Wynagrodzenia i świadczenia pracownicze, stabilność zatrudnienia oraz przyjazna atmosfera w miejscu pracy to najważniejsze czynniki, które zdaniem pracowników decydują o atrakcyjności pracodawcy. Na znaczeniu w istotny sposób zyskuje równowaga między pracą a życiem prywatnym – wynika z badania Randstad Employer Brand Research.
Nie żyje Zbigniew Wodecki - znakomity skrzypek, trębacz, pisenkarz, kompozytor. Człowiek o absolutnym słuchu muzycznym, którzy na polskiej scenie odcisnął swoje piętno na zawsze.
Nie wiadomo do końca o co chodzi w aferze z bojkotem opolskiego festiwalu przez "dyżurnych" występujących tam czasem od dziesiątków lat artystów. Maryla Rodowicz publicznie zaprzeczyła jakoby chodziło o zakaz występu Kayah na jej rocznicowej gali. Jedno jest pewne, bojkotującym przeszkadza TVP i jej prezes Jacek Kurski. A co nie przeszkadzało im za komuny?
- Okazuje się, że pani Eliza Michalik to źródło niesłabnącej beki nie tylko w wersji pisanej, ale także w wersji wideo. Postanowiła zająć się moim wpisem na temat pierwszej pary Francji w programie „Gilotyna”, o którego istnieniu doniesiono mi dzisiaj. Muszę w kilku punktach odnieść się do wystąpienia pani Elizy - pisze Krzysztof Stanowski znany dziennikarz sportowy, twórca strony Weszlo.com
Histeria i presja środowiska po niepotwierdzonych jak dotąd informacjach na temat rzekomego zablokowania przez TVP występu Kayah na koncercie jubileuszowym w Opolu, spowodowały bojkot dotychczasowych dyżurnych uczestników opolskiego festiwalu. Prezydent miasta Opola zablokował ekipie TVP możliwość montażu scenografii i zaproponował organizacje festiwalu w innym terminie. Wygląda jednak na to, że festiwal mimo to się odbędzie
Od czasu wyborów prezydenckich w USA postprawda i fake newsy stały się medialnie głośnym tematem, ale i narastającym problemem. Spreparowane informacje, rozpowszechniane głównie w mediach społecznościowych, służą zwykle zwiększeniu wpływów z reklam albo celom politycznym. Za walkę z dezinformacją odpowiedzialne są w równym stopniu media, jak i sami internauci.
Szpital Pro Familia z Rzeszowa wycofał swój pozew przeciwko Jackowi Kotuli i Przemysławowi Syczowi, obrońcom życia z Fundacji PRO Prawo do Życia. Batalia na drodze sądowej trwa od 2014 roku.
Krzysztof Rutkowski kolejny raz wykorzystuje prowadzoną przez siebie sprawę do promocji w mediach. Tym razem przy okazji prowadzenia śledztwa w sprawie Magdaleny Żuk w Egipcie, detektyw postanowił oświadczyć się Mai Plich. Oczywiście na antenie Polsatu. I może byłoby to nawet śmieszne, gdyby nie niewyjaśniona sprawa zmarłej Polki...
"Czy to was szokuje" - pyta nas okładka najnowszego "Newsweeka", a na niej młody mężczyzna w namiętnym uścisku z dużo starszą od siebie kobietą. Gazeta Tomasza Lisa postanowiła stanąć w obronie związku nowego prezydenta Francji Emmanuela Macrona i jego starszej o 24 lata małżonki Brigitte. Zdaniem internautów okładka jest niesmaczna.
- On go wystawił. Lech nigdy nie podejmował decyzji. Lądowanie w Smoleńsku musiało być decyzją Jarosława, a nie jego brata - powiedział w wywiadzie udzielonym portalowi gazeta.pl Lech Wałęsa. - Wyczyściłem wszystko, więc mogą do mnie przyjść - dodaje beztrosko były prezydent.
– Musimy bronić swoich racji przed Trybunałem Sprawiedliwości UE, a także bronić się metodami politycznymi – powiedział „Gazecie Polskiej Codziennie” Jarosław Kaczyński, który uważa, że Polska nie może zgodzić się z decyzją Komisji i Parlamentu Europejskiego w sprawie przyjmowania uchodźców.
- Przychodzi otrzeźwienie kiedy widzę, kto mnie reprezentuje na arenie międzynarodowej, że kobieta z charyzmą pieca kaflowego, nie znająca żadnego obcego języka jest moim reprezentantem. Widzę, że moim prezydentem jest jakaś śmieszna, patetyczna karykatura Mussoliniego. Nie wiem, czy on go świadomie naśladuje, mnie przypomina kiepski teatr ze szkoły średniej - mówi znany na arenie międzynarodowej polski artysta Rafał Olbiński. Rozmowę przeprowadziła Magdalena Jethon dla portalu koduj24.pl.
"Maryli wtedy to nie przeszkadzało i w reżimowej telewizji zaśpiewała m.in. taką piosneczkę na czasie "Dentysta sadysta". W listopadzie 1984 komando zabójców z SB porwało i zamordowało ks. Jerzego Popiełuszkę, a w Opolu Anno Domini 1985, zespół Kombi śpiewał piosenkę "Słodkiego miłego życia"... A teraz ci wielcy artyści bojkotują festiwal organizowany przez "reżimową" telewizję - hipokryci... Komentarz o tych artystach sam ocenzuruję, by nie gorszyć [---]" - napisał na swoim Facebooku Adam Borowski, działacz opozycji demokratycznej w PRL.
- 500+ to program finansowany z długu, nie ma tych pieniędzy - mówił w programie „Gość poranka” (TVP Info) poseł PO. - Bardzo trudno będzie poddać "500 plus" radykalnym zmianom - dodał.
Fragment starego skeczu Genowefy Pigwy po raz kolejny okazuje się być aktualny. Jak bowiem inaczej określić sytuację, w której przedsiębiorca, przechowujący dokumenty kadrowe 152 zakładów pracy, wrzuca je w niepodpisanych jutowych workach do garażu i nie ponosi za to żadnych konsekwencji, a organy państwa w ramach obecnego prawa i tak niewiele mogą z tym zrobić?
Dzieci Wojciecha Młynarskiego wydały specjalne oświadczenie w sprawie koncertu ku czci ich ojca w Opolu. "W związku ze zbliżającym się 54. Krajowym Festiwalem Piosenki Polskiej w Opolu, z którym nasz Tata był związany przez całe swoje artystyczne życie, czujemy się w obowiązku powiadomić wielbicieli jego twórczości o tym, że o planowanym przez TVP koncercie poświęconym piosenkom Wojciecha Młynarskiego dowiadujemy się jako ostatni, nieoficjalną drogą." - czytamy w oświadczeniu opublikowanym w sobotę 20 maja. Okazuje się, że już 27 kwietnia TVP poinformowała spadkobierców Wojciecha Młynarskiego, że koncertu nie ma zamiaru organizować.
Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System, strategiczna spółka Skarbu Państwa, marka sama w sobie, wielokrotnie nagradzana i stawiana jako wzór. Dzisiaj związkowcy i pracownicy alarmują, że firma stacza się po równi pochyłej. Zarząd odpiera zarzuty. Słowna wojna trwa.
– W ciągu 2 lat powstanie ok. 130 tys. miejsc opieki nad małym dzieckiem, a średnie opłaty za nie zmaleją do ok. 400-500 zł. Zostanie też stworzonych kilka tysięcy dodatkowym miejsc pracy dla osób, które będą się dziećmi zajmować. Zmiany w programie Rodzina 500+ będą miały natomiast jedynie charakter korygujący – wyjaśniał w zespole ds. budżetu, wynagrodzeń i świadczeń socjalnych RDS wiceminister rodziny Bartosz Marczuk.
- Po pierwsze kiedyś autobusów nie było, [torami] przez zimę to wie pan jak się chodziło (…) jak autobus chodzi to co godzinę (…) spóźniają się korki jak są na Marsa, na Okularowej, to jest przegwizdane (…) a teraz pan przejdzie jak deszcz popada, burze były, to przejdź pan przez te tory – wypadki się zdarzały? - niejeden- śmiertelne? - oczywiście... - mówią naszemu reporterowi mieszkańcy Osiedla Dudziarska. Autorem reportażu jest Mateusz Kosiński
W Lublinie minister obrony narodowej, Antoni Macierewicz, mówił do żołnierzy Wojskowej Obrony Terytorialnej podczas ich przysięgi.