Władysław Kosiniak-Kamysz w rozmowie z tvn24.pl potwierdził, że przed majowymi wyborami doszło do rozmów między opozycją a Jarosławem Gowinem, które miały miejsce w gabinecie marszałka Senatu Michała Kamińskiego.
Na szczycie UE w Brukseli na godz. 15.15 zaplanowano spotkanie przewodniczącego Rady Europejskiej Charles'a Michela z przywódcami państw Grupy Wyszehradzkiej, czyli Polski, Węgier, Słowacji i Czech - poinformowało w niedzielę PAP źródło unijne.
Jak poinformowała strona Stowarzyszenia "Solidarność Walcząca" zmarł Jerzy Pietraszko, działacz SW.
We wczorajszym programie "Drugie śniadanie mistrzów" prowadzonym przez Marcina Mellera w TVN24 liderzy opozycji mogli usłyszeć wiele krytyki pod swoim adresem.
Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz uznaje za uzasadnione argumenty, które pojawiły się w przestrzeni publicznej w sprawie umiejscowienia plenerowej wystawy IPN na placu Solidarności i zmienia wcześniejszą decyzję swoich współpracowników - poinformował gdański magistrat.
Dziś rano IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem.
Kościół jest ciągle tym sakramentem, który uzdrawia i podnosi. To wspólnota ludzi grzesznych, którzy wciąż upadają i dlatego są sakramenty, które mają nas podnosić do góry. Znamy wiele historii, gdy sakrament pojednania pomógł komuś wejść na zupełnie nowe tory, zacząć na nowo żyć i znaleźć siły do wali ze swoimi słabościami. Eucharystia, która jest największym cudem prostuje nasze życie duchowe w stopniu, którego nie jesteśmy sobie nawet w stanie wyobrazić. Nie ma takiego kryzysu, takiego upodlenia, którego Chrystus by się brzydził lub nie mógł czemuś podołać. Tym narzędziem do budowania osobistej relacji z Jezusem jest właśnie Kościół i jego wspólnota - mówi ks. dr Marcin Sobiech w rozmowie z Jakubem Pacanem
- Jeżeli zgodzilibyśmy się na to, aby Komisja Europejska na podstawie takiej bardzo arbitralnej, subiektywnej, niewymiernej opinii, tak naprawdę skażonej ogromną tendencyjnością i politycznym interesem mogła decydować, że coś w Polsce jej nie odpowiada, jest naruszeniem praworządności i z tego powodu wstrzymywała nam środki finansowe, to oddawalibyśmy ogromną broń, w wymiarze symbolicznym broń atomową, by wymuszać na naszym kraju zmiany, które są sprzeczne z naszym interesem, sprzeczne z Polską konstytucją, które są sprzeczne z przekonaniem większości Polaków, które są sprzeczne z dokonaniami demokratycznych wyborów - mówił Zbigniew Ziobro w Radio Maryja
Obywatele RP zaapelowali do Rafała Trzaskowskiego o... złożenie legitymacji partyjnej.
Trwa szczyt w Brukseli, na którym przywódcy państw Unii Europejskiej negocjują długoletni budżet UE oraz sprawę funduszu odbudowy po epidemii koronawirusa. Jednym z przedmiotów sporu, jest kwestia powiązania wypłat z kwestią tak zwanej "praworzadności", której państwa "starej" Unii, używają przeciwko państwom "nowej", jako swego rodzaju "pałki" negocjacyjnej.
W dzisiejszym programie "Woronicza 17" red. Michał Rachoń usiłował otrzymać od Jarosława Urbaniaka, posła PO, odpowiedź czy jego partia popiera powiązanie budżetu Unii Europejskiej z tzw. praworządnością.
Piotr Serafin, były szef gabinetu Donalda Tuska, w czasach gdy ten był przewodniczącym Rady Europejskiej, zostanie dyrektorem odpowiedzialnym za transport, telekomunikację i energię w Radzie UE - dowiedziała się PAP z dwóch niezależnych źródeł w Brukseli.
Wolontariusz z diecezji Nantes został w sobotę zatrzymany przez policję w ramach śledztwa w sprawie pożaru w katedrze św. Piotra i Pawła w tym mieście - poinformował w niedzielę prokurator Nantes Pierre Sennes, potwierdzające informacje dziennika "Presse-Ocean".
PO nie była przekonana, że wybory nie są zgodne z konstytucją, a teraz, gdy je przegrała, zmieniła zdanie. Gdyby wygrał Rafał Trzaskowski, to wybory byłyby konstytucyjne, jak nie wygrał, nie są konstytucyjne - oceniła w rozmowie z PAP rzeczniczka Lewicy Anna Maria Żukowska.
Senator Prawa i Sprawiedliwości Jan Maria Jackowski udzielił wywiadu portalowi Dziennik.pl. Wywiad dotyczył sytuacji po wyborach.
Drugi dzień obrad przywódców państw i rządów na szczycie w Brukseli nie przyniósł porozumienia ws. budżetu na lata 2021-2027 oraz funduszu odbudowy. Dyskusja przy kolacji o praworządności była dość ciężka, ale zanosi się na osłabienie zapisów w tej sprawie - podały źródła PAP.
Ostatnie wybory poza niewątpliwym sukcesem Prezydenta Andrzeja Dudy okazały się wielkim zwycięstwem Solidarności. Po raz drugi z rzędu Prezydentem RP zostaje osoba, która podpisała z Solidarnością umowę programową, zobowiązując się do realizacji zapisanych w niej postulatów. Jednak dla mnie osobiście ważniejsze jest coś innego, coś co umyka wielu komentatorom życia politycznego, a także i często samym politykom. Otóż w 2015 roku chyba po raz pierwszy na masową skalę bez konieczności zawierania daleko idących kompromisów rządzący zdecydowali się realizować postulaty Solidarności.
Pisarka Manuela Gretkowska wielu znana głównie ze swojego politycznego zaangażowania, zapowiedziała tuż po przegranych przez Rafała Trzaskowskiego wyborach, że sprzedaje dom i wyjeżdża z Polski. Na razie ma tournee po mediach, w ramach którego chce chyba zdążyć obrazić jak największa liczbę osób.
Izba Pracy Sądu Najwyższego zadała TSUE kolejne pytania prejudycjalne, dotyczące m. in. istnienia ewentualnego umocowania w prawie unijnym kompetencji sądu krajowego do zabezpieczenia żądania pozwu o ustalenie nieistnienia stosunku służbowego przez „zakazanie pozwanemu w takiej sprawie orzekania we wszystkich innych sprawach objętych prawem Unii pod rygorem bezskuteczności podjętych przez takiego sędziego czynności lub wydanych orzeczeń oraz nakazanie innym organom powstrzymanie się przed przydzielaniem takiemu pozwanemu spraw lub wyznaczaniem go do składów orzekających”.
Po szokującej decyzji władz Gdańska, które nie zgodziły się na instalację wystawy "Tu rodziła się Solidarność" na Placu Solidarności w Gdańsku szef IPN Jarosław Szarek powiedział w rozmowie z portalem Niezalezna...