„ProjeKTOrija” w Jarosławlu to doroczne forum na, którym prezentowane są Rosjanom techniczne nowinki. W tym roku organizatorzy zaprezentowali robota o imieniu „Borys”, który okazał się być… człowiekiem.
Jednym z rannych w wyniku ataku w Strasburgu jest polski obywatel – poinformowało poprzez swojego Twittera polskie MSZ.
Dzisiejszą opinię publiczną obiegła wiadomość o odnalezieniu przez dziennikarzy Rzeczpospolitej i Polskiego Radia nowych, nieznanych dotąd dokumentów, które sprzedał Amerykanom gen. Czesław Kiszczak. W wywiadzie dla Onetu, dyrektor WBH oraz wiceprzewodniczący Kolegium IPN Sławomir Cenckiewicz tłumaczy czego możemy dowiedzieć się z dokumentów mieszczących się na uniwersytecie w Stanford.
We wtorek Izba Reprezentantów uchwaliła rezolucję, która wzywa europejskich przywódców państw do sprzeciwienia się budowie gazociągu Nord Stream 2.
Rzeczniczka niemieckiego MSW wypowiedziała się na temat wczorajszego ataku we Francji. Według Niemiec atak, który miał miejsce na bożonarodzeniowym jarmarku w Strasburgu nie miał podłoża religijnego.
- Zwrócę się zaraz do pana marszałka Sejmu z wnioskiem o wotum zaufania, o to, żeby Wysoka Izba mogła wyrazić swoje zdanie w odniesieniu właśnie do tego, czy ma być kontynuowany program reform, zmian, który zaproponowaliśmy. Jednocześnie też jest to ważne dlatego, że zbliża się jutro i pojutrze posiedzenie Rady Europejskiej, posiedzenie bardzo ważne i na tym posiedzeniu Rady Europejskiej ja muszę mieć pewność, że rząd ma mandat, że rząd ma poparcie większości parlamentarnej - mówił Premier Mateusz Morawiecki w Sejmie uprzedzając zapowiadany przez opozycję wniosek o wotum nieufności
Od środowego rana grupa rolników blokuje autostradę A2 w stronę Warszawy na wysokości Brwinowa. Domagają się m. in. pomocy w rozwiązaniu problemów związanych z zagrożeniem ASF.
Poseł Unii Europejskich Demokratów Jacek Protasiewicz przynał, że prawdopodobnie dołączy do koła poselskiego Nowoczesnej.
Wpłynął wniosek o wotum odwołanie przewodniczącej partii konserwatywnej Theresy May. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się dziś wieczorem .Jest to skutek buntu jaki ma miejsce w szeregach jej partii.
Niemiecki koncern Axel Springer Polska, wydawca dziennika "Fakt", pozwał korespondenta TVP w Berlinie Cezarego Gmyza. Springer domaga się przeprosin oraz wpłaty 200 tysięcy złotych na cel społeczny.
Katowice będące gospodarzem tegorocznej konferencji klimatycznej COP24 są szeroko komentowane również po zachodniej stronie Odry. Niemiecki dziennik Frankfurter Allgemeine Zeitung chwali tempo rozwoju Górnego Śląska i podkreśla jego kulturową odrębność.
W Hoover Institution & Archives znajdującym się na uniwersytecie w Stanford w Kaliforni dziennikarze „Rzeczpospolitej” oraz Polskiego Radia odnaleźli nieznane dokumenty i zdjęcia należące niegdyś do nieżyjącego od trzech lat generała Czesława Kiszczaka.
Podczas wieczornej strzelaniny w Strasburgu zginęły trzy osoby. Dwanaście zostało rannych, w tym sześć ofiar jest w ciężkim stanie. Mimo zidentyfikowania sprawcy przez francuskie władze, dalej nie udało się go ująć.
Powiększające się dysproporcje wynagrodzeń w budżetówce, brak realizacji obietnic wyborczych w zakresie wysokości kwoty wolnej od podatku, waloryzacji kosztów uzyskania przychodu i kwot progów podatkowych, osłabienie dialogu społecznego i pomijanie związków zawodowych w procesie konsultacji, a dodatkowo niepewność co do przyszłych cen energii i niejasne deklaracje wprowadzenia rekompensat dla odbiorców indywidualnych, to główne powody planowanych przez Solidarność protestów. O ile rząd nie przystąpi do konstruktywnego dialogu – czytamy w stanowisku, które późnym wieczorem przyjęła obradująca dzisiaj w Gdańsku Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność”.
W Strasburgu, w którym znajduje się jednak z dwóch siedzib Parlamentu Europejskiego, miała miejsce strzelanina. Obecnie trwa pościg za sprawcami. Niestety są już ofiary. Siedziba PE jest w tej chwili zablokowana
Mija rok od zaprzysiężenia przez prezydenta Andrzeja Dudę rządu premiera Mateusza Morawieckiego. W minionym tygodniu wszystkie ministerstwa podsumowały ostatnie trzy lata – czas rządów Prawa i Sprawiedliwości. Jakie były?
Pamiętam, że jako młody chłopak czytałem jednocześnie po kilka książek, po które sięgałem na zmianę w zależności od nastroju. Zawsze starałem się mieć pod ręką jakieś nowe, co w smutnych latach osiemdziesiątych nie było łatwe. Dla chcącego jednak, nic trudnego. Zbierałem butelki czy grzyby, a potem za parę groszy kupowałem reklamówkę książek w zaprzyjaźnionym antykwariacie w Białymstoku przy Rynku Kościuszki. Kumple zazdrościli mi szczególnie szerokiej bibliografii Lema.
- Grzegorz Schetyna upiekł dwie pieczenie na jednym ogniu. Zatopił główną konkurencję swej partii, czyli Nowoczesną, a po drugie, powrót Donalda Tuska do polskiej polityki stał się mrzonką. To Tusk był największym orędownikiem powstania szerokiej koalicji antypisowskiej - mówi specjalnie dla Tysol.pl Tomasz Rzymkowski w rozmowie na temat długów Nowoczesnej, działań Grzegorza Schetyny, powrotu Donalda Tuska, czy nowych bytów na polskiej scenie politycznej. Rozmawiał Robert Wąsik.
Według nieoficjalnych ustaleń portalu wirtualnemedia.pl Grupa Fratria w ostatniej chwili złożyła ofertę firmie Czech Media Invest, która jest właścicielem, m.in. Radia Zet. Sprawa jest szeroko komentowana przez internautów i publicystów, głos zabrał także analityk preferencji społeczno-politycznych i socjolog Marcin Palade.
Niemiecki dziennik "Bild" poinformował dziś, że w archiwach Stasi - Ministerstwa Bezpieczeństwa NRD - znaleziono legitymację tajnej policji NRD wystawioną mjr Władimira Putina.