Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Gertruda Uścińska była gościem Polskiego Radio 24. Mówiła między innymi na temat elementów Tarczy Antykryzysowej, które dotyczą zwolnień płatników ze składek ZUS
Amerykański prezydent Donald Trump zadeklarował, że Waszyngton wciągnie Antifę na listę organizacji terrorystycznych. Lewicowa bojówka i jej zaangażowanie w trwających zamieszkach wpisują się w niechlubną tradycję anarchistycznego terroru. Policja i Gwardia Narodowa na ulicach, wybijane witryny sklepowe przez lewicowych bojówkarzy, kradzieże, napady na podróżujące samochodami rodziny, podpalenie kościoła, a nawet zdewastowany pomnik polsko-amerykańskiego bohatera Tadeusza Kościuszki – w USA trwa kieszonkowa rewolucja.
Wcześniejsze doniesienia o nieprawidłowościach w badaniach sondażowych, ale też chyba dość powszechne ogólne poczucie, że sondaże służą bardziej kształtowaniu opinii publicznej niż jej badaniu, to jedno. Co innego osobiste doświadczenie. Mira Suchodolska, wcześniej dziennikarka Newsweeka i Polska the Times, obecnie wydawca w Infor.pl, postanowiła zostać respondentem sondażowni i doświadczyć "bycia badanym" osobiście.
Dziś w TVN można było zobaczyć inforgrafikę ukazującą księży redemtorystów z Tuchowa, pośród których wykryto ognisko koronawirusa. Po święceniach, które odbyly się w sobotę, wykryto 6 przypadków koronawirusa. Księża nie wiedząc o tym, że mogą być zarażeni podróżowali po kraju, co obrazuje ponura grafika, której ważnym elementem są czarne postacie księży z ogromnymi krzyżami
Nie tak dawno pisałem na tysolu o widmie krążącym nad Polską i światem. Widmie czerwonego ekstremizmu, który po latach walki w obszarach kontrkultury, ma szansę na powrót do rewolucyjnych korzeni. I oto w USA mamy od paru dni próby wzniecenia rewolucji w starym, marksistowskim stylu.
Według informacji podanych dziś po południu przez Ministerstwo Zdrowia odnotowano 317 nowych przypadkach koronawirusa i 10 kolejnych zgonów. Razem w ciągu ostatniej doby odnotowano 576 nowych zakażeń, 16 osób zmarło.
Tzw. strajk przedsiębiorców zakończył się w sobotę przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie. W ocenie policji protest przebiegł spokojnie.
W Stanach Zjednoczonych trwają protesty związane ze śmiercią czarnoskórego George'a Floyd'a. Protesty przerodziły się w zamieszki radykalnie lewicowych bojówkarz, uliczną przemoc, oraz szabrowanie sklepów. Celebryci czują się w obowiązku wyrazić poparcie dla protestów. Z różnym skutkiem.
Sympatyczna reakcja prezydenta Andrzeja Dudy. Po przeczytaniu na Twitterze zaproszenia od młodej pary z okolicy, gdzie przebywał na spotkaniach z wyborcami, pojawił się osobiście na uroczystości zaślubin i złożył Państwu Młodym życzenia.
Przez ostatnie pięć lat polskie sprawy były i są absolutnie na pierwszym miejscu - mówił w sobotę na spotkaniu z mieszkańcami Zaleszan (woj. podkarpackie) ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda.
Jeżeli spotka mnie najwyższy zaszczyt zostać prezydentem, to nie pozwolę, żeby nas dzielono, żeby nas opluwano, nie pozwolę na ten język pogardy – mówił w sobotę w Krakowie kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski.
Poseł Prawa i Sprawiedliwości Jan Mosiński był gościem Polskiego Radia 24. Komentował kampanię wyborczą, a także projekt uniemożliwienia przedawnienia zbrodni komunistycznych.
- To silny cios dla relacji transatlantyckich: Według doniesień medialnych rząd amerykański planuje w ciągu najbliższych trzech miesięcy wycofać prawie jedną trzecią swoich żołnierzy [z Niemiec]. Krytykują to przedstawiciele Wielkiej Koalicji - czytamy w artykule "Znaczna redukcja wojsk. Trump najwyraźniej chce wycofać 9500 żołnierzy z Niemiec" w internetowej wersji Frankfurter Allgemeine Zeitung
Sebastian Kaleta, sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości i przewodniczący komisji ds. reprywatyzacji nieruchomości warszawskich w ostrych słowach podsumował działalność Rafała Trzaskowskiego jako prezydenta Warszawy.
Z mojej strony jest pełne poparcie dla Planu Dudy, czyli planu solidarnego rozwoju Polski na następne lata; Polska tego planu potrzebuje - podkreślił w sobotę premier Mateusz Morawiecki.
Kilkuset uczestników tzw. strajku przedsiębiorców zebrało się w sobotę na placu Zamkowym i po godz. 15 wyruszyło w kierunku Pałacu Kultury i Nauki. Mają ze sobą żółte flagi z logo tzw. Strajku Przedsiębiorców. Skandują hasła „Dość kwarantanny” i „Wolność”.
Dziennikarz i publicysta tygodnika "Do Rzeczy" Piotr Semka był gościem Polskiego Radia 24. Komentując dotyczczasowy przebieg kampanii wyborczej, za największych przegranych uznał Władysława Kosiniaka-Kamysza i Roberta Biedronia.
Na Polach Lednickich (woj. wielkopolskie) w sobotę po południu rozpoczęło się XXIV Spotkanie Młodych Lednica 2000. W tym roku, po raz pierwszy w historii spotkań, Lednica odbywa się on-line; uczestnicy gromadzą się nie przy Bramie-Rybie, ale przy komputerach i telewizorach.
Piotr Naimski, sektetarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów był gościem Polskiego Radia 24. Odniósł się m.in. do przyczyn upadku rządu premiera Jana Olszewskiego oraz skomentował obecne i przeszłe działania opozycji.
"Ministerstwo Sprawiedliwości i Prokuratura Krajowa zgodnie oświadczają, że w opublikowanym w sobotnim wydaniu »Gazety Wyborczej« artykule pt. »Ziobro idzie po władzę« autorka Dominika Wielowieyska zawarła nieprawdziwe informacje i manipulacje, które wprowadzają w błąd opinię publiczną i podważają wiarygodność państwowych instytucji" – czytamy w oświadczeniu Ministerstwa Sprawiedliwości i Prokuratury Krajowej.