Michał Listkiewicz w felietonie dla "Super Expressu" dość zaskakująco zabrał głos w sprawach politycznych. Były prezes PZPN porównał zachowanie wyborców do piłkarzy, którzy znajdują się na wypożyczeniach.
Sąd Najwyższy odmówił przyjęcia do rozpoznania skargi kasacyjnej wniesionej przez pełnomocnika Lecha Wałęsy ws. wyroku Sądu Apelacyjnego w Gdańsku z 2019 r. nakazującego b. prezydentowi przeproszenie b. pracownika Stoczni Gdańskiej Henryka Jagielskiego za nazwanie go agentem Służby Bezpieczeństwa.
- Rząd zgodził się na rzeczy, na które jeszcze w piątek deklarował się nie zgodzić. Mamy ogromne zamieszanie dotyczące tego, co faktycznie ustalono. Prawdopodobnie spory będą trwać i będzie czekać nas długa batalia, by nadać treść tym ogólnym przepisom, pokazanym polskim obywatelom jako sukces - mówił na konferencji prasowej jeden z liderów Konfederacji, Krzysztof Bosak.
"Aby wziąć na pokład Polskę i Węgry, Europejczycy zadbali o to, aby nie zaogniać warunków w zakresie praworządności. Podobnie, jak wymagań klimatycznych” - pisze dziennik "Le Figaro”, dodając, że cel neutralności węglowej do 2050 r. jest obecnie celem europejskim.
Według "Washington Post" wtorkowe porozumienie Rady Europejskiej w sprawie unijnego budżetu i funduszu odbudowy może być "hamiltońskim momentem" UE, na zawsze zwiększającym jej rolę i siłę. Dziennik zauważa też, że swoje cele osiągnęły Polska i Węgry.
Jak nieoficjalnie podaje na Twitterze reporter RMF FM Patryk Michalski, oskarżeni o korupcję Sławomir N., Jacek P. i Dariusz Z. nie przyznają się do zarzucanych im czynów.
Jacek Kurski opublikował na Twitterze oświadczenie, w którym odniósł się do zamieszczonego na łamach "Gazety Wyborczej" tekstu o rzekomym molestowaniu seksualnym, jakiego miał się dopuścić jego syn wobec córki znajomych. "Jarku, bracie, nie idź tą drogą" - zwrócił się do wicenaczelnego "GW".
Na szczycie udało się zbudować najszerszą koalicję z możliwych, a więc wszystkie 27 państw członkowskich Unii Europejskiej zgodziło się na takie zapisy, jakie zaproponowaliśmy - powiedział we wtorek w Polsat News premier Mateusz Morawiecki po powrocie z Brukseli.
Po kolejnych wyborach mamy do czynienia z kolejną falą gróźb celebrytów, którzy obrażeni na Polaków, zapowiadają wyjazd z kraju, albo "emigrację wewnętrzną. Ich egzaltacja nie podoba się nawet szefowi postkomunistycznego SLD, który w TVN24 bardzo ekspresyjnie ich sparodiował.
"Myślę, że niektóre kraje północy Europy dążyły do załamania negocjacyjnego, bo nie chciały płacić" - powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki po powrocie do kraju z Brukseli, gdzie uczestniczył w szczycie UE dotyczącym negocjacji ws. nowego budżetu Unii Europejskiej oraz funduszu odbudowy.
Platforma Obywatelska budująca wizerunek "proeuropejskiej" i postępowej partii o szerokich kontaktach międzynarodowych chwaliła się przed wyborami w 2011 roku możlwiścią wynegocjowania w Unii Europejskiej 300 mld złotych. Dziś "zaściankowy" i "antyunijny" PiS prześcignął ją dwukrotnie. 125 miliardów euro w bezzwrotnych dotacjach i 34 miliardy euro pożyczek zakłąda kompromis negocjacyjny z Brukseli. To oznacza około 600 miliardów PLN dla Polski.
Po godz. 8. we wtorek do warszawskiej prokuratury okręgowej doprowadzono byłego ministra transportu Sławomira Nowaka, zatrzymanego w związku z podejrzeniem m.in. korupcji i prania brudnych pieniędzy. Prokuratura planuje wykonać czynności z jego udziałem.
Premier Mateusz Morawiecki wynegocjował największe w historii środki z Unii Europejskiej dla Polski - poinformował we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller.
W Brukseli trwa szczyt przywódców państw Unii Europejskiej, na którym negocjowany jest długoletni budżet Unii Europejskiej oraz tzw. fundusz odbudowy po kryzysie związanym z koronawirusem. Największym zagrożeniem dla Polski, Węgier i państw Europy Środkowej, jest postulowany zapis o powiązaniu wypłat z tzw. rozumianą arbitralnie "praworządnością". Dużo wskazuje na to, że sprawa zmierza do pozytywnego zakończenia.
- Minimalne,zaledwie 3-procentowe cięcia w grantach dla Polski w całym pakiecie finansowym, przy dużych cięciach w funduszu odbudowy dla całej Unii - donosi z Brukseli Beata Płomecka korespondent Polskiego Radio
- Niewykluczone, że Urszula Nowogórska i Zbigniew Ziejewski z klubu PSL-Kukiz'15 przejdą do PiS - informował portal Wprost.pl - Czytam we Wprost, że „niewykluczone, że niektórzy posłowie PSL (U. Nowogórska i Z. Ziejewski) przejdą do PiS”. Otóż jest to całkowicie wykluczone. Prędzej Janusz Kowalski wróci do PO niż nasi posłowie przejdą do PiS - odpowiedział rzecznik PSL Miłosz Motyka
Posłanka Scheuring - Wielgus, wcześniej w Nowoczesnej, obecnie poseł z list SLD, nie daje o sobie zapomnieć. Dziś w Polsat News mówiła między innymi...
Jak poinformował PAP szef Rady Europejskiej Charlesa Michela utrzymuje powiązanie praworządności z dostępem do funduszy UE.
Były strażnik niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Stutthof, sądzony obecnie w Niemczech za współudział w zabójstwie ponad 5 tys. osób w czasie II wojny światowej, przeprosił w poniedziałek ofiary Holokaustu, zaznaczając, że nie wybrał swojej pracy.
Były minister transportu Sławomir N. został w poniedziałek zatrzymany w związku z podejrzeniem korupcji, kierowania zorganizowaną grupą przestępczą i prania brudnych pieniędzy - poinformowała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Mirosława Chyr. Informacje na temat nieprawidłowości związanych z pracą Sławomira N. na Ukrainie wypływały do mediów od dłuższego czasu. Dziś trwa akcja służb polskich i ukraińskich w tej sprawie. Sławomir N. był bliskim współpracownikiem Donalda Tuska, wręcz zwany był jego "złotym chłopcem".