Minister spraw zagranicznych Francji Jean-Yves Le Drian stwierdził, że Polska chce na nowo pisać historię.
Media na Ukrainie komentują decyzję o podpisaniu przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacji ustawy o IPN.
Przed Sądem Okręgowym w Warszawie zapadł wyrok, zgodnie z którym Zbigniew Stonoga musi przeprosić wicepremiera Jarosława Gowina za insynuacje dotyczące jego wnuka.
Pracownicy sektora przemysłowego będą pracować 28 godzin tygodniowo. I dostaną podwyżki.
- Czerwone rody zamiast być z życia publicznego wyczyszczone, robią w nim za "autorytety" - mówi Adam Andruszkiewicz.
Kryminalni z katowickiej komendy wojewódzkiej i komendy w Rybniku zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o zabójstwo młodej kobiety. Pomimo tego, że ma dopiero 20 lat, ma już bardzo bogatą kartotekę policyjną. Teraz grozi mu dożywotni pobyt w więzieniu.
- Nigdy nie zagłosujemy za sankcjami dla Polski, ale czym innym jest głosowanie na jednego z wiceprzewodniczących PE - powiedział na antenie radiowej Jedynki Władysław Kosiniak-Kamysz.
Michał Kamiński, który niedawno przeszedł do klubu Polskiego Stronnictwa Ludowego, uważa, że dzięki Platformie Obywatelskiej, w ostatnich latach mniej używano sformułowania "polskie obozy śmierci".
Proponujemy rodzicom nowe rozwiązanie, aby nie obawiali się powrotu do pracy – mówi Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, w rozmowie z Izabelą Kozłowską.
- Oświadczenie sekretarza stanu USA R. Tillersona pokazuje skalę wyzwania, jakie przed nami stoi, jeśli chodzi o dialog i wyjaśnianie ustawy o IPN - powiedział PAP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski po tym jak Sekretarz Stanu USA Rex Tillerson wyraził rozczarowanie decyzją Prezydent Andrzeja Dudy o podpisaniu ustawy o zmianie ustawy o IPN
- To nie jest złe stanowisko (Tillersona) ws ustawy o IPN, tj. przy aktualnym izraelskim wpływie na politykę obecnej administracji US mogło być zdecydowanie gorsze - uważa ekspert d/s Bliskiego Wschodu i stosunków międzynarodowych Wojciech Szewko, po tym jak Rex Tillerson Sekretarz Stanu USA wyraził rozczarowanie decyzją Prezydenta Andrzeja Dudy o podpisaniu ustawy o nowelizacji ustawy o IPN
Ostatnie tygodnie wypaliły mnie pod względem zawodowym, psychicznym i fizycznym w wyjątkowym stopniu. Cóż, zdarza się, jako architekt jestem przyzwyczajony do pewnej cykliczności natężenia pracy, może już nie jestem w stanie zarywać nocek, a przynajmniej nie tak, by efektywnie po nich pracować, ale ciężka praca nie jest mi obca. A jednak ostatnie tygodnie również w tym kontekście zrobiły na mnie spore wrażenie.
Kulisy procedowania nad ustawą o ograniczeniu handlu w niedzielę w sejmie ujawnia Janusz Śniadek, poseł PiS i były przewodniczący Solidarności w rozmowie z Andrzejem Berezowskim.
Po zapowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy, Jan Tomasz Gross napisał komentarz dla Financial Times, w którym ostro skrytykował ustawę o IPN.
Do RP pojechał sekretarz stanu Rex Tillerson. Polonia nie była na to właściwie przygotowana. Z jednej strony Polonia nie ma wymówek, bo żyją Polonusi od wielu lat w wolnym kraju, niektórzy tutaj się urodzili, więc powinni nauczyć się, jak grać w polityczną grę. Z drugiej strony osoby lgnące do organizacji polonijnych i najbardziej zaangażowane w sprawy kraju to ludzie zwykle urodzeni i wykształceni w PRL. Naturalnie są też tacy, nieliczni, urodzeni albo przynajmniej gruntownie wykształceni w USA, w sprawy polskie zaangażowani. Oni rozumieją, co to jest planowanie strategiczne. Często to właśnie oni wiedzą, jak zrobić badania, jak napisać list, jak się komunikować, jak podejść do polityka, jak zwrócić się do mediów. Dzięki internetowi ich skuteczność rośnie, a każdy może czerpać z zasobów intelektualnych, które zgromadzili i udostępnili w przestrzeni wirtualnej. Bezkonkurencyjny pod względem profesjonalizmu jest bezsprzecznie Polish Canadian Congress, sekcja Toronto, który zachwyca głębią swych przemyśleń od kilkudziesięciu dobrych lat (http://www.kpk-toronto.org/obrona-dobrego-imienia/). Tylko trzeba chcieć i umieć.
Starzejące się społeczeństwo i zwiększony popyt na świadczenia medyczne, brak lekarzy i pielęgniarek, który wymusza podwyżki ich wynagrodzeń, oraz konieczność inwestowania w nowoczesne technologie i sprzęt diagnostyczny – to główne czynniki, które składają się na wzrost kosztów opieki medycznej. Dotyczy to zarówno publicznej służby zdrowia, jak i coraz popularniejszego w Polsce sektora prywatnego. Podmioty prywatne coraz częściej decydują się na waloryzację cen usług medycznych, żeby utrzymać wysoką jakość opieki.
- Reporterzy „Magazynu śledczego” podążają tropem bulwersującego i wielowątkowego skandalu korupcyjnego z udziałem Stanisława Koguta, zawieszonego w prawach członka PiS-u, byłego przewodniczącego komisji infrastruktury. Co łączy służbę więzienną, dworce autobusowe oraz fundację dla osób niepełnosprawnych? Jakie interesy prowadził syn senatora, Grzegorz? W jakim celu parlamentarzysta spotykał się z prezydentem Krakowa, Jackiem Majchrowskim? Dlaczego wstawiał się za przestępcą? Którzy senatorowie głosowali przeciwko aresztowaniu Stanisława Koguta?
Nie milkną echa po ogłoszeniu decyzji Andrzeja Dudy ws. ustawy o IPN. Prezydent zdecydował się podpisać ustawę, kierując ją jednocześnie do zbadania przez Trybunał Konstytucyjny. Ruch ten skomentował na Twitterze publicysta Dawid Wildstein, który zaaprobował decyzję prezydenta.
Co powiecie na debatę? - zapytał na Twitterze Washington Post poseł Prawa i Sprawiedliwości Dominik Tarczyński. Amerykańska gazeta, w której publikuje między innymi Anne Applebaum pyta na swoich łamach: "Jeżeli polska chce zakazać obwiniania jej za współudział w nazistowskich zbrodniach, to co z Jedwabnem?"
Szef Platformy Obywatelskiej skomentował na Twitterze decyzję Andrzeja Dudy o podpisaniu i skierowaniu ustawy o IPN do Trybunału Konstytucyjnego. Polityk jest zdania, że prezydent jest "wykonawcą woli Kaczyńskiego" i postąpił "wbrew racji stanu".