Wczoraj w kieleckim sądzie odbyła się rozprawa w sprawie oskarżonej o przyjecie łapówki Małgorzaty S., dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach. Oskarżona tłumaczyła się, że pieniądze z otrzymanej w chwili jej zatrzymania koperty, były wpłatą na jej kampanię wyborczą - startowała z listy PSL do Senatu. Jeżeli to prawda, będzie to ewidentne złamanie przepisów Kodeksu Wyborczego przez PSL. PKW ma przedstawić w najbliższych dniach pisemną opinię na ten temat.
Na corocznej konferencji Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie Instytut Ordo Iuris zorganizował panel poświęcony problemowi przestępstw motywowanych nienawiścią i mowy nienawiści. Eksperci Ordo Iuris zwracali uwagę, że w dyskusji na ten temat ataki przeciwko chrześcijanom i obrońcom życia są często ignorowane, bądź bagatelizowane.
Środki masowego przekazu doniosły ostatnio, że sieć aptek DOZ (Dbam o Zdrowie), do której należy blisko tysiąc z 14 tys. działających w Polsce placówek, zakazała swoim pracownikom powoływania się na klauzulę sumienia, zasłaniając się brakiem stosownych przepisów na poziomie ustawowym. Podobną konkluzję zawiera datowana na 29 sierpnia 2017 r. odpowiedź Ministra Zdrowia na interpelację nr 13375 w sprawie klauzuli sumienia w aptekach, zgłoszoną przez posłów Nowoczesnej.
- Wszystko wskazuje na to, że prezydenckie ustawy o sądach, które za moment ogłosi Andrzej Duda, nie będą wiele lepsze od tych Ziobry. A PiS deklaruje bardzo szybką pracę nad nimi w Sejmie (...) Niech Prezydent wysłucha naszych głosów, zanim podejmie ostateczną decyzję co do kształtu i dalszych prac nad ustawami! - czytamy na stronie wydarzenia organizacji Akcja Demokracja finansowanej jak ujawniła Gazeta Polska między innymi z Niemiec - Popieramy takie inicjatywy jak Akcja Demokracja, która zaprasza wszystkich na spotkanie pod Pałacem Prezydenckim - pisze na stronie teoretycznie apolitycznej Krajowej Rady Sądownictwa rzecznik KRS Waldemar Żurek, który uczestniczył już w protestach przeciwko reformie sądownictwa przemawiając z jednej sceny z politykami
Jak czytamy na portalu niebezpiecznik.pl, przez 2 lata można było z ZUS-u wykradać dane polskich przedsiębiorców. Portal zgłosił tę sprawę odpowiednim służbom w maju. Usterkę naprawiono dopiero teraz.
- Te prace są na ukończeniu, Pan prezydent wraca z Nowego Jorku i jeszcze po ostatecznych zatwierdzeniach przez pana prezydenta, można się spodziewać, że w poniedziałek będzie to zaprezentowane opinii publicznej - mówił minister Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha w Programie Trzecim Polskiego Radia
Poza granicami Polski mieszka blisko 20 mln Polaków. Większość z nich na Wschodzie – w Kazachstanie, Rosji, na Ukrainie czy Litwie. Dzięki Kartom Polaka i rozszerzonemu programowi repatriacji rośnie liczba tych, którzy decydują się wrócić do ojczyzny. "Rolą państwa jest wsparcie instytucji polonijnych, inwestycje w kulturę, media oraz edukację – szkoły polonijne poza granicami kraju i w Polsce" – podkreśla Jan Dziedziczak, wiceminister spraw zagranicznych. MSZ zaangażowało się m.in. w pomoc zalanej szkole polonijnej w Warszawie.
W Polsce działa kilkanaście firm, które zajmują się akwizycją. Zdaniem byłych pracowników, ich działania polegają na praniu mózgu pracownikom, dzięki czemu ci sprzedają produkty, chodząc od drzwi do drzwi i zarabiając grosze.
"Zajmowanie rachunku w związku z grzywną, której zaskarżenia nie rozpatrzył jeszcze sąd, to nie "skuteczność" - to bezprawie. #PRLbis" - napisała na Twitterze prezydent stolicy, komentując zajęcie przez Urząd Skarbowy 12 tys. złotych z jej rachunku. Wpis bardzo szybko zaczęli komentować internauci.
Lech Wałęsa zamieścił na swoim profilu na Facebooku wpis, w którym ostro atakuje Sławomira Cenckiewicza. Były prezydent oskarża historyka o łamanie prawa, kłamstwa i pomówienia na jego temat. Nazywa go "wnukiem ubeka". Prof. Sławomir Cenckiewicz sam odkrył ubeckie konotacje swojego dziadka i sam je upublicznił.
"Moim zdaniem duża była na to szansa. Gdyby nie atak sowiecki" - powiedział Romuald Szeremietiew w rozmowie z Małgorzatą Borkowską.
Gościem programu "Chłodnym Okiem" w Telewizji Republika był dziennikarz i publicysta, Adrian Stankowski.
"Będziemy na pewno starali się wprowadzić w znacznie większym stopniu niż dotąd edukację seksualną, bo to jest niezwykle ważne. Koniecznie trzeba to odbudować we właściwej, mądrej formie" - mówił dzisiaj w Radiu TOK FM przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Rafał Grupiński.
"Wszyscy uznają Komisją Weryfikacyjną. W Komisji jest nawet przedstawiciel partii Hanny Gronkiewicz-Waltz. Prezydent stolicy wychodzi z założenia, że jej kary zostaną zapłacone przez Warszawiaków... To jest też dla nich jakiś sygnał: słuchajcie, jeżeli wybierzecie mnie po raz kolejny, to kolejne moje kary i długi znowu będziecie mogli zapłacić" - mówił Cezary Krysztopa, który był gościem Adriana Klarenbacha w "Minęła 8" na antenie TVP Info.
Obecność w NATO zobowiązuje Polskę do wyposażenia armii w sprzęt najwyższej światowej klasy. Według analizy MarketsAndMarkets wartość światowego rynku amunicji wzrośnie z 18,06 mld dol. w 2016 roku do 21,98 miliarda dol. w 2021 roku. Swój udział w tym rynku mają także Polacy. Produkowana przez polską firmę amunicja wolframowa jest jedną z najbardziej nowoczesnych na świecie.
Ponad 12 tys. zł na prywatnym rachunku bankowym prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz zajął Urząd Skarbowy. To grzywny wraz z odsetkami nałożone na nią przez komisję weryfikacyjną ds. stołecznej reprywatyzacji za niestawiennictwo na czterech rozprawach.
„Polak alkoholik” to obraźliwa i niesprawiedliwa łatka, która od lat jest przyszywana naszemu społeczeństwu. Tymczasem Polacy piją znacznie mniej niż Rosjanie, Belgowie, Brytyjczycy, Czesi czy Chorwaci – wybrzmiało podczas I Kongresu Pracowników Branży Piwowarskiej.
– Pytanie, jaka jest rola związków zawodowych, stawia sobie wielu ekonomistów i socjologów, także w bogatych krajach. Istnieją międzynarodowe porównawcze badania, w tym zlecane przez OECD, które wskazują, że kraje, w których działa system partycypacyjny, mają lepsze wyniki ekonomiczne. Elementem takiego systemu są związki zawodowe – mówi prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i wybitny ekonomista prof. Elżbieta Mączyńska w rozmowie z Andrzejem Berezowskim.
"Nie ma w życiu problemu, którego nie można rozwiązać za pomocą różańca" - mówiła siostra Łucja z Fatimy. Te słowa bardzo mocno do serca wzięli sobie organizatorzy wydarzenia "Różaniec Do Granic", którzy podjęli się przygotowania niezwykłej akcji ewangelizacyjnej. 7 października, w Święto Matki Bożej Różańcowej, cała Polska zostanie otoczona modlitwą - dosłownie. Z Agnieszką Kminikowską, jedną z organizatorek wydarzenia, rozmawiał Robert Wąsik.
"Od 1 stycznia 2018 roku zwiększymy kwotę wolną od podatku do 8 tys. zł" – powiedział dziś wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.