- - Nie tylko w Stanach, ale też w Izraelu u wielu Żydów pojawia się taka niechęć, a niekiedy nawet nienawiść wobec Polski czy Polaków. Choć Polska nie jest wyjątkiem. Jest też nienawiść wobec Niemców. Tyle że te nienawiści znacząco się różnią (...) Nienawiść wobec Niemców jest "nienawiścią wobec równych sobie". Niemcy uchodzą w oczach dużej części Żydów za przedstawicieli kultury, która intelektualnie im imponuje. Wielu Żydów, którzy wyjechali z Niemiec przed Holokaustem, miało do Niemiec sentyment (...) W przypadku Polski jest to niechęć wynikająca z wyraźnego poczucia wyższości. Polaków uważają za głupszych, niekulturalnych - mówi w wywiadzie dla SE.pl prof. Norman Finkelstein Żyd i autor głośnej książki "Przedsiębiorstwo Holocaust"
“Moja Miłość” to fabularna opowieść o Rachel Joy Scott – pierwszej (spośród 13) ofiary strzelaniny w Columbine High School, która miała miejsce 20 kwietnia 1999 roku.Film powstał w oparciu o historię Rachel, a także odnalezionych po śmierci pamiętników dziewczyny, będących niezwykłym świadectwem wiary, tęsknoty za Bogiem, religijnych poszukiwań i nastoletnich rozterek. \n\n„Moja Miłość” to opowieść o odkrywaniu przez młodą dziewczynę swojej wiary, o poszukiwaniu Boga i podążaniu za jego głosem. Fabuła filmu przeplata losami Rachel z historiami Erica Harrisa i Dylana Klebolda, dwóch uczniów szkoły i sprawców szkolnej masakry.
Jadwiga Staniszkis opowiedziała w rozmowie z polskatimes.pl o bieżących tematach politycznych.
Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką przebywają w Wilnie, gdzie trwają obchody 100. odrodzenia litewskiej państwowości. Jak poinformował polskich dziennikarzy minister Krzysztof Szczerski, Szef Gabinetu Prezydenta - prezydent Andrzej Duda rozmawiał z prezydentem Niemiec Frankiem-Walterem Steinmeierem, poruszono również temat reparacji.
Rzecznik ma wątpliwości m.in. co do zasadności zastosowania kajdanek wobec zatrzymanego.
Były prezydent na konferencji "Free European Media" w Gdańsku zaproponował stworzenie nowych dziesięciu laickich przykazań, które następnie przyjęłaby cała Europa.
Prezydent Andrzej Duda wraz z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą biorą w Wilnie udział w obchodach 100. rocznicy odbudowy Państwa Litewskiego. Para Prezydencka została powitana przez Prezydent Dalię Grybauskaitė.
W trakcie dzisiejszej konferencji prasowej w Sejmie przedstawiciele PO i Nowoczesnej zaprezentowali manifest przygotowany przez partie opoyzycyjne. Ma on opierać się na decentralizacji Polski oraz rozwoju miast i wsi.
Prezydent RP Andrzej Duda z Małżonką składają wizytę na Litwie. W czwartek w Wilnie spotkali się z rodakami. Głównym punktem wizyty były dzisiejsze obchody 100. rocznicy odbudowy Państwa Litewskiego. W uroczystościach oprócz prezydenckiej pary wziął udział m.in przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji naszego reportera.
W trakcie wizyty polskiego premiera w Berlinie odbyła się konferencja prasowa z udziałem kanclerz Niemiec Angeli Merkel
Dziennikarz "Do Rzeczy" w mocnych słowach komentuje na swoim profilu na Twittere poczynania dziennikarzy portalu Wirtualna Polska
„Chciałbym, żeby moja piątkowa wizyta w Berlinie wzmocniła potencjał współpracy politycznej między Polską i Niemcami” – powiedział szef rządu przed oficjalną wizytą w Niemczech.
Szef kancelarii premiera powiedział w Radiu Zet, że według jego informacji będą dwa pomniki. na placu Piłsudskiego w Warszawie.
Na antenie radiowej Jedynki premier Mateusz Morawiecki poruszył wiele tematów m.in kwestie dotyczące ustawy o IPN czy relacji z Niemcami.
Piotr Liroy-Marzec dobitnie udowodnił, że pracownicy stacji TVN 24 są nieprzygotowani do rozmów z parlamentarzystami.
Doradczyni prezydenta Andrzeja Dudy w mocnych słowach określiła nowelizację ustawy o IPN.
– Pracujemy nad tym, by kolejne grupy zawodowe nie musiały w niedziele pracować – mówił Piotr Duda w audycji „Minęła 8”. Przewodniczący KK NSZZ "Solidarność" zapewniał, że próby obejścia nowych przepisów są niemądre.
Litwa świętuje 100-lecie niepodległości. Z tej okazji do kin wchodzi film „Sowia góra” („Peledu kalnas”) produkcja poświęcona partyzantce antykomunistycznej działającej po II wojnie światowej. Na Litwie, podobnie jak w Polsce, po latach zapomnienia wraca kult tego typu formacji wojskowych. W filmie wystąpi również polska aktorka.
Podpisanie dokumentu przez Radę Litewską tzw. Tarybę wzywające społeczność międzynarodową do uznania niepodległości tego kraju w dniu 16 lutego 1918 r. uznawane jest przez współczesne państwo litewskie za Dzień Odzyskania Niepodległości. Co takiego wydarzyło się tego dnia i co wspólnego z litewską niepodległością ma Stanisław Narutowicz, brat pierwszego prezydenta Polski?
- Przeczytałem właśnie Wasz list "Do przyjaciół Żydów" i muszę - jako Żyd, i jako przyjaciel - się z wami zgodzić. Język, o którym piszecie, istotnie jest obrzydliwy, a fala nienawiści naprawdę się podnosi. \nTyle tylko, że - podobnie jak w marcu 68 - to nie jest tylko w nas Żydów wymierzone. Wy, sygnatariusze tego szlachetnego listu, jesteście niemniej od nas obiektem tej nienawiści. Ona godzi we wszystkich, którzy nie chcą Polski oddać duchowym spadkobiercom szmalcowników - odpowiedział Konstanty Gebert na list "Do Przyjaciół Żydów" zamieszony na stronie NaszaDemokracja.pl