję nowego podmiotu, który ma zastąpić likwidowany resort skarbu - powiedział w środę minister Dawid Jackiewicz.
Europie potrzebna jest kontrrewolucja kulturalna. Musimy ruszyć jak husarzy. Stosunki polsko-węgierskie mają większe znaczenie niż polityka. Jeżeli komuś się ufa mówi się, że możemy razem konie kraść. Węgrzy bardzo chętnie z Polakami pójdą konie kraść - zadeklarował premier Węgier Wiktor Orban podczas debaty w Krynicy z Jarosławem Kaczyńskim.
Premier Węgier Viktor Orban został Człowiekiem Roku podczas XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy. Nagrodę wręczyła premier Beata Szydło. Zeszłorocznym zwycięzcą był prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Donald Trump - kandydat na prezydenta USA z ramienia republikanów, podczas spotkania z wyborcami w Virginia Beach w stanie Wirginia, jasno zadeklarował, że jeśli wygra wybory będzie współpracował z Władimirem Putinem.
Komisja Prawna Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy zajmie się raportem w sprawie Smoleńska. Starania o to, aby Komisja zajęła się tematem tragicznych wydarzeń z 10 kwietnia 2010 roku trwały dwa lata.
Do rządu Stanów Zjednoczonych wystosowano zapytanie ofertowe w sprawie zestawów obrony powietrznej Patriot. Poinformował o tym na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach szef Ministerstwa Obrony Narodowej Antoni Macierewicz.
Minister Cyfryzacji Anna Streżyńska zapewnia, że nie stwierdzono żadnego wycieku danych z bazy PESEL i są one są bezpieczne. Podkreśla, że nikt ich nie ukradł i nie używał do zaciągania kredytów. Odpowiadając w Sejmie na pytania posłów zwróciła uwagę, że działania podjęte przez ministerialnych urzędników pokazują na przełamanie słabości państwa w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.
Mahmoud Abbas, prezydent Palestyny, przebywa w Polsce z oficjalna wizytą. Przed południem na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego w Warszawie odbyła się ceremonia powitania.
Premiera filmu fabularnego „Smoleńsk” w reż. Antoniego Krauze odbyła się w poniedziałek wieczorem w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie. Wśród gości byli: prezydent Andrzej Duda i premier Beata Szydło.
Co najmniej dwanaście osób zginęło, a blisko trzydzieści zostało rannych w wyniku wybuchu samochodu pułapki w Bagdadzie. Liczba ofiar może wzrosnąć. Zamach przeprowadziło Państwo Islamskie w nocy z poniedziałku na wtorek w handlowej dzielnicy stolicy Iraku.
Czarne chmury nad prezydent Warszawy Hanną Gronkiewicz-Waltz nie maleją. Sama zainteresowana przyjęła dość ciekawą retorykę... Jak podkreśla jest pierwszym od 27 lat politykiem, który doprowadził do uchwalenia tzw. małej ustawy reprywatyzacyjnej. To nic, że przez osiem rządów jej partii nic nie zrobiono, żeby powstrzymać skalę nieprawidłowości w związku z reprywatyzacjami. Nie widzi nic złego w tym, że rządzi Warszawą już 9 lat i nic w kwestii reprywatyzacji wcześniej nie zrobiła.
Pod koniec 2015 r. do Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych przywieziono z NBP dwie duże zalakowane skrzynie. Złożono je w skarbcu PWPW i więcej się nimi nie interesowano. Gdy przez przypadek odkryto je jakiś czas później, podczas prac remontowych, i poinformowano o tym nowe władze spółki, okazało się, że w skrzyniach znajdują się gotowe arkusze do produkcji banknotów, instrukcja ich drukowania i potrzebne do tego akcesoria. I że są to banknoty, o istnieniu których nie wiedzieli ani eksperci, ani kolekcjonerzy.
Polscy pracodawcy to według jednych prawdziwi bohaterowie walczący z instytucjonalnie uprzywilejowaną zachodnią konkurencją, idiotycznym prawem, tępymi i skorumpowanymi urzędnikami skarbówki, ZUS-u, PIP-u i Sanepidu. Według innych to harpie finansowe traktujące pracownika niczym Rzymianie niewolników, a więc mający ich za „mówiące narzędzia”. Przyjrzyjmy się na konkretnych przykładach argumentom za tą drugą tezą.
- Dysponujemy dużą, silną spółką o kapitale polskim, na bazie której można budować poważny koncern spożywczy. Z potencjałem nawet przejęcia rynku od Niemców - ze Stanisławem Lubasiem, przewodniczącym Sekcji Krajowej Przemysłu Cukrowniczego NSZZ Solidarność rozmawia Krzysztof Świątek.
W ostatnim czasie deputowany Sebastian Wippel (AfD) z parlamentu krajowego Saksonii, na co dzień komisarz policji w Goerlitz, stwierdził, że polityka prowadzona przez Angelę Merkel i jej partię doprowadziła do zamachów terrorystycznych. Stwierdzeniem, że szkoda, iż nie ucierpieli w nich rządzący politycy, ściągnął na siebie zrozumiałą falę krytyki.