Katarzyna Lubnauer była dzisiaj gościem Andrzeja Stankiewicza w programie "Onet Opinie". Szefowa Klubu Nowoczesnej ostro skrytykowała Platformę Obywatelską, z którą Nowoczesna nie może dojść do porozumienia w sprawie kandydatów do wyborów samorządowych.
Marek Suski, członek komisji ds. afery Amber Gold ostro skrytykował działania Komendy Wojewódzkiej Policji w okresie działalności Amber Gold w Gdańsku.
W roku 1918 Polska odzyskała niepodległość. Czy dziś po niemalże stu latach od tego wydarzenia, warto stawiać pytania, gdzie powinniśmy być jako kraj za następne sto lat? Na to pytanie odpowiada prof. Marek Jan Chodakiewicz w rozmowie z Andrzejem Berezowskim.
Dzisiaj o godzinie 8.00 w siedzibie Krajowej Rady Sądownictwa (KRS) odbyło się spotkanie przewodniczącego KRS Dariusza Zawistowskiego z przedstawicielami asesorów, oraz przedstawicielem Stowarzyszenia Sędziów Polskich IUSTITIA.
Władze miejskie w Gdańsku wychodzą naprzeciw postulatom środowisk propagujących ideologię LGBT. Gdańscy samorządowcy rozważają m.in. wprowadzenie w lokalnych szkołach tzw. warsztatów antydyskryminacyjnych, stygmatyzujące oznaczanie aptek farmaceutów korzystających z wolności sumienia, a także podpisanie, promującej ideologię gender, Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym.
W wywiadzie dla Telewizji Trwam i Radia Maryja prezydent Andrzej Duda poparł ograniczenie handlu we wszystkie niedziele. Uznał takie rozwiązanie za normalne, które obowiazuje w wielu krajach.
Znany pisarz, Janusz Rudnicki nazwał jedną dziennikarkę k****, inną obraził tak, że nie zapomni mu tego do końca życia. Kobiety ujawniły wszystko dołączając do popularnej ostatnio akcji #MeToo. W obronie pisarza stanęła m.in. była dziennikarka GW i żona Jacka Żakowskiego, Magda Żakowska, która przekonuje w mediach społecznościowych, że bycie nazywaną k*rwą jest zupełnie OK, kiedy robi to taki "wrażliwy, dobry, serdeczny człowiek" jak Janusz. Chyba jednak coś tu nie pasuje...
- Masło już tanieje u producentów. Możecie ostrzec konsumentów, że teraz już tylko chciwość marketów każe im trzymać wysokie ceny na ten podstawowy produkt' - powiedział w rozmowie z Wp.pl menedżer jednej z największych spółdzielni w Polsce. Jak powiedział, kostka masła mogłaby teraz kosztować tylko nieco ponad 5 złotych - on sam obniżył ceny dostaw do sklepów o 20%.
NSZZ „Solidarność ‘80” działający w Przedsiębiorstwie Państwowym „Porty Lotnicze” (PPL) złożyło zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota. Dotyczy ono naruszenia przez dyrektora PPL art. 35 ust 1 pkt 2 Ustawy o związkach zawodowych, poprzez naruszenie art. 31. ust 1 tej ustawy.
Podpisana przez prezydenta ustawa wnosi m. in., że osoby, które osiągnęły wiek emerytalny lub pobierają emeryturę, nie będą mogły ubiegać się o rentę z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. Nowelizacja przewiduje także podwyższenie emerytur przyznanych z urzędu zamiast renty osobom, które nie miały wymaganego w przepisach stażu pracy.
Ratusz nie chce wydać zgody na reklamę inicjatywy "Otoczmy Sejm różańcem świętym", a zaledwie kilka dni temu prezydent Warszawy z otwartymi ramionami witała w mieście aktywistów LGBT – informuje "Gazeta Polska Codziennie". "To prześladowanie na tle religijnym i złamanie praw konstytucyjnych" - uważa jeden z organizatorów.
– Czy pan sobie wyobraża sytuację, w której przedstawiciel polskiego rządu nawołuje polityków albo jakąś grupę społeczną w innym kraju NATO czy Unii Europejskiej do tego, żeby atakowała własny rząd? Ja sobie tego nie wyobrażam – oświadczył w TVN24 wiceszef MON Michał Dworczyk. Jest to reakcja na wypowiedź szefowej niemieckiego MON Ursuli von der Leyen, która stwierdziła, że "trzeba wspierać demokratyczne ruchy młodzieży myślące inaczej niż ich rządy".
Posłowie PiS wnieśli do Sejmu projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Jak poskreśla wielu komentatorów - szykuje się prawdziwa rewolucja, PiS bowiem chce zakazać trzymania psów na łańcuchach, występów zwierząt w cyrkach i hodowania lisów na futra.
– Porównanie przez Niemca tego, co się dzieje w Polsce, do rodzącej się dyktatury w latach 30. ubiegłego wieku rzeczywiście mnie bardzo oburzyło – powiedział w programie "Minęła 20" przewodniczący Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Krzysztof Skowroński. - To pokazuje, w jaki sposób nieprawdziwe informacje krążą w Niemczech, co myślą niemieccy dziennikarze na temat sytuacji w Polsce - dodał.
Media informują o sensacyjnych zmianach w kodeksie pracy, które przygotowuje Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy działająca przy MRPiPS. Była mowa, że nie będzie można przybić gwoździa w czasie urlopu we własnym domu lub, że urlopy na telefon będą bezpłatne. Żadna z tych informacji nie jest pewna. O pracach komisji z jej członkiem z ramienia NSZZ Solidarność dr. Jakubem Szmitem rozmawia Andrzej Berezowski.
30.10.2017 r. w programie „Czarno na białym” w TVN24 z udziałem „ekspertów ds. wyjaśniania katastrof lotniczych” padło wiele stwierdzeń, gdybań, interpretacji, a nawet konfabulacji, których nie mogę pozostawić bez odpowiedzi.
Coraz więcej osób pracujących ma potrzebę przeznaczania części zarobków na dodatkową – poza tą otrzymywaną z ZUS – emeryturę. Co więcej, decydują się na to coraz młodsi ludzie. Jedna trzecia osób w grupie wiekowej 25–29 lat oszczędza z myślą o jesieni życia. Wciąż niewiele osób korzysta przy tym z instrumentów III filara, a najczęściej gromadzimy pieniądze w przysłowiowej skarpecie lub na koncie w banku.
Na świecie 2,8 mld osób korzysta z serwisów społecznościowych. Dynamiczny rozwój social mediów stwarza dużo szans, ale też niesie zagrożenia. Z jednej strony poszerzają horyzonty, z drugiej zamykają użytkowników w kręgu przyjaznych mu informacji, odcinając o newsów o opiniach odmiennych niż mają użytkownik i jego znajomi. Choć serwisy społecznościowe ułatwiają komunikację, to jak zaznaczają eksperci, jest ona w dużej mierze zakłócona przez elementy autopromocji. To wnioski warsztatu Komitetu Dialogu Społecznego KIG zatytułowanego „Wpływ technologii informacyjnych na społeczną rzeczywistość”.
Tomasz Piątek otrzymał nagrodę organizacji Reporterzy bez Granic i francuskiej telewizji TV5-Monde w kategorii „Dziennikarz” za książkę o rosyjskich powiązaniach Antoniego Macierewicza. Przyznający nagrodę podkreślili, że Piątek „znalazł się na celowniku prorządowych mediów” i grożą mu trzy lata więzienia.
"Gdyby żyli Kardynałowie Wyszyński i Wojtyła - wiedzieliby jak mądrze i taktownie ale stanowczo odnieść się do afirmowania samobójstwa przez niektórych duchownych" - napisał na Twitterze Piotr Semka.