- Rząd Beaty Szydło ma mnóstwo szczęścia, ale rzeczywiście szczęściu trzeba pomagać. PiS pomaga, ma świetne wyczucie globalnych wiatrów. Jarosław Kaczyński świetnie ustawił hasła - "my jesteśmy spoza głównego nurtu", ma świetne wyczucie nastrojów społecznych - chwalił rząd PiS w porannej rozmowie PR24 dziennikarz "Polska The Times" Agaton Koziński.
- Sędzia, która skazała mnie w innym procesie przeciwko Lechowi Wałęsie, natychmiast awansowała do sądu apelacyjnego. Bez wysługiwania się temu staremu układowi, młodzi sędziowie nie mają szans w przyszłości. To jest cały skomplikowany system - mówił w TVP Info Krzysztof Wyszkowski.
Ceny jaj szybują w górę. Obecnie płacimy za nie o prawie jedną czwartą więcej niż rok temu. Z analizy banku BGŻ BNP Paribas wynika, że za sztukę w hurcie trzeba już zapłacić 40,5 grosza - to najwyższy poziom cen od 2012 roku. A to nie koniec podwyżek.
Zakończyło się przesłuchanie Marcina P. Twórcę Amber Gold w warszawskim Sądzie Okręgowym. - Prokuratura w ogóle nie była zainteresowana współpracą ze mną, nie dążyła do ustalenia ról procesowych osób, które były w moim kręgu, a funkcjonariusz ABW twierdził, że komisja śledcza ds. Amber Gold nigdy nie powstanie - powiedział świadek podczas przesłuchania.
Na polskiej skrzynce ATM zarejestrowano reakcję czujnika na gwałtowny wzrost ciepła. Komisja Millera ukryła ten fakt – donosi "Gazeta Polska", która powołuje się na "sensacyjne" ustalenia podkomisji smoleńskiej.
W ciągu najbliższych kilkunastu dni przekaże opinii publicznej decyzje o zmianach w Radzie Ministrów, które podjęłam - zapowiedziała we wtorek w "Jeden na jeden" w TVN24 premier Beata Szydło. Dodała, że "te decyzja została już podjęta i będą zmiany w rządzie".
Do tragicznego zdarzenie doszło na granicy polsko-białoruskiej. W miejscowości Bruzgi-Kuźnica Białostocka na terenie Białorusi, w aucie znaleziono martwego 44-latka. To obywatel Polski.
Kodeks pracy to tylko minimum przyzwoitości. Dopiero układy zbiorowe są podstawą prawdziwej partycypacji pracowniczej. Solidarność będzie o nie walczyć, bo dziś art. 20 Konstytucji realizuje tylko część wskazanej w nim idei społecznej gospodarki rynkowej, tę o wolności działalności gospodarczej. W części społecznej to zapis martwy – mówił szef „S” Piotr Duda, otwierając 17 października w Warszawie konferencję „Układy zbiorowe pracy – drogą do społecznej gospodarki rynkowej”.
Jak zabezpieczyć w konstytucji ochronę praw pracowniczych? Jak znaleźć równowagę pomiędzy społeczną gospodarką rynkową, a swobodą działalności gospodarczej? W jaki sposób wzmocnić w ustawie zasadniczej instytucję referendum obywatelskiego? M.in. na te pytania starali się odpowiedzieć uczestnicy debaty „Wspólnie o konstytucji”, która odbyła się 23 października w siedzibie śląsko-dąbrowskiej Solidarności.
Będzie strajk w Operze Bałtyckiej. W sobotę na scenie opery nie będzie grane Requiem, zaplanowane na godzinę 18. Dramatyczny protest artystów i pracowników technicznych tej podległej marszałkowi woj. pomorskiego instytucji kultury ma związek z potwierdzonym przez inspekcję pracy łamaniem praw pracowniczych, zwolnieniem z pracy związkowego działacza Krzysztofa Rzeszutka, zapowiadanymi przez dyrekcję dalszymi zwolnieniami, niejasną sytuacją finansową placówki i jak twierdzą protestujący – brakiem zainteresowania ze strony Urzędu Marszałkowskiego oraz akcją dezinformującą prowadzoną przez niektórych urzędników.
Sąd w Gdańsku zdecydował, że Krzysztof Wyszkowski musi przeprosić Lecha Wałęsę za swoje medialne wypowiedzi, że wygrał z b. prezydentem proces, który Wałęsa wytoczył mu za nazwanie go byłym agentem SB o ps. Bolek. Krzysztof Wyszkowski skomentował wyrok sądu na Twitterze.
Filozof i publicysta Jan Hartman, znany ze swojej niechęci do rządu Prawa i Sprawiedliwości, był gościem Jacka Żakowskiego w Superstacji. Filozof skrytykował Platformę Obywatelską, co spotkało się ze stanowczą reakcją dziennikarza.
Funkcjonariusze wołomińskiej komendy pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga w Warszawie, prowadzącej śledztwo ukierunkowane w zwalczanie przestępczość narkotykową na terenie garnizonu warszawskiego, zatrzymali kolejne osoby powiązane z grupą przestępczą zajmującą się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych w Warszawie oraz powiecie wołomińskim.
Biuro poselskie Patryka Jakiego na ulicy Oleskiej stało się celem ataków wandali. Do sieci trafiły zdjęcia, na których widać wymalowane czerwoną farbą napisy "Dość propagandy PIS". Ponadto tablica informacyjna biura została obklejona naklejkami z logiem "Obywateli RP".
"Spór [o uchodźców] się skończył, bo skończyły się daty tego nadziału. Nie można powiedzieć, że teraz Tusk poparł Polskę w tej kwestii. On jej nie popierał gdy byliśmy bombardowani i szantażowani, m.in czym? Dzisiaj odbywa się debata w Parlamencie na temat budżetu UE. Chciałem z dumą podkreślić, że nie ma tam żadnych sugestii aby ten budżet w kontekście Polski zmniejszyć, zawiesić, nie ma żadnej kary za to, że Polska była niepokorna i wyraziła zdroworozsądkowe stanowisko w kwestii imigrantów islamskich" - mówił Ryszard Czarnecki w wideo-rozmowie z Telewizją Republika.
Twórca piramidy finansowej Amber Gold Marcin P. zeznaje dzisiaj przed komisją śledczą. "Jak zaksięgować przelew na milion, dwa lub trzy, który ma w tytule "zasilenie"?" - pytała Małgorzata Wassermann.
Prezydent stolicy była gościem w telewizji "Rzeczpospolitej". Stwierdziła, że kary finansowe nakładane na nią przez Komisję Weryfikacyjną są naruszaniem podstawowych praw człowieka. "Zamierzam zgłosić sprawę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka i jestem przekonana, że wygram" - zapowiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Trybunał Konstytucyjny ogłosił orzeczenie w sprawie wniosku posłów Prawa i Sprawiedliwości co do konstytucyjności regulaminu wyboru I prezesa Sądu Najwyższego.
Czy to możliwe, aby firma zajmująca się montażem klimatyzacji organizowała festiwal sztuki, fryzjerka premierę filmu, a firma informatyczna festiwal gotowania żuru i pieczenia chleba? Tak, jeśli jest to sposób na wyprowadzenie pieniędzy z budżetu miasta. Reporterzy "Magazynu śledczego Anity Gargas" wracają tematu związanego z Inowrocławiem, w którym nieprzerwanie od lat władzę sprawuje prezydent Ryszard Brejza. Podążają tropem fikcyjnych faktur wystawianych ratuszowi. Dlaczego zaraz po naszym pierwszym programie do ratusza wkroczyli agenci CBA? Kto sporządzał i podpisywał fałszywe faktury? Czy prezydent Brejza będzie się starał ukryć za plecami urzędników i właśnie im przypisać odpowiedzialność za poważne nieprawidłowości?
Grzegorz Horodko to polski kibic, którego przed meczem Danii z Polską brutalnie pobiła, a następnie aresztowała tamtejsza policja. Na wolność wyszedł w poniedziałek. Dzisiaj na łamach portalu "Sportowe fakty" mężczyzna opowiada swoją wersję wydarzeń.