W wieku 79 lat zmarł aktor Feliks Szajnert - poinformował w sobotę Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, na deskach którego występował przez niemal pół wieku.
12-letni chłopiec zginął w wypadku na zalewie Wióry w gminie Pawłów (Świętokrzyskie) – przekazały służby ratunkowe. Chłopiec prawdopodobnie spadł z materaca ciągniętego przez skuter wodny. Okoliczności wypadku są wyjaśnianie pod nadzorem prokuratora.
Media obiegła smutna wiadomość o śmierci znanego aktora. Miał zaledwie 30 lat.
Księżna Kate, żona brytyjskiego następcy tronu księcia Williama, poinformowała niedawno, że jej styczniowy pobyt w szpitalu i przebyta operacja jamy brzusznej były związane z wykrytym u niej rakiem. Od tego momentu oczy całego świata skierowane są na Pałac Buckingham.
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB) wydało ostrzeżenie przed burzami.
Konstytucjonalista prof. Ryszard Piotrowski ocenił środowe wejście policji i prokuratora do siedziby Krajowej Rady Sądownictwa. Jego zdaniem mamy do czynienia z naruszeniem konstytucji. – Nie było stanu wyższej konieczności, nie było zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi, ani dla mienia w wielkich rozmiarach. Można było zaczekać na powrót rzecznika dyscyplinarnego – uważa konstytucjonalista.
Szwedzkie farmy wiatrowe mają poważne problemy z rentownością. Generują ogromne straty finansowe i nie widać perspektyw na odwrócenie tego trendu. "Jesteśmy na początku fali bankructw w branży energetyki wiatrowej" – piszą na łamach serwisu kvartal.se ekonomiści Christian Sandström i Christian Steinbeck.
Wywiad prezydenta USA Joe Bidena dla ABC nie rozproszył obaw wyborców i wielu Demokratów o jego zdolność do pokonania Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich – oceniły w sobotę dzienniki „New York Times” i „Washington Post”.
Czy według standardów Facebooka, nie wolno pisać o zbrodniach niemieckich z czasów II wojny światowej? Okazuje się, że medium społecznościowych usunęło wpis profilu British Poles o 83. rocznicy mordu na lwowskich profesorach.
Nie milkną echa ujawnionego przez Telewizję Republika dokumentu, z którego ma wynikać, że MON zamierza w latach 2025–2028 ograniczyć wydatki na obronność. Prezydent Andrzej Duda rozmawiał na temat ewentualnego obcięcia wydatków w tym zakresie z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem.
W piątek kierowca wjechał w grupę rowerzystów znajdujących się na chodniku. Jedno dziecko zginęło na miejscu, drugie w stanie ciężkim przetransportowano do szpitala. Życiu 12-latka, który trafił do szpitala, nie zagraża niebezpieczeństwo.
58,2 proc. Polaków uważa, że Polska powinna domagać się reparacji od Niemiec za II wojnę światową – wynika z sondażu SW Research dla rp.pl.
O konwencie partyjnym w Grugahalle w mieście Essen mówiono już od dłuższego czasu, bo do końca nie było wiadomo, czy ten konwent w ogóle będzie miał miejsce w tym, a nie innym miejscu.
Kto lepiej sprawdziłby się w drugiej turze wyborów prezydenckich po stronie Prawa i Sprawiedliwości? Patryk Jaki czy Mateusz Morawiecki? Zapytano Polaków.
Wpis poseł Koalicji Obywatelskiej wywołał burzę w sieci.
IMGW wydał ostrzeżenia przed burzami dla zachodniej części Polski oraz przed upałami we wschodniej części kraju.
Donald Tusk zaprosił wspólnie z marszałek Senatu Małgorzatą Kidawą-Błońską organizatorów protestu dot. prawa autorskiego do centrum „Dialog” na środę na godz. 13.
Komisja śledcza ds. tzw. afery wizowej wezwała na wtorek b. prezesa Orlenu, obecnie europosła PiS Daniela Obajtka. To czwarta próba przesłuchania Obajtka, tym razem ma być skuteczna. Komisja przesłucha też Pawła Majewskiego z MSZ i szefa agencji zatrudnienia Macieja Lisowskiego.
5 lipca 1953 roku UB i MO rozbiły oddział por. Wacława Grabowskiego „Puszczyka”, ostatniej formacji Narodowego Zjednoczenia Wojskowego na Mazowszu Północnym.
Jakub Żulczyk skrytykował, jak wszyscy chyba zauważyliśmy, panią minister edukacji narodowej. Coś tam nawet padło, że „obrzydliwe”, a nawet, że „jak Czarnek”, czyli grubo. Żulczyk, był (i jest!) pisożercą i Dudofobem, związanym sercem z obozem 15 X, jednak w obronie dwóch wielkich polskich piór: Jarosława Marka Rymkiewicza i Jacka Dukaja, pokazał uśmiechniętej Polsce gest Kozakiewicza. (W nawiasie sam sobie daję medal za użycie 5 nazwisk wybitnych Polaków w jednym zdaniu felietonu). Niestety, nie jest to w Polsce standard, żeby w obronie prawdy elita po prostu stawała, nie bacząc na to, czy atakujący nałożyli na ramię opaskę „PiS” czy „PO”. Standardem jest wygodnictwo. Moi? Dobrzy. A że naprawdę niedobrzy? Pytanie jest tendencyjne.